Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за затъмняване на стъкла, фарове и стопове

didko_just снимка didko_just 18 януари 2011 - 16:06

 Burn_0ut, на 27 Dec 2010, 11:05, каза:

колеги на мен всички стъкла са ми затъмнени вкл една лента на предното стъкло http://s1.ipicture.r...ll/2486766.html



Сега остава да си монтираш призми да гледаш през тях и можеш да затъмниш и предния прозорец :newsm05_41:
Отговори

slavi_kn снимка slavi_kn 20 февруари 2011 - 12:54

Ей колеги как да си затъмня и с какво фаровете и ще пречи ли на светлината :newsm05_41:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 21 октомври 2011 - 23:19

Здравейте колеги. имам и аз едно въпросче по темата. искам да сложа фолио (на всички стъкла отзад) на Вектрата ,но не съм запознат какъв % да сложа.искам отвътре да си виждам колкото може по-добре,но отвън да не се вижда.
Отговори

ГостOpelFastra_* 28 ноември 2011 - 23:41

delete
Мнението беше редактирано от OpelFastra: 29 ноември 2011 - 14:06
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 ноември 2011 - 20:30

Някой може ли да ми каже номер/име или изобщо там както се води.. фолио за затъмняване на стопове !? Държа да подчертая, че искам такъв номер/затъмненост, който да не създава НИКАКВИ предпоставки за проблемно "разчитане" на задните ми светлини! Просто искам затъмняване, което да е една идея повече от нормалния стоп както е. Очаквам съвети и конкретни данни от колеги, минали по тая пътечка.. :flag:
Отговори

titan22 снимка titan22 30 ноември 2011 - 12:46

Ще ти пратя лс,че с новата визия на форума не мога да качвам линкове.
Отговори

MasteR-of-MagiC снимка MasteR-of-MagiC 22 януари 2012 - 15:43

 DALGONSKi, на 29 ноември 2011 - 20:30, каза:

Някой може ли да ми каже номер/име или изобщо там както се води.. фолио за затъмняване на стопове !? Държа да подчертая, че искам такъв номер/затъмненост, който да не създава НИКАКВИ предпоставки за проблемно "разчитане" на задните ми светлини! Просто искам затъмняване, което да е една идея повече от нормалния стоп както е. Очаквам съвети и конкретни данни от колеги, минали по тая пътечка.. :flag:

защо не пробваш със спрей за затъмняване аз мисля че е по удачно :)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 януари 2012 - 19:43

 MasteR-of-MagiC, на 22 януари 2012 - 15:43, каза:

защо не пробваш със спрей за затъмняване аз мисля че е по удачно :)


-До сега не съм видял нещо, което някой да е направил сам.. че и да ми хареса достатъчно, да се опитами аз да го направя.. И става въпрос за нещо прилично на разумна цена, не да пръсна цифра и да не се знае на кво ше прилича накрая. Но като цяло тоя матов ефект не ми харесва, виждал съм на доста коли вече, включително и на Астра Г. Виж малко черен мат от тоя на Dupli Color, дет си е специален за стопове и след това безцветен лак, виж това може и да го направя като се позатопли времето..
Отговори

Like снимка Like 22 януари 2012 - 21:50

 DALGONSKi, на 22 януари 2012 - 19:43, каза:

-До сега не съм видял нещо, което някой да е направил сам.. че и да ми хареса достатъчно, да се опитами аз да го направя.. И става въпрос за нещо прилично на разумна цена, не да пръсна цифра и да не се знае на кво ше прилича накрая. Но като цяло тоя матов ефект не ми харесва, виждал съм на доста коли вече, включително и на Астра Г. Виж малко черен мат от тоя на Dupli Color, дет си е специален за стопове и след това безцветен лак, виж това може и да го направя като се позатопли времето..



Аз го направих това със спрея на Dupli Color. Води се трансперантен спрей, а не черен мат и е в по-малко шишенце. При мен не стана шедьовър, но като се има впредвид, че за първи път хващах спрей изобщо, стана задоволително. Не съм пръскал с лак отгоре и наистина стои леко матирано, но на мен лично така ми харесва повече.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 23 януари 2012 - 00:43

Ето аз с този спрей си пръснах стоповете Dupli Color и си има и гланц. Ето и резолтата снимка 1- тука е с две ръце пръснато и така по ми допадна. Първия път ги пръсках 4-ри пъти и стана много черно и в светлат част на деня не се виждаха светлините снимка 2

П.П. Спрея струва около 11лв на Бриколажа и се изтрива много лесно с лакочестител отколкото с корселина и не наранява стоповете.
Мнението беше редактирано от bili4652: 23 януари 2012 - 00:49
Отговори

MasteR-of-MagiC снимка MasteR-of-MagiC 23 януари 2012 - 19:18

 Like, на 22 януари 2012 - 21:50, каза:

Аз го направих това със спрея на Dupli Color. Води се трансперантен спрей, а не черен мат и е в по-малко шишенце. При мен не стана шедьовър, но като се има впредвид, че за първи път хващах спрей изобщо, стана задоволително. Не съм пръскал с лак отгоре и наистина стои леко матирано, но на мен лично така ми харесва повече.

Точно това имах предвид (извинявам се че не се уточних за какво става вапрос в предишния пост , нямах предвид спреи за боядисване ) и аз съм затъмнявал стопове с малкото флаконче става много добре :)
Отговори

bili4652 снимка bili4652 07 август 2012 - 07:27

Здравейте колеги, интересува ме някой дали е затъмнявай задните стъкла(на вратите) със спрея за затъмняване на стоповете. И най важното дали ще се получи ефекта все едно е затъмнено с фолио.
Мнението беше редактирано от bili4652: 07 август 2012 - 07:28
Отговори

ГостRad00oo_* 12 август 2012 - 20:17

Здравейте колеги,искам да кажа на незапознатите на мен ми обясниха,че фолиото върви надолу със процентите демек колкото по малко процента вземеш толкова по тъмно става и мисля,че 10% е най-малкото поне така си мисля ако има някой да ме поправи :) аа по темата затъмних на астрата(комби) задните, но без задно централно и използвах 20% тъмно.Стана супер доволен съм от тъмното,а по въпроса кой ги прави :D аз и бащата и нямаше никакви ядове само, че със него сваляхме стъклата на вратите само.Хем става по бързо, хем и по лесно!!! :)
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 22 ноември 2012 - 02:20

има и 5% фолио :D
А скоро ще ви направя 1 клипче и да се сложи край на тея дилеми със сваляне на задните стъкла и т.н. :D
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 27 ноември 2012 - 00:47

Някой може ли да ми препоръча някакво фолио за стъкла, което да се намира по масовите магазини, да не струва някаква космическа сума от сорта на 100 лв. за ролка и задължително да е термосвиваемо. Сиреч като се наложи на стъклото да може да се понагрее с пистолет с горещ въздух за да пасне идеално по извивката на прозореца?
Това ефтиното от 5-7 лв. не е термосвиваемо със сигурност. На старата ми Алфа Ромео като си правих прозорците и нищо не стана като го нагрях, а уж го купих от ЕМК-33 са "някакво си американско" 20 лв/ролката
За 3М и Ллумар знам, че със сигурност ще станат но никъде немога да ги намеря на смислена цена. Трябва ми фолио с 80% прозрачност за цялата кола, разбира се без предното стъкло.

Поздрави
Отговори

vlad4o снимка vlad4o 13 февруари 2013 - 15:07

Здравейтееее обмислям,като се затопли да сложа фолио на задните стъкла(астра ф,хечбег) с не толкова тъмно фолио(15-20% май беше) Ще помоля,ако някой с такава кола си е слагал да ми прати една снимка да видя дали ще ми хареса,ако е възможно ще бъда благодарен:) Поздрави
Отговори

marto85 снимка marto85 13 февруари 2013 - 21:21

Здравейте,и аз си правя планове за "томно"та да питам кои стъкла е позволено да се затъмняват :confused:
(без предното панорамно стъкло разбира се :mhihi: ) Благодаря Ви предварително....
Мнението беше редактирано от marto85: 13 февруари 2013 - 21:23
Отговори

vlad4o снимка vlad4o 13 февруари 2013 - 21:45

без панорамното както каза и предните две -на шофиора и другото до него.. надявам се,че ме разбра !!
Отговори

marto85 снимка marto85 13 февруари 2013 - 22:53

 vlad4o, на 13 февруари 2013 - 21:45, каза:

без панорамното както каза и предните две -на шофиора и другото до него.. надявам се,че ме разбра !!

И аз така преположих много ми се искаше и предните (страничните) да затъмня,ама нема.А ако е с по-светло фолио пак ли неможе :confused:
смисъл да затъмнява съвсем леко?
Мнението беше редактирано от marto85: 13 февруари 2013 - 22:53
Отговори

vlad4o снимка vlad4o 16 февруари 2013 - 12:07

Е колко да е малко :) Пак ще се заяждат,аз затова като се постопли малко по-натам ще си сложа отзад 15-20%.. така съм го замислил! Мисля,че ще стане добре
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg