Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газ на Мерива 2, 1.4 Т

Freestyler снимка Freestyler 23 октомври 2019 - 16:39

Здравейте!
Харесал съм си Мерива 2, 1.4 бензин, за предпочитане турбо, но и атмосферката е компромисен вариант, кодовете на двигателите са съответно: A14NEL / B14NEL за 1.4,120 коня, A14NET / B14NET за 1.4, 140 коня и A14XER / B14XER за 1.4, 100 коня.
Въпросът ми е на кой от тези двигатели става монтаж на обикновен газов инжекцион, без разни там течни фази.
Благодаря!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 октомври 2019 - 17:24

Мисля че на всичките изброени става.
"Разни там течни фази" слагат на direct injection и там освен газ, гори и бензин. Не може само на газ.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 октомври 2019 - 17:32
Отговори

sathv снимка sathv 23 октомври 2019 - 17:48

Абе то, че става обикновен газов инжекцион на всичките, става, ама нека бъде с комуникация по obd. Не от най-обикновенните. Пък, че ще изгорят клапаните рано това е друга тема.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 октомври 2019 - 17:56

Това ще го пишем страничен ефект.

Нека тогава да му предложим да си купи 1.4 LPG заводска газ, там нещата би трябвало да са малко по други.
Стига да не е оная глупост, която дилърите слагат уредбите локално.
Ако не е да си има доработките от завода самия двигател, както е метановата версия....значи зарежи, карай си на бензин.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 октомври 2019 - 18:00
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 октомври 2019 - 20:41

 Д-и-м-о-в, на 23 октомври 2019 - 17:24, каза:

Мисля че на всичките изброени става.
"Разни там течни фази" слагат на direct injection и там освен газ, гори и бензин. Не може само на газ.



 sathv, на 23 октомври 2019 - 17:48, каза:

Абе то, че става обикновен газов инжекцион на всичките, става, ама нека бъде с комуникация по obd. Не от най-обикновенните. Пък, че ще изгорят клапаните рано това е друга тема.

Абе вие двамата сте големи специалист! :moderator:
A14NEL е с монтирана вече т. нар. заводска газ "Ланди Рензо"!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 октомври 2019 - 04:21

Е, и аз какво съм написал в следващия си коментар ? Да му предложим да си вземе заводско 1.4 LPG. И какво грешно съм казал с това че на всичките може ? Ама чукча писател, чукча не читател.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 октомври 2019 - 04:22
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 октомври 2019 - 07:08

 Д-и-м-о-в, на 24 октомври 2019 - 04:21, каза:

Е, и аз какво съм написал в следващия си коментар ? Да му предложим да си вземе заводско 1.4 LPG. И какво грешно съм казал с това че на всичките може ? Ама чукча писател, чукча не читател.

Ами това, че на някои от изброените вече има!!!
Вярно е че двамата с другия колега от темата сте писатели и подвеждате останалите колеги!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 октомври 2019 - 09:34

И като има какво ? Нали затова съм написал да си вземе 1.4 LPG, много добре знам че има заводска газ. А бе ти на кьорав ли се правиш или си такъв заядливец по принцип ?

И като стана въпрос за друга тема, гледам те не отговаряш в другата тема за "компресиите". Да не би да ти дойде акъла че всичко, което и аз и онзи колега с "1.2"-то казвахме - е вярно? Влез поне си изгледай доказателствата а не се прави на дребнав "ма той единия бил вече с газ"...

Писатели пък ти само не си съгласен и ръсиш мозък, а не казваш колко е "компресията" на оня колега. Аз поне казах и доказах с материали. Ама понеже си заядливец, тук предвиждам следващият ти ход, че не било видеото за Z16XEP, да знаеш само че вече съм го уточнил и дадените двигатели имат същата степен като измерените. Айде да те видим ти какво ще му кажеш

Влез поне се извини и ти на колегата sathv че беше магаре. Мен палячото ме остави, аз съм свикнал на такива като теб.. които ще видят с очите си че черното е черно, но пак ще кажат че е бяло.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 октомври 2019 - 09:36
Отговори

Freestyler снимка Freestyler 24 октомври 2019 - 10:09

Предпочитам да не е заводска газ, защото логиката ми е, че такава кола ще е повечко карана, отколкото тази на бензин. Естествено, ако не може допълнително да се монтира обикновен инжекцион, предпочитанията се променят...

 Д-и-м-о-в, на 23 октомври 2019 - 17:24, каза:

Мисля че на всичките изброени става.
"Разни там течни фази" слагат на direct injection и там освен газ, гори и бензин. Не може само на газ.


Питам, защото баш дайрект инджекшън го дават тука...

https://www.auto-dat...rbo-120hp-17002
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 24 октомври 2019 - 10:50

Всички изброени тук мотори стават на газ и не са с директно впръскване.
Взимайки автомобила не губи време да се чудиш да му слагаш ли газ или не. Инвестицията се избива за първите 12-15 хил.км., тъй като колата на газ гори нещо от сорта на 8-10 лв. на сто км.
Отговори

Freestyler снимка Freestyler 24 октомври 2019 - 11:13

 bobobobi, на 24 октомври 2019 - 10:50, каза:

Всички изброени тук мотори стават на газ и не са с директно впръскване.
Взимайки автомобила не губи време да се чудиш да му слагаш ли газ или не. Инвестицията се избива за първите 12-15 хил.км., тъй като колата на газ гори нещо от сорта на 8-10 лв. на сто км.

такъв отговор чаках :) тенкс!
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 октомври 2019 - 12:20

Д-и-м-о-в, напоследък доста често получаваме доклади за груб тон от твоя стана. Дали не е време да помислиш върху тона си?

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ПИША, ТУК СМЕ ЗА ДА СИ ПОМАГАМЕ, НЕ ДА СЕ КАРАМЕ!!!

Смекчете тона!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 октомври 2019 - 18:37

 Д-и-м-о-в, на 24 октомври 2019 - 09:34, каза:

И като стана въпрос за друга тема, гледам те не отговаряш в другата тема за "компресиите".

ОК.Отивам там.Макар, че не виждам смисъл да водя безсмислени спорове!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 октомври 2019 - 21:02

 Жоро, на 24 октомври 2019 - 12:20, каза:

Д-и-м-о-в, напоследък доста често получаваме доклади за груб тон от твоя стана. Дали не е време да помислиш върху тона си?

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ПИША, ТУК СМЕ ЗА ДА СИ ПОМАГАМЕ, НЕ ДА СЕ КАРАМЕ!!!

Смекчете тона!



Много се извинявам , колега, би ли ми обяснил какъв ми е тона? Нито пък съм се карал на някого. Защо не се реагира по същия начин, когато аз бях наричан "палячо", а само на мен се прави забележка за "някакъв си тон" Какъв е ? Обяснявам му на човека като на човек "Виж бе прочети, или гледай, ето", той не иска да го приеме, въпреки че това са очевидни неща. Какво да направя сега ? Да кажа " Да бе , ти си прав, всичките учени и производители не знаят какво са направили и са тъпи".

Съжалявам. И този път тенденциозно се постъпва спрямо мен, САМО спрямо мен.
Нито съм го нарекъл с някаква обидна дума, нито нищо. Усещам че и той тенденциозно се заяжда с мен, още от стари спорове за "дизел срещу бензин" и съм му крив. Питайте го него защо, не мен. И в случаите аз ПОМАГАМ с данни, които ако не друго, поне да се знаят. И са данни, взети от правилното място. И пак съм виновен. Е , хубаво, нека така да е.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 октомври 2019 - 21:08
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 октомври 2019 - 08:11

Д-и-м-о-в,
ние не сме падари и ми идва в повече постоянно да чета доклади и да ми пишат на ЛС как си бил груб. Вследствие да трябва да трия постове и т.н.т.

Ако смяташ, че си пренебрегнат докладвай и ти. Но пак ще ти препоръчам да смекчиш тона, когато отговаряш на простак с неговото, не ставаш по интелигентен :surrender: :surrender: :surrender:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 октомври 2019 - 16:00

Разбрано, знам го но понякога идва много, надявам се да не мислите че е нарочно..
Относно докладите - от мен доклади няма да видите, не съм такъв човек и не правя така..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg