Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Смяна на амортисъори на Вектра Ц 2.2 ДТИ. Какви да избера?

Hassel снимка Hassel 24 април 2014 - 20:35

Здравейтъе колеги,

Следващата седмица ще сменявам амортисърите на Вектра-та ( Ц 2.2 ДТИ, MY2003)и трябва да избера каква марка да монтирам.
След преглед какво се предлага на пазара за този автомобил, и с идея, че няма смисъл от скъпо "пърформънс" окачване, на автомобил който има нулев такъв :)
Вариантите, на които се спрях са следните:

1. Оригинални Sachs, 4-ри броя, каквито са монтирани заводски на автомобилът. Цената е около 800лв. за комплект предни и задни.
2. Афтърмаркет Koni STR-T (оранжевото Кони). Изчетох доста мнения, хората монтирали такива са много доволни. Возията е малко по-стегната, но доста по-динамична. Автомобилът стои по сигурно в завои, и водачът има по-добър контрол. Цената на комплекта е около 650-700лв.
3. Monroe Reflex, нямам абсолютно никакви наблюдения върху този модел. Цената за комплект е между 400-500лв.
4. KYB обикновен и Excel G, отново никакви наблюдения, но ми направи впечатление , че цената за Excel G e по-висока от тази на Кони-то? Някакви наблюдения върху този модел колеги?
5. Китайски койлоувъри ProSport, JOM, или TA-Technik. Общо взето изчетох различни мнения и за 3-те марки. Останах с впечатлението, че са почти еднакви, произвеждани в един завод, и брандирани с различни марки. Има много доволни клиенти на тези марки, но в същото време и много розачоровани. Общо взето, на късмет е работата. :)

Споделете някакви мнения за изброените варианти. Трябва да се спра на един от тях, за да може да се монтират другата седмица, преди празниците.

Поздрави
Отговори

gramis снимка gramis 24 април 2014 - 20:43

Kато изключим китаиските и монрото с другите няма да збъркаш
Отговори

stei снимка stei 24 април 2014 - 21:46

Колега нещо доста висока цена са ти дали за Sachs. Скоро сменях предни амортисьори и сложих такива на Астрата от профила. Цената след отстъпки ми се върза 290 с монтаж. Не вярвам задните да са 500 лева. Потърси друга цена.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 25 април 2014 - 07:40

Омегата я обзаведох с Монро рефлекс преди 3 години - държат я още, но ми прави впечатление че заден ляв е подозрително по-запрашен и най-вероятно скоро ще сдаде багажа. Иначе, колата е тежка и возията е мека,... не съм я карал с друго та да мога да направя сравнение. Още като я купих и сменихме предните, малко по-късно и оригиналните задни които са майка си и баща си като цена...
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 април 2014 - 08:13

 gramis, на 24 април 2014 - 20:43, каза:

Kато изключим китаиските и монрото с другите няма да збъркаш


И аз съм на това мнение!!!

Колега от форума си купи койлове, мисля FK и се оплаква от люшкане. Монрото изпускат много бързо и колеги постоянно се оплакват от тях.
За това остават 1 и 2, като Koni-то е МАРКА, но с тях няма ли да започне да вози много твърдо. Моята и в момента бая друса, представям си ако сложиш Koni. Освен ако не е някакво обикновено. Нo аз все Koni го свързвам с тези с кранчето...

Според мен потърси по-добра цена за оригинални и се мятай...
Отговори

Hassel снимка Hassel 25 април 2014 - 20:00

Супер, много благодаря. Значи сега трябва да реша оригинални Sachs или Koni. Ще видим, къде ще направят по-голяма отстъпка.
Иначе цената на Закс-а е от оторизиран представител на ОПЕЛ. И на мен ми се вижда малко височка, но миналата година, пак там, ми обявиха цена за предни носачи Lemforder - 505лв. парчето. Но здраве да е.
Ако се спря на Кони-то ще направя обстойни тестове и ще споделя как се държи колата с тях, защото са доста добра алтернатива като цена, на оригиналният Закс.
Мнението беше редактирано от Hassel: 25 април 2014 - 20:01
Отговори

stei снимка stei 25 април 2014 - 21:37

колега прати ми рама и ще ти видя цената на Закс колко ще ти се върже ако искаш. В официален сервиз е доста скъпо и с отстъпка дори.
Отговори

Hassel снимка Hassel 01 май 2014 - 13:12

Току що напазарувах Sachs Super Touring. Сега следва монтаж.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 май 2014 - 16:39

Сподели после ефекта :)
Отговори

Hassel снимка Hassel 02 май 2014 - 19:33

Днес монтираха Закс-овете. Първи впечатления след градско каране - учудващо комфортни, поемат неравностите много дискретно, почти не се усеща в купето. Малко по-твърди са от заводският Закс, но в никакъв случай неприятни. Както казах много комфортни. Вектра-та вози стегнато, приятно, няма да друса и да подскача. Аз лично очаквах да са по-твърди, но все още не съм тествал как се държат при по-динамично каране, завои и т.н. Изчезна и люшкането на задницата, нещо което е добре познато при Вектра Ц седан. При ГТС не се забелязва, понеже е хеч, а и е с по-стегнато окачване. Сега следва и тестване по завойчета, след това ще направя "оверъл" оценка. Мисля си за 30мм APEX пружини, като следващ "ъпгрейт". След смяната на амортисъорите , височината на автомобилът не се промени, поне не и на пръв поглед. Това е засега.
Мнението беше редактирано от Hassel: 02 май 2014 - 19:44
Отговори

Гостlidango_* 30 май 2014 - 12:58

За да не отварям нова тема може ли някой да ме насочи към магазин или място от където да намеря задна дясно пружина на vectra 2.2 dti gts ? И също така да попитам двете задни заедно ли трябвва да се сменят или и поотделно може ?
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 май 2014 - 13:09

Ако е нова, двете заедно! Ако ще е втора ръка може да видиш колко е висока, т.е. да не е нещо смачкана и тогава може и само едната.
Отговори

Гостlidango_* 30 май 2014 - 15:47

А някаква ориентировъчна цена за нови 2 ?
Отговори

Hassel снимка Hassel 10 юни 2014 - 18:40

Вече навъртях 2000км на Закс-а. Много съм доволен! Автомобилът ми си върна заводският комфорт, но е много стабилна. Няма го вече опасното люшкане и подскачане. Автомобилът стана много приятен за шофиране. В този ценови клас, мисля че направих възможно най-добрият избор. Определено мисля че едни АПЕКС 30мм пружини ще саспят на тези амове и возията ще стане още по-контролирана.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от Hassel: 10 юни 2014 - 18:40
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 04 юли 2014 - 09:47

Колега, можеш ли да споделиш малко повече за возията на колата ти с тези амортисьори? Аз преди седмица сложих същите, обаче въобще не ми харесва.
Блъска на неравностите всякаш са опуснали амортисьорите, пък са 4 нови. На магистралата след софия към варна на неравностите нестига, че подскача, ами
се люшка и предницата и задницата. Всичко по тая ходова част е сменено, пък вози по зле от голф 3..
Заедно с амортисьорите са сменени и горе тампоните с буферите, тампони на щангите предна и задна, носачи от пред, някакви втулки отзад, биалети и какво ли още не по ходовата част, и въпреки това вози като каруца.
Сподели моля ти се и с какви гуми и джанти караш като размери, да не би от това да е. Мойте са TOYO Proxes 205/55/16 4 нови гуми..
С такава конфигурация, тая кола трябва да е здраво залепена на пътя, пък тя... много зле..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg