Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

2.0TFSI vs. C20LET

SonnyBlack снимка SonnyBlack 17 март 2007 - 23:19

Цитат

Както и да е мотора е много добър има 280Нм, които са на разположение от 1800 до към 5000об/мин


Хммм мисля че сички можем да четем :col01cop:

Цитат

А и си мисля, че е доста по-добър от новия 2.0литров турбо мотор дето се слага в Астра GTC 200коня и OPC 240коня, поне на хартия е доста по-икономичен и има доста по-добри показатели.


А това решение как го взе??? :col01cop:

GTI vs GTC

Можеби 12Нм са много по доброто или стотната от секундата която е в полза на Голф-а и която в последствие отива за астрата на 400м :wall:

GTI30 vs OPC

Тук да давам ли коментар?? :col01cop:


В ауди-то е много хубав мотора да ,но не е в ценовия диапазон на горните 2 коли :doh:
Отговори

niikoo_1 снимка niikoo_1 18 март 2007 - 00:17

:col01cop:

Тая страница не научили, че е пълна с грешки и изобщо не може да и се вярва.

Първо на GTC макс. скорост е 234км/ч, а ускорението е 7.5сек от 0-100км/ч

Тия от зеперфс могат да ходят да се застрелят някъде :col01cop: , не ги гледай кво пишат.

Ето тест на аутобилд м/у ГТИ, ГТЦ, и Фокус СТ

Прочети цифричките внимателно:
http://www.autobild.de/test/neuwagen/artik...artikel_seite=3


2.0ТФСИ е много по икономичен, има повече въртящ момент, по-добра крива на въртящия момент също, по-екологичен, по-динамичен еластичен и т.н

А и да не споменаваме, че ГТИ с DSG трасмисия, набира още по-добре.


Спора е излишен.

Щом съм го написъл, че е ГТИ е по-бързо от ГТЦ значи съм го проверил и тия тестове съм ги чел доста отдавна


:icon1_wink:

П.С мога и още линкове на подобни тестове да изкарам.

Тука може да се прочете финалния резултат от теста
http://www.autobild.de/test/neuwagen/artik...artikel_seite=5

До момента МК5 ГТИ е бенчмарка в тоя клас, сега ще видим новата Хонда Тайп-Р може да промени нещата.





A и втория от линк дето си дал се вижда, че ГТИ Едишън 30 дава същото време на 1/4миля като Астра ОПЦ, но от 0-100км/ч GTI е по-бързo, по-еластична в останалите дисциплини за ускорение, от място до 1км/ч също е по-добре, при положение, че има доста по-лошо съотношение мощност/килограми или т.н специфична мощност.
Единствено ОПЦ-то има с 4км/ч по-висока скорост и също така има много яко недозавиване.
Но на тия данни от заперфс не вярвам и 100% са объркани отново.
И не разбрах защо ги постна, след като от тях излиза, че ОПЦ-то е по-бавно т
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 18 март 2007 - 00:30

niikoo_1, на Mar 18 2007, 01:17 AM, каза:

...

А предполагам знаеш, че Autobild винаги е било списание, което открито рекламира ВАГ? Как очакваш да каже нещо по-различно? :col01cop:
Отговори

niikoo_1 снимка niikoo_1 18 март 2007 - 00:37

Бай ти Митьо, на Mar 18 2007, 12:30 AM, каза:

niikoo_1, на Mar 18 2007, 01:17 AM, каза:

...

А предполагам знаеш, че Autobild винаги е било списание, което открито рекламира ВАГ? Как очакваш да каже нещо по-различно? :col01cop:
 



Повярвай ми това не е мнението само на Аутобилд, утре ще постна линкове от други тестове, че трябва да лягам.

А и не съм съгласен, че Аутобилд е VAG настроено списание, защото в предпоследния си брой изкараха, че Турана и 2.0ТДИ мотора са най-големите кенефи, a това е най-продавания автомобил в този клас, нали се сещаш, че ако от VW цъкаха под масата това няма как да стане. :col01cop:


А и стига сляпа любофф към любимата марка, тя много стеснява кръгозора, тука говорим за сухи данни и GTI 2.0TFSI 200коня, е по-бързо, по-икомично, по-технологично, с по-добра крива на мощността, по-гъвкаво и т.н и това се показва на всички тестове. :icon1_wink:

Сега не ми казвай, че съм VAG фен щото се кефя на всякакви марки автомобили.
Отговори

SonnyBlack снимка SonnyBlack 18 март 2007 - 00:44

niikoo_1, на Mar 18 2007, 12:17 AM, каза:



:col01cop: :col01cop: :col01cop:

Като си толкова добре запознат с ВАГ мисля че знаеш че преувеличват с Техническите данни които дават за автомобилите си в всяко едно отношение,ако не си, много от професионалистите в тази област са го казали и доказали.Моляте не ми казвай че човек търси нисък разход в турбо мотор с 200 и косур конски сили.Ти ги разбираш много интернет страниците виждам и гледам че и всичко останало много разбираш.Вместо да обеждаваш опелджии колко са зле опелите ходи си обеждавай голфаджийте колко са по добри голфовете.Също така знам на чертата как ще изглеждат нещата така мерси за така наречените ти проверки ,но не мерси!
Отговори

Race`` снимка Race`` 18 март 2007 - 04:39

Те на старите модели Опел и Фолксваген-Ауди пишеха едни технически характеристики пък Опела все по бърз и по икономичен! :col01cop: Дано не са преувеличили и сега в показателите на автомобилите си :col01cop:
Отговори

Hassel снимка Hassel 18 март 2007 - 11:59

Цитат

Щом съм го написъл, че е ГТИ е по-бързо от ГТЦ значи съм го проверил и тия тестове съм ги чел доста отдавна



Слушам шефе, щом ти си казал значи е така. Предполагам си доооста вещ в тия неща. Хахахаха ебати надъхания VAG-aджия....Ти сигурно верно си мислиш че караш по-добра кола от нас а.???Хахахахах................................
Ебати ти да не си от онези рацери дето се състезават само от клавиатурата и четат некви тестчета на VAG кенефи, TFSI щуротии и т.н. Пък да оплюваш OPC e просто пошло бе приятел. А да ти кажа ли сега на тебе че Astra OPC дето е 240 кончета и 331 Нм въртещ момент в едно друго немско списаниййце Auto Motor und Sport я сравняваха с BMW 130, VW Golf R32 . Нарочно съм почернил тия цифри барем се сетиш що. Та сравнявахе Астрелата с 3.0 и 3.2 литрови мотори , щото нема друг Голф който може да се сравнява с нея. А пък да ми кажеш че OPC е кенеф е напрааавооооо най-тъпото нещо което съм чувал. Ти знаеш ли че Vectra OPC е на 5-то място в класацията за най-бърз седан в света, ама не на тестчета в списанийца, а в реален тест на писта. А и знаеш ли че пред нея седят автомобили като Maserati Quattroporte, S63 AMG, M5 E90.....VAG нещо нямаше там :col01cop: А знаеш ли че въпросната Вектра на 1/4 миля е по бърза от M5 E90......сигурно и това незнаеш. Емм дам, това няма кой да го напише в Auto Build. Абе знаеш ли кво , я продължавай си чети списанийцата и интернет тестчетата и се развивай в положителна посока. Така е както каза ти ОПЕЛ са кенефи. Абе айде карайте си бързите и икономични TFSI коли и поцепвайте LET-ки по магистралите... :col01cop: :wall: :doh: Нищо лично изказвам мнение. Както аз се кефя на ОПЕЛ така и ти се кефиш на VAG, знам. Ама тия клавиатурни спорове знаеш ли ти колкооо пъти са решавани на пътя....ми не знаеш как да знаеш....




Айде със здраве и поздрави на всички :col01cop:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 18 март 2007 - 12:47

Angel Uzunow, на Mar 18 2007, 12:59 PM, каза:

...

Айде със здраве и поздрави на всички :col01cop:
 


:col01cop: Представям си колко си бил надъхан и как си крещал, псувал и пръскал по монитора докато го пишеш... :col01cop:

Искам да ти кажа, че подценяваш новите автомобили на VAG и за мое огромно съжаление, надценяваш тези на Опел (GM). Това е истината. :b070:
Отговори

Hassel снимка Hassel 18 март 2007 - 12:55

Така е :col01cop: Нищо лошо за VAG все пак и те притежават някои хубави марки, но пък GM си е компания която има огромна история и милиони почитатели. Мисля да се придържам към мойте си нагони. А те са :16: OPEL Rulezzz :16:




Поздрави.
Отговори

niikoo_1 снимка niikoo_1 18 март 2007 - 13:09

[quote name='Angel Uzunow]Счувал. Ти знаеш ли че Vectra OPC  е на 5-то място в класацията за най-бърз седан в света' date=' ама не на тестчета в списанийца, а в реален тест на писта. А и знаеш ли че пред нея седят автомобили като Maserati Quattroporte, S63 AMG, M5 E90.....VAG  нещо нямаше там :col01cop:  А знаеш ли че въпросната Вектра на 1/4 миля е по бърза от M5 E90......сигурно и това незнаеш.[/quote']

Чакай бе човек, по-леко го давай не взимай нещата толкова при сърце тук си пишем и това е?

Пич Вектра ОПЦ е на пето място по-бързина, знаеш ли защо?

Защото няма ограничение на скоростта на 250км/ч както имат всички Мерцедеси, Аудита и БМВ-та.

Tази вектра развива точно 260км/ч, а всички други седани от рода на аудита S4, RS4, S6, S8, RS6, BMW-та: M3, M6, мерцедеси: C55 AMG, C32 AMG, SLK/CLS/CLK 55/63 AMG са ограничени заводски на 250км/ч, но безограничител лповечето прехвърлят 300км/ч, а ОПЦ Вектрата си остава на 260км/ч.

Моля те не пиши такива неща повече, щото се излагаш :col01cop:

Вектрата е на 5то място, защото други автомобили, които излизат без ограчител на 250км/ч се броят на пръсти и това са: Мазерати Куатропорте, Бентли Континентал ГТ, Континентал Фалйнг Спър, Бентлии Арнаж.

Сега разбрали отново да попитам защо е на 5то място, при премахнат ограничител на другите автомобили Вектра ОПЦ отива на 55то място по-максимална скорост. :wall:



[quote=Angel]  А знаеш ли че въпросната Вектра на 1/4 миля е по бърза от M5 E90......сигурно и това незнаеш.
Айде със здраве и поздрави на всички :col01cop:[/quote]

Така продължавам да ти отговарям: :icon1_wink:

БМВ М5 Е90 на е 12секундна кола, а Вектра ОПЦ е 14секундна (и от високи 14ки). Така, че този ти коментар го оставам на страна.


[quote name='Angel Uzunow]Ти знаеш ли че Vectra OPC  е на 5-то място в класацията за най-бърз седан в света' date=' ама не на тестчета в списанийца, а в реален тест на писта[/quote']



В сравнение с Мазда МПС и Мондео СТ единствено на права ОПЦ Вектрата е по-бърза на право.


И коя е тая писта да питам, защото на писта Вектрата е доста по-бавна от Мондео СТ и Мазда 6 МПС, поради три причини - не достатъчно добре настроена ходова част, предно предаване и зверско недозавиване.





[quote name='Angel Uzunow][quote]Щом съм го написъл' date=' че е ГТИ е по-бързо от ГТЦ значи съм го проверил и тия тестове съм ги чел доста отдавна[/quote']
Нищо лично изказвам мнение. Както аз се кефя на ОПЕЛ така и ти се кефиш на VAG, знам. Ама тия клавиатурни спорове знаеш ли ти колкооо пъти са решавани на пътя....ми не знаеш как да знаеш....[/quote]
И от мен нищо лично кефя на всичко, което е добро, няма значение дали е Мазда 3 МПС, ОПЦ, Motorsport, S, AMG, Porsche, VAG и т.н




[quote name='Angel Uzunow]Пък да оплюваш OPC e  просто пошло бе приятел. А да ти кажа ли сега на тебе че Astra OPC дето е 240 кончета и 331 Нм въртещ момент в едно друго немско списаниййце Auto Motor und Sport я сравняваха с BMW 130' date=' VW Golf R32 . Нарочно съм почернил тия цифри барем се сетиш що. Та сравнявахе Астрелата с 3.0 и 3.2 литрови мотори , щото нема друг Голф който може да се сравнява с нея. А пък да ми кажеш че OPC  е кенеф е напрааавооооо най-тъпото нещо което съм чувал[/quote']

Никъде не съм оплюл ОПЦ и не съм казал, че е кенеф, напротив за парите си ОПЦ автомобилите са много добри или казано на инглийш са вери гууд валю фор мъни
:icon1_wink:


Сега да ти отговоря за Астра ОПЦ, като цяло и тя страда от същите болести като и Вектра ОПЦ -> зверско недозавиване (освен това има и зверски торк стийр) и не достатъчно добре настроена ходова част.
За Мазда 3 МПС, чувал ли си?

Сравняват я с тези коли щото там и е мястото, ОПЦ астрата е доста по-скъпа от обикновен Голф ГТИ и Астра ГТЦ 2.0Турбо.

но според великите zeperfs.com e по-бавна от ГТИ Едишън 30.



И не пиши с такъв тон, целта не е да се караме и изнервяме, а да си пишем за автомобили, все пак повечето хора по форумите сме фенове.
Отговори

sheko снимка sheko 18 март 2007 - 13:19

Ако си гледал предаването Fifth gear в един епизод има тест между Vectra C OPC & BMW M5 2006. На 400м vectra-та е пред БМВ-то. Следователно ако то е 12сек, значи Vectra-та пада на 11.9 :col01cop:
Изгледай въпросния епизод и ще разбереш че жестоко си се объркал, и ще разбереш че всъщност Vectra-та не е на 5то място заради ограничителя й, а заради ускорението й!
За това че има ужасен understeer няма какво да се спори - факт, все пак кола с 280hp само на предно предаване не е лесно да се овладее в завой, но на 400м БМВ М5 на стойност колкото сигурно 3 такива вектри си ляга много лошо :gif1:
P.S и как реши че Vectra C OPC ще спре на 260km/h при положение че твой колега (werz) който кара Octavia RS с TFSI мотор (още сток до колкото знам) твърди че е вдигнал 270km/h, значи 4 цилиндров 2.0 16v turbo сток мотор вдига 270km/h а 2.8 24v V6 turbo спира на 260km/h? Това сигурно ще да е заради марката :col01cop: :col01cop: :wall:
Мнението беше редактирано от sheko: 18 март 2007 - 13:33
Отговори

SonnyBlack снимка SonnyBlack 18 март 2007 - 13:25

niikoo_1, на Mar 18 2007, 01:09 PM, каза:



Абе момче дискусията е за мотори(двигатели) а не за коли капиииш :col01cop:

Това което аз се опитах да ти покажа е че двигателите които ти така надъхано хвалиш не са толкова по добри от опелските колкото ти си мислиш щот си чел някаде си нещо :col01cop: И пак ти казвам ,не вярвай на сичко което четеш,защото на повечето места са дали по добри данни за този дет дава повече пари(и са не ми казвай абе тва не е верно и тн защото знам много добре как стоят нещата и некво заблудено типче като теб си мисли че може да обеди някой нещо говорейки с/у аргументи доказани с факти) и това определено не са Опел.

Как реши че ОПЦ-то е по скъпо от ГТИ бе лек :2angry1: :2angry1: (да не говорим че ОПЦ трявба да се сравнява с ГТИ30 а известни автомобилни журналисти го сравняват с Р32). Опц-то струва 52000лв и в стандартното обурудвабе има почти всичко а същотото не може да се каже за ГТИ-то.А ГТЦ почва от 45000лв,а за толква ГТИ не можеш да си вземеш квот ще да става.А стига си говорил глупости момче не можеш един никой да ми спориш с независими авто-журналисти който заразлика от теб са карали сичко от пежо 106 до Бугатти Вейрон.
Отговори

niikoo_1 снимка niikoo_1 18 март 2007 - 14:05

sheko, на Mar 18 2007, 01:19 PM, каза:

Ако си гледал предаването Fifth gear в един епизод има тест между Vectra C OPC & BMW M5 2006. На 400м vectra-та е пред БМВ-то. Следователно ако то е 12сек, значи Vectra-та пада на 11.9  :col01cop:


Я дай линк, че не сyм го гледал този епизод, гледал съм Vectra C OPC само, че по Top Gear.

Няма как OPC-то което е 2,8 280кончета да е по-бързо от БМВ Е60 М5, защото първото е 280коня, а второто 507к.с и е със 7степенан SMG трансмисия, от 0-100км/ч на Вектрата и дават 6.3-6.5сек, а БМВ Е60 М5/М6 се справят с това упражнение за 4.6-4.7секунди, като до от 0-200км/ч М5 ги прави за 13секунди и един невероятно бърз автомобил, особено на доускорени и при ускорение над 200км/ч.


Просото моите уважения, но сток Вектра ОПЦ е много по-бавна от Е60 М5 и сравнението е безсислено, да не говорим, че М5цата се при летящ старт прави смешна Ламбо Галардо и пада малко от Ферари Ф430, единствено пада сериозно новото 911 Турбо.

А по това, което вие твърдите, то Вектра ОПЦ трябва да върви колкото 911 997 Турбо :col01cop: :wall:


Шеко дай линк да го гледам този епизот на 5та Скорост, че тука има някакво недоразумение и от много сериозно.


SonnyBlack, на Mar 18 2007, 01:25 PM, каза:

niikoo_1, на Mar 18 2007, 01:09 PM, каза:



Абе момче дискусията е за мотори(двигатели) а не за коли капиииш :doh:

Това което аз се опитах да ти покажа е че двигателите които ти така надъхано хвалиш не са толкова по добри от опелските колкото ти си мислиш щот си чел някаде си нещо :19a: И пак ти казвам ,не вярвай на сичко което четеш,защото на повечето места са дали по добри данни за този дет дава повече пари(и са не ми казвай абе тва не е верно и тн защото знам много добре как стоят нещата и некво заблудено типче като теб си мисли че може да обеди някой нещо говорейки с/у аргументи доказани с факти) и това определено не са Опел.

Как реши че ОПЦ-то е по скъпо от ГТИ бе лек :2angry1: :2angry1: (да не говорим че ОПЦ трявба да се сравнява с ГТИ30 а известни автомобилни журналисти го сравняват с Р32). Опц-то струва 52000лв и в стандартното обурудвабе има почти всичко а същотото не може да се каже за ГТИ-то.А ГТЦ почва от 45000лв,а за толква ГТИ не можеш да си вземеш квот ще да става.А стига си говорил глупости момче не можеш един никой да ми спориш с независими авто-журналисти който заразлика от теб са карали сичко от пежо 106 до Бугатти Вейрон.
 


Виж сега колко пъти да напиша, че тук не пишем за да се караме, смекчи малко тона не съм длужен да ти отговарям на заядливите постове и не ми пиши на лек и подобни обръщения. Най-малко не съм си позволявал та ти пиша преди това на тъп, лек и т.н

Голф МК5 ГТИ струва около 48хил.лв в Порше бг (това е цената за 3врати и без цвят металик) - да вярно, че почти отстъпки на обикновенни клиенти, но такава им е политиката в Бг.

Astra GTC 2.0Turbo струва 45-46хил.лв. (пак 3врата).
А и като сложим, че по дефолт всичите опел дилъри без проблем дават 10% отстъпка, ако си поискаш -> ГТЦ-то ще ти излезе малко по-малко от 42хил.лв (без металик и т.н), да не говорим, че на някой хора дават и още по-големи %,
то в този случай и моя избор би бил ОПЦ 2.0Трубо 200кончета :col01cop:

А в Германия разликата в цената е по-малка от 1000евро

:icon1_wink:
Отговори

sheko снимка sheko 18 март 2007 - 14:19

Никой не ти говори за доускорение или летящи стартове. От 0-400м вектра опц побеждава бмв М5. Може и на топ геар да е било предаването, сега ще го потърся и ще ти дам линк. Не твърдя че вектра опц е по-бърза от галардо или 911 турбо. Казах ти какво казаха в предаването т.е показаха а именно че векта опц е пред бмв м5 на 400м. След малко ще ти дам линк :col01cop: :col01cop: :col01cop:
Отговори

niikoo_1 снимка niikoo_1 18 март 2007 - 14:34

sheko, на Mar 18 2007, 02:19 PM, каза:

Никой не ти говори за доускорение или летящи стартове. От 0-400м вектра опц побеждава бмв М5. Може и на топ геар да е било предаването, сега ще го потърся и ще ти дам линк. Не твърдя че вектра опц е по-бърза от галардо или 911 турбо. Казах ти какво казаха в предаването т.е показаха а именно че векта опц е пред бмв м5 на 400м. След малко ще ти дам линк  :col01cop:  :col01cop:  :col01cop:
 



То 0-400 метра също е по-бавна Вектрата и то доста.
Просто няма база за сравнение Е60 М5 има на празположени 507коня, лънч контрол и последно поколение 7степенна секвенциална SMG трасмисия и не на последно място е със задно, а и е с около 200кг по-тежко от Вектрата.


На компа си имам почти всичи серий на Топ Гиър и 5та Скорост и най-вероятно се бъркаш с епизода в който Джереми от Топ Гиър сравняваше Вектрата с Модео СТ и Мазда 6 МПС, точно той каза, че е Вектрата е 5тия по-бързина сериен седан в света, но това се дължи на факта, че няма ограниче на 250км/ч както всички останали, а от Опел са го рейтвали, че на хартия макс скорост му е 260км/ч, естествено, че може да още 15км/ч да развие, но е далече от +320км/ч (200мили/ч) които прави М5/М6 без ограничител.
Отговори

zvezdi снимка zvezdi 18 март 2007 - 14:34

set16v, на Mar 11 2007, 12:07 PM, каза:

аз пък съм готов да споря и тоо мноо,тука гледам нищите няква тема дето никой от нищо не отбира :col01cop:  :wall:  :doh:  :19a: ...
ИИи аз поне съм НАЧЕТЕН :col01cop:  ще ви кажа квоо стаа.....
Ммда няя сравнвние м/у двата мотора,опелския е доооста по кадърно изработен/сравнявам заводски мотори/щото говорим за МОТОРИ а не за ....тва след малко....................
ДВГто на ЛЕТ може да се похвали с доста добър респонс от ниски и добър момент в средни об.докато тва мноо липсва на ВАГа.......
има опростен коляно-мотовилков механизъм,което го праай дооста по-надежден от
ВАГ групата...главата на опел 16в..я дават в дооста техн.литература като една от най добрите  16кл. глави.../все пак е дизайн на Coscat/ ..
кво друго стана ААа????
КАТО ЖЕЛЕЗА НЯЯ СРАВНЕНИЕ М/У ДВАТА МОТОРА ОПЕЛСКИЯ Е 15г. ПО-СТАРА ТЕХНОЛОГИЯ И ЩЕ ОСТАНЕ ОЩЕ ТОЛКОВА ПО-ДОБРА ОТ ваг групата......
единственото с което ВАГ превъзхожда GM  е поколението от Ел.компоненти.../демек електрониката е доста по-ново поколение и респективно ПО
ДОБРА  от тази на LET/

.....п.п. ИИИ ааййЙЙЙ по-полека с компетенЦИЯТА Ве ЛЕЕЕЕК ааа...ЩОТО ГЛЕЕАМ СИ  ГООЛА ВОДА.. :col01cop:  :3:
 

Момченце, да не си бягало от часовете по български?Марш обратно в клас и като завършиш основно образование, се върни за да ти се разбират брътвежите.
Отговори

sheko снимка sheko 18 март 2007 - 14:42

Ти обаче си тъпчеш на едно място. Казах ти че Вектра ОПЦ е по-бърза на 400м от БМВ М5. Не на максимална скорост или на нещо друго а именно на 400м 1/4 мили! ето го и линка
В клипечето Джеръми Кларксън казва как вектрата е по-бърза от новото М5 и Е класа АМГ на 400м! Ще потърся и самото клипче на вектра опц с/у бмв М5
http://www.youtube.c...h?v=nGQ0Z-Xp2mQ
Ами сега? :col01cop: :ole: :gif1: :col01cop:
Отговори

sheko снимка sheko 18 март 2007 - 14:59

В интерес на истината немога да намеря клипчето между вектра опц и БМВ М5, остава само цитата на Джеръми Кларксън в горния линк, където заявява че вектра опц се конкурира с БМВ М5 и ако не се лъжа, вектрата го бие (не разбирам добре руски а на английски език неможах да го намеря)
Двете коли неможе да се сравняват, БМВ-то превъзхожда вектрата ОПЦ но това е съвсем нормално имайки предвид технологийте разбработени в/у двата автомобила, но факт че вектра-та е пред бмв-то на 400м.
Както и да е темата доста се измести от първоначалната и тематика, която е именно C20LET vs VAG TFSI
Отговори

SonnyBlack снимка SonnyBlack 18 март 2007 - 15:05

Казва човека че Векратата е По-Бърза от М5 и от АМГ :b010: Гледал съм го този епизод на топ геар на английски и точно това са му думите цитирам: "Тази кола е по бърза от М5 доста по бърза от АМГ а струва 1/3 от цената!"
Отговори

niikoo_1 снимка niikoo_1 18 март 2007 - 15:06

sheko, на Mar 18 2007, 02:42 PM, каза:

Ти обаче си тъпчеш на едно място. Казах ти че Вектра ОПЦ е по-бърза на 400м от БМВ М5. Не на максимална скорост или на нещо друго а именно на 400м 1/4 мили! ето го и линка
В клипечето Джеръми Кларксън казва как вектрата е по-бърза от новото М5 и Е класа АМГ на 400м! Ще потърся и самото клипче на вектра опц с/у бмв М5
http://www.youtube.c...h?v=nGQ0Z-Xp2mQ
Ами сега?  :col01cop:  :ole:  :gif1:  :col01cop:
 



Какво ами сега.

Точно това е епизодa от Topgear, за които ти говорех, даже го има целия в нас на ПЦ-то.
Накрая на теста направиха и обиколка на пистата на Топ Гиър.

И пак да кажа, не е по-бърза от Е60 М5 на 1/4миля, просто е нелепо да са твърди това.


Ето ти и линк на английски
http://www.vbox7.com/play:73a71d77
Джереми Кларксон от Топ Гиър казва:
flat out this is quicker than an AMG Mercedes, it qiucker than a BMW M5.
flat out ще рече, че на макс скорост е по-бързо, a не като ускорение и това се дължи на това че няма ограничител.

След това Джереми казва, че колата развива 161мили в час, което ще рече 257км/ч



:col01cop:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg