Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Издирвам си вектрата

Николай Коев снимка Николай Коев 30 декември 2009 - 13:03

колега и аз имах в началото на годиа този проблем с една астра отидох с познат и я бракувах щом имах големяи талон и всичко мина 6+
Отговори

dagod снимка dagod 30 декември 2009 - 13:29

Здравеи колега, май си прав че е в Русенския край, ще сложа линк в Русенската секция ако я засечем тук да ти сигнализираме. Ако трябва остави координати за връзка с теб.


п.п.Мисля че съм я мяркал по улиците на Русе с едни тъмни индивиди в нея.
Отговори

bielkata снимка bielkata 30 декември 2009 - 20:00

 dagod, на 30 Dec 2009, 14:29, каза:

Здравеи колега, май си прав че е в Русенския край, ще сложа линк в Русенската секция ако я засечем тук да ти сигнализираме. Ако трябва остави координати за връзка с теб.


п.п.Мисля че съм я мяркал по улиците на Русе с едни тъмни индивиди в нея.


Да единственната информация която имам за купувача е че е от русенския край,и може наистина да си я виждал защото купувача наистина е тъмен индивид!За координати с мен:0887666479-Алексей,пак благодаря
Отговори

Prilo снимка Prilo 30 декември 2009 - 20:00

Не искам да подвеждам никого, но ако е астрално син металик, то днес видях две - една след друга, същите като тази.
Червената лента на бронята някак си ми се наби на очи. И двете се движеха от прелеза на пазара, към ж.к. Чародейка. Едната май зави по Згуриград.

Не ги огледах много много, щото псувах, задето жената е напазарувала за двойно повече пари отколкото и бях казал :fire:
Отговори

Petio снимка Petio 13 март 2010 - 17:04

И аз колеги имам сходен проблеми
Миналата година продадох(Размених) така едната кола с пълномощно естествено в замяна на друга пак с пълномощно след което си направих договор че си я продавам на себе си и от там кат регистраций всичко добре но,
Старата кола я дадох с нотариално заверено пълномощно и документите към нея ( малкия и големия талон) разбрах че този човек я е продал нанякаде си и сега ми течат данъците
Въпросът ми е как се процедира в този момент нямам никакви документи за нея освен регистрацията на мое име в кат.
Мислих номера с репликата колата се запали и документите бяха вътре да извадя дубликати и после да я спра от движение но разбрах че данъци продължават да си текат и варианта е бракуване ама като нямам номера как да стане
Другия вариант е с вече имащ голям талон да я продам на някой си измислен човек да получа договор за покупко продажба а вече новият уж собствених да не я зачислява никаде, но незнам дали после няма да го търсят от месното данъчно да му напомнят че е купил кола след като аз занеса договора с неговите данни.
Отговори

Raino снимка Raino 17 март 2010 - 00:39

Много неприятна ситуация.
Чудя се с какъв акъл си дал колата и не сте отишли веднага при нотариус да я прехвърлите.По този начин,не дай си Боже ако стане голяма беля,ти все още се водиш собственик и не ми се мисли.
Ще се оглеждаме и дано помогнеме с нещо.
Отговори

Niki_As снимка Niki_As 28 март 2010 - 11:01

[quote name='bielkata' date='30 Dec 2009, 21:00' post='707230']
Да единственната информация която имам за купувача е че е от русенския край,и може наистина да си я виждал защото купувача наистина е тъмен индивид!За координати с мен:0887666479-Алексей,пак благодаря
Моето мнение е, че трябва да се посъветваш с адвокат, както писа колегата по горе, със сигнал в прокуратурата, оттам с постановление прокурора ще го възложи на съответното районно, а те от своя страна ще я обявят за издирване, НО НЕ че колата е открадната.Успех.
Отговори

babataM снимка babataM 20 април 2010 - 16:52

Ще Up-на темата за да помоля и аз за помощ.
Издирвам ЛАДА 1500 S с рег. номер: ЕН8698ВА, жълта на цвят /била е такси/. Предполагам че се подвизава в Белене.


Само ще кажа, че в Бг няма законен начин да се излезе от следната ситуацията: продадох колата без да я прехвърля и незнам къде е, а още се води на мен. По законен начин не може да я намериш или трябват много $/примерно за частен дедектив или друго/, а ако чакаш на някъкво съдействие от институциите...ще има да чакаш - особено от Полиция или КАТ. Дори не ми отговориха на запитванията по e-mail за контакти от официалните сайтове. Но явно това е положението в Бг.

Редактирам поста, защото успях да открия /по "законен" начин/ купувача - взех си само големия талон - и следва тичане по мъките.

И на края искам да благодаря на всички колеги от Белене, които се отзоваха.
Мнението беше редактирано от babataM: 29 април 2010 - 06:58
Отговори

babataM снимка babataM 23 април 2010 - 19:05

За триене
Мнението беше редактирано от babataM: 28 април 2010 - 20:50
Отговори

по-голям чук снимка по-голям чук 25 април 2010 - 00:23

:manta: Имам същия проблем и ако не възразява "собственика" на темата - ще пусна тук и снимки на моята Вектра, та ако я срещнете (предполагам в района на Варна) да ми кажете, а аз да си я прибирам някак.... :opc:
Отговори

30e снимка 30e 29 юни 2010 - 15:42

Ето в тази тема се вижда лекииинко най в ляво на кака Мирра Вектричката
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 24 август 2010 - 16:19

 Petio, на 13 Mar 2010, 18:04, каза:

И аз колеги имам сходен проблеми
Миналата година продадох(Размених) така едната кола с пълномощно естествено в замяна на друга пак с пълномощно след което си направих договор че си я продавам на себе си и от там кат регистраций всичко добре но,
Старата кола я дадох с нотариално заверено пълномощно и документите към нея ( малкия и големия талон) разбрах че този човек я е продал нанякаде си и сега ми течат данъците
Въпросът ми е как се процедира в този момент нямам никакви документи за нея освен регистрацията на мое име в кат.
Мислих номера с репликата колата се запали и документите бяха вътре да извадя дубликати и после да я спра от движение но разбрах че данъци продължават да си текат и варианта е бракуване ама като нямам номера как да стане
Другия вариант е с вече имащ голям талон да я продам на някой си измислен човек да получа договор за покупко продажба а вече новият уж собствених да не я зачислява никаде, но незнам дали после няма да го търсят от месното данъчно да му напомнят че е купил кола след като аз занеса договора с неговите данни.


твоя проблем се решава лесно - след като имаш генерално пълномощно значи имаш и копие от него а там има всички координати на купувача ( в твоя случай пълномощника ти ) - намираш го и му искаш неговия екземпляр на договора с който е продал клата на трети - този договор е сключен от него, но като твой пълномощник. С оригиналния договор отиваш в данъчното и си отписваш колата.
Ако тоя не си е запазил договора, го хващаш за врата и отивате при нотариуса изповядал сделката за да ви извади копие заедно с официално писмо потвърждаващо че е изповядал сделка с регистрационен номер ... между този и този за кола с еди какъв си номер, номер на рама и номер на двигателя ...
Нотариусите са Длъжни да поддържат архив
Мнението беше редактирано от Duke_BG: 24 август 2010 - 16:21
Отговори

bielkata снимка bielkata 23 декември 2010 - 00:22

проблема още стои ако някой е виждал черната вектра да свирка
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg