Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Крадена ли е колата

barzia снимка barzia 12 декември 2010 - 11:23

 snake, на 12 Dec 2010, 10:55, каза:

Системите на КАТ и ГКПП са свързани. Щом колата е внесена легално в България, това означава, че в момента, в който е преминала ГКПП, не фигурира в масивите за издирвани коли. Което обаче не означава, че след седмица, месец или повече колата няма да бъде обявена за "открадната" някъде в Европа с цел застрахователна измама. И така, както си добросъвестен купувач, се оказваш собственик на издирван автомобил. За това наистина е добре да се пазим от "изгодни" сделки.


:mhihi: Напълно съм съгласен...Евтиното понякога излиза скъпо.. :clapping:
Отговори

esil2 снимка esil2 12 декември 2010 - 11:41

След като колата е минала легално границата и в последствие регистрирана в бг, защо тогава трябва да се обръща внимание на някой си чужденец, който се е сетил след време да обяви колата която е продал за открадната с цел да вземе пари от застраховка. По тази логика чужденците могат да го правят това за всяка кола и да излезе така, че да не смее човек да си купи кола втора употреба.
Отговори

Astra Wagon снимка Astra Wagon 12 декември 2010 - 11:57

Аз ще ви загатна и един друг момент, в който добросъвестния купувач може да се окаже жертва на измама. Става въпрос за внос на автомобили от САЩ (слава Богу не внасят Опел от там). В много случаи може да се окаже, че купуваш автомобил взет на изплащане от там и внесен в БГ, който не е краден, но след известен период се оказва неизплатен и иззет заради ипотека ;) Пазете се и от подобни варианти, които наистина не знам как се проверяват предварително, защото имущество се изземва след определен "гратисен" период, който може да варира.
Мнението беше редактирано от Astra Wagon: 12 декември 2010 - 11:58
Отговори

esil2 снимка esil2 12 декември 2010 - 18:04

А кой знае колко още далавери има дето ги не знаеме. Между другото знае ли някой къде се намира номера на двигателя на астра г дтл.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg