Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Инфо за Астра H, коя да избера, дизел или бензин

hudson снимка hudson 11 февруари 2018 - 22:04

Като написа Гърция и се сетих че сметките на газифицираните коли излизат малко криви като стане дума за каране извън БГ.
И с цената на горивото и с места за зареждане.
При цена от 1-1,20евро за литър газ, май е по-евтино да си караш на бензин.
А на автора на темата това му е една от целите - да пообиколи и комшиите.
Отговори

talatinov снимка talatinov 11 февруари 2018 - 22:19

 hudson, на 11 февруари 2018 - 22:04, каза:

Като написа Гърция и се сетих че сметките на газифицираните коли излизат малко криви като стане дума за каране извън БГ.
И с цената на горивото и с места за зареждане.
При цена от 1-1,20евро за литър газ, май е по-евтино да си караш на бензин.
А на автора на темата това му е една от целите - да пообиколи и комшиите.

https://fuelo.net/world/country/20 Така като гледам в в най-лощия случай като финанси е едно и също,дали дизел или газ в Гърция! А местата за зареждане специално в Гърция от 5 бензиностанции 3 имат газ!
Отговори

hudson снимка hudson 11 февруари 2018 - 22:33

За Гърция са ми ясни нещата - всяко лято съм там.
Факт е че всички нашенци си карат на бензин като изпразнят бутилката, вместо да сипват гръцка газ.
Но, карането навън е друга бира, няма да го коментираме и без това темата се омаза достатъчно.
Отговори

talatinov снимка talatinov 11 февруари 2018 - 23:09

Карат на бензин защото са сипали от 2лв,български бензин,ако се наложи да сипваш там,дали ще сипат газ от 1.6 или бензин от 3лв?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 февруари 2018 - 07:49

;Правилно; смяташ като махнеш времето за престой средно аретметичната скорост е такава.
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 12 февруари 2018 - 11:15

Стига, че накрая ще изтрият темата. Добре разбрахме, че 1,7 или 1,9 дизели имат зверска тяга вървят много и харчат малко. Нищо, че до 110-115 коня сток коли дали бензин или дизел, ХЕР или XER са почти еднакви. Нека Benzy да си реши каво иска да си взима това, което му е на джоба и сърце. :surrender: :surrender: :surrender:
Мнението беше редактирано от Peter_1980: 12 февруари 2018 - 11:24
Отговори

benzy снимка benzy 14 февруари 2018 - 19:11

Малко спам да пусна и аз (всъщност копирам го от старата си тема, която ми беше за избор на кола, тази не беше предвидена за това но се обърна натам), но до 2 седмици трябва да паркирам нещо пред къщи и ще го пусна и тук.

След близо 1500 км и 150 лв за обикаляне последните дни и предвид казаното от RokFort (в другата тема Х срещу Г) съм склонен на Астра Г, спор няма Х-ката е много добра има визия, всичко, но надценка от около 2500-3000 си е чувствителна. Под 6000 свясно Х не видях и определено мнението ми за автоджамбазите се повиши - 3 коли "от човек" гледах... е тва българина сигурно си гледа колата по-малко и от италианец.

Та сега големия ми върос е: Дали наистина проблема с маслото на 1.6 моторите е решен при Z16ХЕ (май се монтира от 2001ва)
1.4 ще ми е малко малка на вървеж,
1.8 ми е малко голяма на разходи

При тоя нов вариант се насочвам към максимум икономия.
1.6 ми е идеалния компромис стига да не похапва масълце...
Мнението беше редактирано от benzy: 14 февруари 2018 - 20:28
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 14 февруари 2018 - 20:28

За разхода на масло мога да ти кажа как се познава при 6 цилиндровите БМВ-та. Колата се кара докато загрее хубаво. След това се оставя малко да работи на празен ход-1,2 минути е предостатъчно. Някой се качва и тръгва рязко с по-високи обороти. Ти седиш от зад и гледаш изпуши ли синьо значи харчи. Нека някой да каже дали и при Опел е така.
ПС: не знам дали с някакви добавки не може да се повлияе.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 февруари 2018 - 20:36

Нищо не е решено имам колега с такава купувана 2004 една от последните пратки произведена в Германия вече има близо 170000 км малко я кара. От момента на купуването до сега се обслужва и ремонтира когато се наложи нещо само при дилъра от които е купена гори масло като разпрана стига 4 литра до смяна сервизните интервали ги определя дилъра според предписанията на Опел. Не вярвам Поляците да са променили нещо по мотора от 2005 до 2009.Колата със сигурност не е прегрявана според колегата разхода е започнал да се повишава осезаемо след 90000 км.
Отговори

benzy снимка benzy 14 февруари 2018 - 20:54

 mrsch66, на 14 февруари 2018 - 20:36, каза:

Нищо не е решено ...

дам... така изглежда, сега ровя из английските форуми засегнати са само опредеени коли, но избрателно без ясна причина и шансът е 50:50, а тото не ми се играе... минавам на 1.4 поне е известен като кораво моторче и ако излезе по път нещо симпатично с 1.8, но и за него пише, че по спецификация на Вайхал е нормално да качри 0.6 на 1000 мили...

 Peter_1980, на 14 февруари 2018 - 20:28, каза:

За разхода на масло мога да ти кажа как се познава при 6 цилиндровите БМВ-та. К

Мисля, че това не помага при масларките на Опел щото тая гад всъщност не го гори, че да излезе пушек отзад, а магически изчезва :biggrin: и никой не знае къде отива или как да го спре
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 14 февруари 2018 - 21:11

Мойта не си знае километрите и аз от разход на масло не мога да се оплача. От смяна до смяна повече от 300-500 грама не съм доливал. Някои се оплакват от разход други са като мен, не знам на какво се дължи това.
Отговори

benzy снимка benzy 14 февруари 2018 - 21:30

Апропо да вметна и нещо по темата за H-ките.
1во стандартните седалки ми се сториха доста, ама доста дървени... при Космо изпълнението с полукожата се чувствах неколкократно по-удобно. Те имат и един модел с плюш, а от Космото има даже и с лумбална опора, не попаднах на такива, но аз лично бих избрал полукожата въпреки надценката за колите с подобно оборудване, кръста ми определено ще е благодарен :icon_wink2:

и 2ро ако някой има съмнения - 1.4 (в хеч) за спокойни шофьори изглежда прилично моторизиран. Малко лемаво, ама тегли дори и на баир, а с малко засилка и изпреварването не е голям проблем.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 февруари 2018 - 21:43

Мойта е на 490000 без някой километър доливам 1,5-2 на 10000 при мойто каране.
Отговори

Matik снимка Matik 04 февруари 2019 - 02:29

Привет. Като пореден кандидат за astra h пред мен стоят няколко неизяснени въпроса:
Какви са разликите между хечбек 5вр./ хечбек 3вр. / комби що се отнася до пътно поведение, тегло? Еднакво просторни ли са за шофьора?
Двигателите 2.0 с турбо (LET, LEH, LER) - са с хидроповдигачи всичките нали? Вярно ли е, че главата и по специално при леглата на клапаните, е подсилена?
Има ли нещо по специфично при огледа на тези мотори, освен стандартното форсиране на двигателя и оглед за димни сигнали и нагар по ауспуха?

Ако някой смята, че има по удачна алтернатива за газифициран автомобил, моля за съвет. Засега съм отхвърлил:
Форд Фокус след 2006г. (всички бензинови двигатели са с регулируеми клапани, пулове и пр.)
Golf, Leon, Octavia (повечето им бензинови двигатели са с директно впръскване)
Фиат Браво 1.4Т 120/150 коня също е алтернатива, но са рядкост.

Ако пропускам нещо читаво в този клас, ще се радвам да ми го посочите. Благодаря.
Досега съм имал 4 бензинови автомобила, 2 от които на газ и засега не откривам причина да премина на дизел.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 04 февруари 2019 - 11:58

 Matik, на 04 февруари 2019 - 02:29, каза:

Golf, Leon, Octavia (повечето им бензинови двигатели са с директно впръскване)


Здравей колега,

Колкото и да е не приятно на някой, че коментирам, все пак си е мнение, но 1.6 75KW 102 Коня, на VW не е за изпускане. ДА, ще кажат някои, доста слаб (мъртвец за някои даже) е за купе на Октавия II, Пасат B6 дори и Ауди B7, но все пак доста "прост" двигател в моите очи. За газ стават и не със скъпи частите по двигателя. Съгласен съм, че скоростните кутии не стават, но са поправими(не всички им е нужно да се ремонтират, има двигатели, където не са проблем). Аз лично бих избрал модификация на VW с този двигател отколкото Z16XEP, Z18XER, Z14XEP, Z16XER на GM-Оpel. За Z18XE, ако намериш бих ти го препоръчал.
Не ти знам бюджета колега, не знам колко километра правиш годишно и още един куп фактори. Лично за мен 1.6, 102 коня с газ, ако пътувам 40000+ км на година ми влиза в бюджета, като сметна консумативи, части, гориво и други разходи.

Прави си калкулацията добре и ти пожелавам успех.
Мнението беше редактирано от rocket_strike: 04 февруари 2019 - 12:31
Отговори

Matik снимка Matik 04 февруари 2019 - 13:46

Бюджета ми варира също както цените в интернет. Километрите, които правя са около 20 000 - 30 000 за година и при всяко положение си струва да газифицирам следващия си автомобил.
Интересно ми е обаче дали автомобилът е така приятен за шофиране както Фокуса или Мазда 6 например? И как е като динамика. Ще се радвам ако някой колега ме повози на неговата Астра - особено някоя от турбинираните бензинови 170-200кс, а аз ще го заведа ня обяд да ми разкаже повече.
Отговори

sdonio снимка sdonio 04 февруари 2019 - 14:05

Ето тук един колега продава такава: https://www.opelclub...howtopic=135012 Свържи се с него ако искаш.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 февруари 2019 - 14:16

 Matik, на 04 февруари 2019 - 13:46, каза:

Бюджета ми варира също както цените в интернет. Километрите, които правя са около 20 000 - 30 000 за година и при всяко положение си струва да газифицирам следващия си автомобил.
Интересно ми е обаче дали автомобилът е така приятен за шофиране както Фокуса или Мазда 6 например? И как е като динамика. Ще се радвам ако някой колега ме повози на неговата Астра - особено някоя от турбинираните бензинови 170-200кс, а аз ще го заведа ня обяд да ми разкаже повече.

Виж Мануел Ройтер какво ще каже по твоя въпрос за 2,0 турбо на 200 к.с.: https://www.youtube....h?v=bE_O4NsGS2c
Отговори

Matik снимка Matik 06 февруари 2019 - 15:40

Колеги към кой автосервиз да се обърна в София за евентуален оглед преди покупка, а и за след това? Видях препоръки към "Бижо Бижев". Това ли е СЕРВИЗЪТ?
Мнението беше редактирано от Matik: 06 февруари 2019 - 15:40
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 февруари 2019 - 16:41

Можеш да разчиташ на техния оглед.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg