Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2018 - 12:07

Ееее, за Опера няма как да не пробваме. Имаш тел. на Л.С.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юли 2018 - 23:47

Не стана. Явно тая опера не подържа аукс. Има вход за цифров тунер, но операта трябва да си говори с DAB модула, иначе не ще. И този вход практически не може да се ползва за тези цели
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 12 август 2018 - 13:59

Здравейте колеги, може ли да ми кажете от къде мога да си намеря този маркуч? Може и линк за да си го поръчам моля... сцепил се е и нямах скоби, засега сложих но искам да го сменя!
http://prikachi.com/...13/9383313l.jpg
Мнението беше редактирано от Златомир Златев: 12 август 2018 - 13:59
Отговори

Traichev снимка Traichev 14 септември 2018 - 09:23

Здравейте отново!
Сега ново 20 ..... Като включа светлините от ключа и управлението от волана на борд компютъра ( лявата част) спира да работи само бутона надолу (другите работят) .
Изключвам ги и всичко си е ОК ... ?
Някой има ли идея как е възможно това ? ....
Отговори

Traichev снимка Traichev 12 октомври 2018 - 14:24

 Traichev, на 14 септември 2018 - 09:23, каза:

Здравейте отново!
Сега ново 20 ..... Като включа светлините от ключа и управлението от волана на борд компютъра ( лявата част) спира да работи само бутона надолу (другите работят) .
Изключвам ги и всичко си е ОК ... ?
Някой има ли идея как е възможно това ? ....



След толкова време и без отговори .... се установи и , че при включени светлини клаксона не работи. Което директно ме доведе до случая с т.н. CIM модул зад волана.
След доста играчка / плачка всичко е отстранено. Ако някой има нужда може да ме потърси за помощ , консултация и т.н.
Всичко в този "Велик" модул е изучено до 110% в него.Презапоен и готов за работа ! :-)
Отговори

grammy снимка grammy 31 октомври 2018 - 13:01

Здравейте, някой знае ли по какво правило т.е. кога се включва вентилаторът на радиатора? При мен работи при включен климатик, но при загрят двигател нямах шанс да го видя работещ?
Отговори

Dimov снимка Dimov 31 октомври 2018 - 16:00

Включва 1ва степен на 108, 2ра на 112 градуса. При градско каране често се включва 1ва, охлажда до 105 и изключва. Задръж я на място 10тина мин и трябва да я чуеш, сега е топло все още времето и ще ги стигне градусите бързо. Ако ти е активиран BC може да си я гледаш от там температурата. При нормално шофиране извън градско и без климатик, няма да се пусне.
Отговори

grammy снимка grammy 31 октомври 2018 - 19:08

Благодаря за светкавичният отговор, бях се притеснил, че нещо не е наред... :biggrin:
Отговори

vesko7 снимка vesko7 27 ноември 2018 - 20:43

Здравейте колеги.От два месеца съм "горд притежател" на Опел Астра 1.7 турбо дизел 2006г .Имам един малък проблем.Не ми свети задния плафон.Смених крушките с нови но проблема си остана.Не зная как да отворя предния плафон за да проследя кабела по захранването на задния плафон.Струва ми се че двата са свързани заедно но има проблем с подаване на ток до задния плафон.Затова Ви моля ако някой знае как се отваря предния плафон мола да сподели във форума своя опит за да си отстраня проблема.
Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от vesko7: 27 ноември 2018 - 20:46
Отговори

gerov снимка gerov 27 ноември 2018 - 23:11

 vesko7, на 27 ноември 2018 - 20:43, каза:

Здравейте колеги.От два месеца съм "горд притежател" на Опел Астра 1.7 турбо дизел 2006г .Имам един малък проблем.Не ми свети задния плафон.Смених крушките с нови но проблема си остана.Не зная как да отворя предния плафон за да проследя кабела по захранването на задния плафон.Струва ми се че двата са свързани заедно но има проблем с подаване на ток до задния плафон.Затова Ви моля ако някой знае как се отваря предния плафон мола да сподели във форума своя опит за да си отстраня проблема.
Благодаря предварително.

Лентов кабел е.
Потърси в YouTube как се сваля предния.
Или е окислена буксата или е прекъснат от някоя манипулация.
Мнението беше редактирано от gerov: 27 ноември 2018 - 23:18
Отговори

vesko7 снимка vesko7 28 ноември 2018 - 14:52

 gerov, на 27 ноември 2018 - 23:11, каза:

Лентов кабел е.
Потърси в YouTube как се сваля предния.
Или е окислена буксата или е прекъснат от някоя манипулация.

Не намерих никъде информация в ютуб как да отворя този преден плафон на Опел Астра 1.7 cdti Н.
Ако някой е сменял крушки на предния плафон нека сподели как да го отворя.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 28 ноември 2018 - 15:28

И да се включа и аз по тоя въпрос. На предния плафон има и две насочени към водача и пасажера две може би са лампи на някой светят ли му и как се пускат.
А плафона е на щипки май трябва с отверчица да се свали.
Отговори

gerov снимка gerov 28 ноември 2018 - 16:48

https://youtu.be/rEVmxM-h7ak
Към края е!
Отговори

vesko7 снимка vesko7 29 ноември 2018 - 14:35

Ееееееееее благодаря Ви за инфото колеги.Живи и здрави да сте.
Днес възникна нов проблем.Гледам ,че единият ми фар ксенон за къси и дълги светлини е дал "фира".Като се разрових из нета излязоха стотици модификации на ксенонови крушки.Някой знае ли точно какъв модел са ксеноновите крушки за къси и дълги светлини и отделно за дълги.За да се ориентирам какви да търся и взема.Колата ми е Опел Астра 1.7 CDTI ,турбо дизел мод.2006 г.
Благодаря предварително.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 ноември 2018 - 15:44

Фабричен ли е ксенона?
Варианти за къси Н7 и дълги Н1 Но ако е фабричен ксенона ти трябват ориигинални крушки. Когато да купя моята имаше и още една с фабричен ксенон и пича дето ги продаваше ми подметна да не взимам кола с фабричен ксенон щото после крушките трябва да са само оригинални а са скъпи. На ментак дава грешка в компа и се правят магарии за да стане или се купува оригинална.
И само още нещо колега напиши си точно модела Z17DTH или Z17DTL на аватара, такъв модел дето си го написал няма. " Z 17 H".
Мнението беше редактирано от JorkataG: 29 ноември 2018 - 15:48
Отговори

vesko7 снимка vesko7 30 ноември 2018 - 10:20

Нямам никаква представа за ксенона дали е фабричен или не.Колата я имам от два месеца.Явно ще трябва да ходя в сервиз да ми я сменят.Между другото предната вечер ходих да заредя на бензиностанцията дизелово гориво и като си сипвах добавката в резервоара ми падна едно наелонова тръбичка около педя в резервоара.Дали ще ми създава някакви проблеми в работата на двигателя на колата и как мога да го извадя.Този резервоар може ли да се смъква.Ако някой е смъквал резервоар на дизелова кола нека сподели как става тази работа.
Отговори

sdonio снимка sdonio 30 ноември 2018 - 11:38

 vesko7, на 30 ноември 2018 - 10:20, каза:

Нямам никаква представа за ксенона дали е фабричен или не.Колата я имам от два месеца.Явно ще трябва да ходя в сервиз да ми я сменят.Между другото предната вечер ходих да заредя на бензиностанцията дизелово гориво и като си сипвах добавката в резервоара ми падна едно наелонова тръбичка около педя в резервоара.Дали ще ми създава някакви проблеми в работата на двигателя на колата и как мога да го извадя.Този резервоар може ли да се смъква.Ако някой е смъквал резервоар на дизелова кола нека сподели как става тази работа.

Мнението беше редактирано от sdonio: 30 ноември 2018 - 11:39
Отговори

grammy снимка grammy 25 януари 2019 - 20:48

здравейте колеги, кратък въпрос: антената на тавана е с напукана външна част, да ремонтирам ли , или да трая още, ама да не вземе да стане ръжда в основата? :confused:
Отговори

Коцето снимка Коцето 25 януари 2019 - 21:38

Ако става дума за гуменото уплътнение очаквай пукнатините да станат по-големи и след време ще започне и да пуска вода в купето.
Отговори

grammy снимка grammy 28 януари 2019 - 06:47

 Коцето, на 25 януари 2019 - 21:38, каза:

Ако става дума за гуменото уплътнение очаквай пукнатините да станат по-големи и след време ще започне и да пуска вода в купето.

:ai: Ще се вземат мерки, благодаря за бързият отговор <_< :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg