Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra G coupe 1.8 115

speedevolution снимка speedevolution 13 март 2013 - 20:59

Здравейте колеги. Извинявам се, че може да има хиляди подобни на моята теми, но сметнах да направя такава, смятам ще го уважите! Интересувам се от astra G купе, 1.8 115 коня, 2000г. Като цяло съм запознат с модела (попрочел съм и имам познати с дизелови такива астри) и знам, че има много здрава ходова част и сравнително качествена сглобка. Относно двигателя не съм никак наясно - как се поддържа, как се държи, надежден и сполучлив ли е като цяло. С ГИ е, нрави ли му се? Не търся кой знае каква динамика, мисля ще ме удовлетвори като по - млад човек. Доколкото съм запознат по - новите опели нямат проблеми с ръждата и този автомобил конкретно не би трябвало да има. Това е конкретната обява на автомобила, който съм харесал - http://www.cars.bg/u930075 . Първоначално забелязвам няколкото външни забележки, които не ме притесняват, защото това кола не кара. Визуално доколкото е възможно, ако видите нещо друго? Интериорът изглежда бая запазен. Оборудването й ми допада. Говорих по телефона с продавачът ми каза, че е внос от Германия (аз тук по стикерите мисля, че може и австрийка да е, но не споря). Също така съобщи, че има монтиран газов инжекцион на стойност 800 лв. , както и нови гуми (400), като съм наясно, че може да има леко съмнение в думите му, въпреки, че зададените неща струват толкова. Друго, което ми каза беше, че я продава, защото бил семеен и му била малка, бил възможен и коментар някакъв на място. Искам да чуя мнението ви за конкретния автомобил - всичко, което сметнете, че ще ми е от полза няма да е излишно и ще съм много благодарен. Не съм наясно с пазара, като цена не е ли занижена или е нормално да й иска близо 4000лв. , как мислите? Въобще всичко, което можете и искате да ми споделите ще се радвам да го чуя, след което ще съм радостен при огледа на живо, ако ми хареса да стана част от вашето общество!
Мнението беше редактирано от speedevolution: 13 март 2013 - 21:03
Отговори

sashog снимка sashog 13 март 2013 - 21:37

Здравей колега, на пъръв поглед колата от обявата изглежда добре. За цената всеки си преценява но с изброените ГИ и нови гуми около 4 хиляди звучи добре. Преди година и малко когато купих мойта, цената на Астра G Silver Edition беше толкова без гуми и ГИ. Аз карам същата с този двигател но версия Sport. Карам я с обикновенна газова и нямам кой знае колко проблеми, върви добре единствената забележка е че извънградско харчи мн. масло (което е индивидуално може тази която гледаш да не е така) и все пак имай едно на ум! Когато я взех нямаше грам ръжда но за 2 зими в БГ започнаха да избиват точки по задните вежди. Като цяло съм доволен от колата така че огледай я хубаво, покарай я ( ако може и на по-високи обороти 3500-4000) и ако ти се стори ок взимай не се колебай. Надявам се да съм бил полезен :)
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 13 март 2013 - 21:43

На мен ми се вижда свежарка,и както казва колегата с ГИ като цена хич не е лоша,все пак парата ти ще я даваш,ти си преценяваш,но се разрови още малко.Пожелавам ти успех в покупката и дано да уцелиш някоя читава,е все пак каквато и да вземеш все нещо ще чоплиш:).УСПЕХ
Отговори

Лудия снимка Лудия 13 март 2013 - 21:47

Колата изглежда супер,а за цената предполагам,че ще можи да свалиш до 4000 :love_opel: :icon_wink2:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 13 март 2013 - 22:10

принципно колата я кара една жена-от около 1 година е я кара
Отговори

kuKy снимка kuKy 13 март 2013 - 22:45

Задължително я закрай на диагностика преди това, при твой човек. Аз си закупих Астра Г 1.8 доверих се на човека и минах без диагностига, сега след като направих се оказа, че има неща за подмяна, това е от мен.
Отговори

SiSkOo снимка SiSkOo 14 март 2013 - 01:13

Както каза колегата закай я на диагностика при познат или най-малкото ти кажи в кой сервиз да я направите, а не продавача.
За двигателя не е лош, аз имам бертоне с 1.8 (Х18ХЕ1) и съм доволен от вървенето. От година я карам на газ с ГИ и нямам проблеми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg