Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Избор на Vectra C бензин

benzy снимка benzy 19 септември 2019 - 18:05

Колега Калчо,
Кола без някакви фабрични болести надали е родена. Хубаво е че четеш, но нещо ако ти легне на сърце не се отказвай само защото си прочел нещо си. Така кола няма да си купиш :) По форумите обикновено се събират само негативните мнения защото се търси помощ, а има хора, които ги карат същите тия коли и остават доволни.

От колите, които си изброил ще ти кажа аз какво не бих взел. Пежо 407 определеное е калпаво. 406-цата беше железен автомобил. За 407 самите французи си признаха издънката, а 508 доколкото чувам е отново добро (шефа си взе две - едно за него и едно за сина, така че в бъдеще ще мога да споделя мнение), но ти е далече от бюджета.

Ситроен С5 също не бих взел, защото е мисля същата техника като на Пижо, но поне е по-красив (според мен) и там трябва да внимаваш какво е окачването. (Една вметка, Рено е доста подценявано, от 2008-9 надеждността им е доста подобрена... май)

Също не бих взел Хонда било Акорд, Сивик или ЦР-В, да здрави денджийки са, но там плащаш и надплащаш за един култ към марката. Ауди също са прекалено скъпи въпреки, че ми харесват (смятам, че германеца прави най-добрите коли). Аудито виж не знам защо държи такива цени. Интериор и купе са издръжливи, но техниката в болшинство е Фолксфаген и не е толкова...

За Ц-класата която Ne6to Smisleno предложи... не съм съвсем съгласен. Мечо ми е мечта, но той си е премиум, трябва да премслиш 2 пъти последващата поддръжка - това е което мен ме отказва. Бюджета ти е за W203, което даже и след фейслифта има проблеми с електрониката, а понякога и с ръждата. Ц-класа W204 ти е също извън бюджета иначе е много хвален, всички стари добродетели на марката са събрани пак в него и е супер надежден, но точно за това държи и на яко превъртане на километражи, в БГ ще се озовават основно издуханите екземпляри.

------
Това беше относно моделите които обмисляш и се предлагат.
Да кажа и относно предпочитанията ти. Аз съм заклет фен, на бензина и на ръчните скорости - и когато купувах мойта "отрова" момчетата тук често ми предлагаха дизел - с чисто сърце година и половина по-късно си признавам, че може би трябваше да ги послушам. Отдаде ми се да карам няколко дизела през това време - тягата е изключително приятно нещо. Разходът им също. Прословутите съединители и дюзи АКО се наложи да ги правиш ги правиш веднъж и после само яздене стотици хиляди км, а никой не е казал, че ще ти се наложи - легендата разказва за хора, които нищо не са пипали ;)

Очарован съм и от автоматика винаги съм му се мръщил, че е за лигльовци, за сакати и т.н но наистина е удобен и в повечето случаи се справя прилично (по-съвременните де), настоящата ми "мечта" е 1 тежък седан автомат за ежедневието и дълъг път и нещо малко спортно с ръчка, да си напълниш душичката :)

Не си слагай ограничения, Опелисти сме, ще се радваме на още един член, но гледай различни коли, качвай им се и пробвай кое ще ти хареса - разходи по колите винаги ще имаш и почти винаги ще са абсолютно непредвидени :)
Успех
Мнението беше редактирано от benzy: 19 септември 2019 - 18:16
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 септември 2019 - 20:42

Премиум за ц-класа е малкп пресилено. Частите са една идея по-скъпи от на астра Н. От друга страна са доста здрави. Като сложиш количеството ремонти към цената не се знае къде излиза по-евтино. В едно нещо се убедих. Ако вземаш стар дрънгел от българска морга (автокъща) по-добре да е от тия дето са направени за каране. Щото всичките са каране, но някои имат още ресурс. В това отношение, колкото и хубави да са рената, миналата година мислех да взема едно от тия дето са порасналите клиото - симбол, ама с другото име. Беше под 200 к и беше 2011. В крайна сметка предпочетох на негово място да взема астра г 2001 на два пъти повече километри и два пъти повече години за същите пари. Вътре горкото беше съсипано и унищожено, а като мощност и оборудване беше 10 пъти по зле. Пък парите същите. Нека съм луд че предпочетох 10 години по-стара кола...

ето го 2011:
Публикувано изображение

Ето дизайн от 15 години по-рано и значително по-употребявана:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 септември 2019 - 20:51
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 септември 2019 - 21:19

Истината е следната(според мен):

Автомобили(модели) и двигатели има от всички марки, доказали се с времето. Говорим за автомобили на достатъчно време, за да може това да важи - да го кажем 10+ години.
Затова аз четох историята на 1.9 двигателя и когато е излязъл, то не било плюене, то не било отричане на технологията, пък капризен, пък той такъв трошлив ше бъде, какво ли не четох.

Сега обаче ако питаш някой за 1.9 (тъй наречения италиански), но той всъщност е разработен заедно с GM, Ще ти кажат че това е стабилен издръжлив двигател. Тоест времето е показало това, не някой да го е казал и край. Има много такива от различни марки, както бензинови, така и дизелови.

Аз съм казвал че предпочитам него, но тогава бяха много скъпи и екземплярите тук(H хечбек) и досега са опощени с тоя двигател 100 коня модификация 8 клапана. Също така са по-редки. И имам чувството че винаги искам това дето най-малко го има - дали си въобразявам или не , не знам..

Но това е положението засега. Да пожелаем успех на човека да си намери нещо.

Но аз винаги ще казвам: Не идвай тук когато търсиш, ще останеш като гръмнат. По-добре ела ако имаш нужда от помощ СЛЕД като си купил. Останалото преди това, можеш и сам да го прочетеш(ако искаш).

Ето ще му дам пример, аз знаех за помпите на БОШ и какво правят след определено време, но това не ме спря да си купя тоя двигател. Не съжалявам и то никак. Даже ме обявиха за ненормален че съм сменял помпа и то аз, не сервиз, щото видиш ли то било нам каква сложна работа. Е , не е така, стига да имаш каквото трябва. Вярно по-старо поколение, няма баланс валове, малко по-вибриращ и скапващ тампони, но не е нещо фрапиращо.
За едно само ме е яд и аз съм го казвал.... и това е че няма Астра G с 1.9 CDTi
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 септември 2019 - 21:38
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 20 септември 2019 - 08:17

Колега Калчо има едни приятни мини ванчета Опел Комбо /мен ме кефят/, гарантирано ще събереш целия "катун" и се вместваш в бюджета.
Отговори

sathv снимка sathv 20 септември 2019 - 08:35

Той целия катун може да го събере и в една чисто нова дачия, ама българина е такъв че сам си създава проблеми.
Отговори

Калчо снимка Калчо 20 септември 2019 - 11:32

 Д-и-м-о-в, на 19 септември 2019 - 21:19, каза:



Но аз винаги ще казвам: Не идвай тук когато търсиш, ще останеш като гръмнат. По-добре ела ако имаш нужда от помощ СЛЕД като си купил. Останалото преди това, можеш и сам да го прочетеш(ако искаш).


Така ще се случи накрая.

Относно новата Дачия и българина, с този бюджет е абсурдно да се вземе нова Дачия, цените уж са ниски, но 14к е базата, като сложиш елементарни неща отиваш на 20к, ако сложиш още някоя "глезотия" отиваш на 24к, като визирам Sandero, Logan, Logan MCV. През 2013 родителите ми купиха от магазина Dacia Lodgy 1.2 TCe Laureate (най-високо ниво на оборудване). Докато се изнеса от у наще я карах, има 80к на километража, 40к може и повече са мои, и сега когато съм без кола пак карам тази Дачия. За толкова километри не сме сменяли нищо, 1 бушон изгоря, 2 пъти показваше че е вдигнала висока температура. Освен тези "болежки" друго не е правено. Жената е още студентка и ми се налага да пътувам през 2 седмици по 600-700 км, това говорим за 12-15 пъти в годината и от толкова каране и возене мога да кажа, че Дачиите не са лоши коли, но за семейна кола не са добър избор. Шумоизолацията е много слаба, конкретния модел се изпотява страшно вътре в купето, няма автопилот(КК), а ограничител на скоростта, другото е сравнително ОК, но най-голям + е двигателят. Със сигурност има много противници на малолитражките, но този 1.2 TCe движи прилично въпреки, 5те възрастни и пълния багажник, пък разходът с климатик е около 7.5, без климатик под 7, средна скорост 110-120 км/h.

Толкова за Дачиите и най-вероятно ще пиша отново, когато се сдобия с нещо или, когато се насоча към конкретна обява. Благодаря за всичките мнения!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2019 - 11:46

Давай смело...

И само да кажа .. Бензак, звучиш като един мой приятел, който точно като тебе беше заклет и в момента има две дизелови коли и неще да чуе за друго.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 септември 2019 - 11:47
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 12:14

Гледах сега на един колега хондата. 1,7 дизел исузо. На всичкото отгоре с твърд маховик. 2005 годнина. Взел я е за 3500 лв. По-безрискова и евтина кола от това здраве му кажи. Само проблема е, че е хеч, а не комби, но като цяло пак е широка.

Милионник с евтина поддръжка. Ако са му здрави дюзите няма какво да го мислиш от тук натам. И да не са пак с 1000 лв ти е готова коалта.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 септември 2019 - 12:15
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 септември 2019 - 12:33

 Калчо, на 20 септември 2019 - 11:32, каза:

няма автопилот(КК)


Имаме доста Дачии и в последните вече има автопилот!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2019 - 13:10

А защо никой не казва на човека че по-семеен автомобил от серията на Опел от Зафира - няма?

Защо не се замисли и към тая плоскост? Това, към което се е насочил си е чист лек автомобил, без значение вектра ли е или астра комби. Зафира Б би му вършила още по-добра работа. И там има 1.8
Ето и с има 2.0
https://www.cars.bg/offer/c3263614
https://www.cars.bg/offer/c3105240
Даже и OPC има:
https://www.cars.bg/offer/c2879599

1.8:
https://www.cars.bg/offer/c2939363
https://www.cars.bg/offer/c3229636
https://www.cars.bg/offer/c3235237


Има, не е да няма.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 септември 2019 - 13:18
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 септември 2019 - 13:43

При Хонда мотора 4ЕЕ2 е система БОШ прави се в Япония и е далече по-добър и надежден от това което се произвежда в Полша в съвместно предприятие на име Isuzu Motors Polska.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 14:39

 mrsch66, на 20 септември 2019 - 13:43, каза:

При Хонда мотора 4ЕЕ2 е система БОШ прави се в Япония и е далече по-добър и надежден от това което се произвежда в Полша в съвместно предприятие на име Isuzu Motors Polska.


Ебаси доброто. То значи и дюзите не са му проблем :confused:
Отговори

benzy снимка benzy 20 септември 2019 - 18:34

Относно Дачията ще кажа, както Нещо Смислено е казал за Реното по-горе - по-добре дърта германка отколкото млада румънка :)

Димов, аз почти никога не съм имал против да карам V6 дизел ;)
Но чак да кажа че неща нищо по-добро - няма как да стане. Иначе един глас за Зафирата и от мен.
Отговори

sathv снимка sathv 20 септември 2019 - 18:50

Тя пък вектрата е една германка, оле, оле. При това дърта. Най-големия срам за германската индустрия. Виж я дъртата германка на колегата от темата за инсигния. 2800 лева като начало само за епилация на мустаците. Щото много хубава. Вярно ама като млада.
И сега след Сааб къде го забивате питащия при зафирата? В цял свят тези измислени ванове събират прах по витрините. Някой фирми като мазда даже ги спряха от производство. Ама то в България нещата са години назад.
Мнението беше редактирано от sathv: 20 септември 2019 - 18:58
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2019 - 19:16

6-7 години поред, една такава зафира вършеше работа, с която се правеха по 5 милиона на година пари оборот. Нямаше по-добро за тая работа. Та така и за семейна - има място, има 7 места(ако се наложи) което ти трябва , от него има. Не виждам защо се плюе по тях толкова много. А и като форма не са мега голямата грозотия.
Човека каза багаж, семейство - е не се сещам за нищо по-добро от мини-ван. Бус е прекалено, лек автомобил е малко според мен. Точно затова и са намерили ниша за тях . Разбира се не е казано че абсолютно всички трябва да имат ванове - просто не на всички им върши работа.

А и аз знам отговора защо са вече така вановете. Ми просто - защото започнаха SUV-овете. Всеки ще предпочете да се "гъзарее" с "жипка", отколкото с ван. Тоест получи се "Или рошава гарга или никаква гарга".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 септември 2019 - 19:31
Отговори

sathv снимка sathv 20 септември 2019 - 19:51

И с жипките нещата са като с вановете. След бума им в края на 20 век, продажбите силно намаляха. Така стана и с автомобилите 4х4. Пикапите пък хептен ги няма. То май вече няма производство в европа. Хората търсят практичност и икономичност. За гъзария си има други марки. И там наистина продажбите се увеличават чувствително.
Отговори

Калчо снимка Калчо 21 септември 2019 - 08:28

https://m.mobile.bg/...568107625396020

Какво мислите, цената е много ниска, сменени са доста неща, купуване от Б-я?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 септември 2019 - 08:40

Изглежда реална.

Две неща за които може да е евтина:

1. Директ е. Няма газифициране. От край време са по-евтини. Ако е така за теб е супер, защото газ не ти трябва. Мъката за едни е радост за други.

2. Сменени са много неща и е пусната за продажба. Това може да крие нерешен проблем. Някой е тръгнал да си я прави и се е отказал. И това е нож с две остриета. Или я е понаправил и се е разочаровал и за теб остава малко работа да я вкараш в правия път или е реалист и е видялм че има още много пари да се наливат и се е отказал.

Дадена е в автокъща, коеот значи, че може и нищо да не и е правено, а да приказват простотии.

Все пак за разликата до 8500 лв няма какво да не можеш да направиш по тая кола. Ако автомата е счупен ще и направиш конверсия с ръчни и ще ти останат пари да смениш мотора и да и сложиш газ на новия :smile3560:

Пусната на 4600 реално ще я дадът макс за 4200.

Имаме колега от Плевен, може да го помолиш да я погледне поне на първо четене дали си струва да се ходи.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 септември 2019 - 08:46
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 септември 2019 - 09:34

За нещо подобно говорех...

Като не си сигурен в нищо, вземаш евтино и после както ти е казал и колегата, няма нещо, което да не можеш да направиш в твоя бюджет, включително и основен ремонт. Да, това е двигателя с "дюзите" и директното впръскване. Но така или иначе ти си казал че газова няма да слагаш, значи остава като вариант.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 септември 2019 - 09:34
Отговори

sathv снимка sathv 21 септември 2019 - 10:03

Тази кола може да се огледа. Директ е хубав двигател. Ако има нерешен проблем, твърде вероятно е да е помпата за високо налягане.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg