Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

помощ за скоростна кутия

pizzaiolo снимка pizzaiolo 29 декември 2009 - 18:00

Здравейте,
имам vectra b 1.6 1997 с двигател x16szr.
Трябва да сменя скоростната кутия но не знам каква точно ми трябва.
Не разбирам от коли а от нета разбира че ми трябва f13 или f17 това така ли е ?
Опитах да видя каква е моята но там има само цифри без никакви букви,доколкото видях.Живея в Италия и срещам трудност да намеря 2-ра употреба и ме е страх да не ми пробутат неподходяща.Имат ли значение буквите след F17 или f13 или тя ще стане при мен така или иначе или трябва да съвпадне всичко?
Моля ако някой може да вземе въпроса ми присърце и да ми помогне с информация каква кутия да търся.
Благодаря
PS.
Може ли да се смени само диференциала или трябв направо цялата кутия?
Отговори

vasko__2 снимка vasko__2 29 декември 2009 - 18:28

Пинъона и короната вървят комплект не може да смениш само едното. Твойта какво й е има счупени зъби ли?
Отговори

Hevy снимка Hevy 30 декември 2009 - 20:17

Виж тук къде се гледа каква е

http://www.opel-info...triebe/gf5.html
Отговори

pizzaiolo снимка pizzaiolo 30 декември 2009 - 21:43

не знам дали е счупен зъб.чува се едно стържене или хрущене чиято честота е пропорционална
на скороста .карах така до bg и обратно около 3000км но вече е непоносимо и през целия път се
молех да се добера жив.отначало беше едва уловимо и не можех да определя от къде е шумът
но накрая разбрах.тук механика ми подтвърди ,че е диференциал , но още не го беше отворил.
hevy благодаря за линка би следвало да е F13WR,но срещам голямо затруднение да намеря 2ра
употреба.
благодаря ви,
Отговори

vasko__2 снимка vasko__2 30 декември 2009 - 22:07

Може да сложиш кутия от Кадет,Астра,Вектра 1.6. Само трябва да се съобрази как ще стане лагер-помпата, че на по старите привода на съединителя е с жило. Един познат преди 2-3 години слага F-13 от Кадет на Вектра"Б" с мотор като твоя но незнам как е монтирал лагер-помпата.Не съм се интересувал.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 30 декември 2009 - 22:18

Ф17 е
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg