Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Проблем с интерфейс opcom (Interface communication error ,or interface not powered from the car)

Grigor_01 снимка Grigor_01 28 ноември 2021 - 19:31

Здравейте колеги, от скоро имам дертове с програмата opcom/vauxcom 120309а. Работеше супер дори активира круиз контрол на няколко коли без проблем. Редовно съм чел грешки и живи данни. Имам бекъп софтуер OPCOM 201008 на който му липсват половината специални функций и необходими за мен инструменти, реално само чета и трия грешки както всяка обикновена блутут диагностика, НО проблема с комуникацията спрямо версия 120309а го няма (поне до този момент). Винаги съм работил с 120309а поради наличието на нужните за мен функций (примерно темпомат не може с 201008 да се пусне нито и да се прочете EEPROM на таблото). Та към основния проблем. При успешно завършен тест на интерфейса от програмата избирам към какъв автомобил да се свържа, когато избера по-нов автомобил (chevrolet captiva 07 / corsa D 08) НЕ мога да се свържа успешно посредством HSCAN DWCAN SWCAN. Когато закача по-стар опел, Agila 2001 - се свръзвам успешно към колата чрез KWP-2000. Та с интерфейса не мога да се свържа през HSCAN DWCAN SWCAN докато през KWP-2000 успявам. Не знам проблемът дали е софтуерен или е в интерфейса, сменил съм кабел, интерфейс, софтуер няколко пъти, firmware на интерфейса няколко пъти, както и на току-що прейнсталиран компютър НЯМА връзка през хай-спиид каналите. Interface communication error ,or interface not powered from the car. Когато използвам OPCOM 201008 успявам да се свържа НО така ме е яд че функцийте са наполовина спрямо другия софтуер. С вързани ръце съм като нямам желание да купувам още един опком само за да получа същата грешка при комуникация с по-нова кола. Не намерих тема относно точно такъв проблем, дано някой ми даде правилна насока.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg