Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

Тихомир Иванов снимка Тихомир Иванов 26 февруари 2019 - 16:03

Имам проблем с клаксона когато са пуснати светлините не иска да свири като са спрени няма проблем.Някой може ли да помогне.
Отговори

dachko снимка dachko 26 февруари 2019 - 17:33

 Тихомир Иванов, на 26 февруари 2019 - 16:03, каза:

Имам проблем с клаксона когато са пуснати светлините не иска да свири като са спрени няма проблем.Някой може ли да помогне.

Проблем с ЦИМ модула.Потърси има много писано по въпроса.
Отговори

Dimov снимка Dimov 26 февруари 2019 - 20:18

 Тихомир Иванов, на 26 февруари 2019 - 16:03, каза:

Имам проблем с клаксона когато...


Аз и още един колега ти писахме и в двете теми които пусна по въпроса (в последствие админите ги обединиха в една) ти сега питаш и тук... Дано поне сега прочетеш :)

Поздрави,
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 февруари 2019 - 20:41

 Dimov, на 26 февруари 2019 - 20:18, каза:

Аз и още един колега ти писахме и в двете теми които пусна по въпроса (в последствие админите ги обединиха в една) ти сега питаш и тук... Дано поне сега прочетеш :)

Поздрави,


Май важи сентенцията "Чукча не читател, чукча писател".
Отговори

vesko7 снимка vesko7 02 март 2019 - 10:58

Здравейте колеги.
Имам един въпрос който ме мъчи от скоро време.На трети и четвърти цилиндър от гумените уплътнения на капака на цилиндрите на двигателя в които са поставени дюзите започна омазняване около дюзите отстрани.Някой сменял ли ги е тези гумени тампони да сподели трябва ли да се демонтират първо дюзите и после тампоните или тампоните се вадят без да се пипат дюзите.Самите тампони са захванати с два болта.Колата ми е Опел Астра комби 1.7 CDTI дизел 2006 гадина 101 коня.
Благодаря Ви предварително.
Отговори

ГостБилянаМ_* 02 март 2019 - 13:10

Здравейте, колеги ! От скоро съм собственик на Опел Астра GTC H 1.6 / 105 к.с. 2005 . Имам проблем със задните светлини - светят нон стоп . Смених стоп- машинката , но проблемът явно не е там . Някакви съвети ?
Отговори

Тихомир Иванов снимка Тихомир Иванов 04 март 2019 - 11:07

Благодаря

 dachko, на 26 февруари 2019 - 17:33, каза:

Проблем с ЦИМ модула.Потърси има много писано по въпроса.

Благодаря ще потърся
Мнението беше редактирано от Тихомир Иванов: 04 март 2019 - 11:06
Отговори

van4o_111 снимка van4o_111 08 март 2019 - 19:00

Здравейте,
наскоро си закупих ASTRA H 1.6 105 hp.Обслужих е както следва ремъци с ролки и масло имаше за смяна ламбда сонда след катализатор,
На следващия ден след обслужване записа грешка p1300 ,колата предърпваше м/у 1900 и 2100 оборота,като на празен ход няма проблем работи перфектно.Най - често предърпва при равномерно подаване на газта на 2000 оброта.Майстора каза да е заредя с бензин и да карам,понеже може да е стояла доста време без да се кара,провери свещите,сложихме бобина за проба,каза всичко е перфектно.Проблема изчезна и от време на време пак се появява и до почти винаги на 2000оборота(леко предърпване)чека не свети грешка в мотора няма.Почистихме дебитомера и дроселовата клапа.
В момента го прави избирателно,адски много ме дразни!
Някой дали се е сблъсквал с този проблем,явно моя майстор не е.Ако може съвет.
Отговори

Гостdmc7_* 22 април 2019 - 14:49

Здравейте,
Често чета и се уча от всички Ви, но досега не съм се регистрирал.
От около година имам Опел Астра 1,3 cdti серия H 90 к.с.. Последното видно от историята на колата от първия собственик, което е правено по нея, е работа по ДПФ в сервиза в Австрия. Изминал съм с нея вече над 20 000 км.. Това, което се случва е честа регенерация - докато се усетя първоначално неуспешна, а след това я правя както трябва - обороти 2500 докато се изчисти. Първо регенерираше на около 300 км сега на около 500-600 км. Слагах добавка в горивото за почистване на ДПФ, слагам постоянно Бардал универсална добавка. Често се светваше преди регенерация жълтата лампа на кола с ключе. ОТ около 4-5000 км. не е светвала тя, но сега вече почти постоянно свети лампата за изгорели газове-вредни емисии /жълт двигател/. Бях стигнал почти до премахване на ЕГР и ДПФ, но ме разколебаха от един сервиз преди около 4-5 месеца. Казаха, че е по-добре да регенерира на 500-600 км. отколкото да го няма. Видях се грешките преди да ги зачистят от сервиза - 190107, 200307, 40061, 190105, 24311. Зачистиха ги преди 4-5 месеца. Сега си проверих сам грешките на контакт с натиснати педали на газ и спирачка. Текущите са - 190107, 200307, 40061, 24311.

Молбата ми е да дадете съвет - защо свети лампата за вредни емисии постоянно предвид и наличните кодове за грешки? Пречи ли да я карам така?
Само да Ви кажа, че светенето на лампата не се отразява по никакъв начин на работата на колата /поне засега/. Преди като светваше лампата за сервиз колата влизаше в авариен режим и не работеше автопилота. Сега свети за вредните емисии, но си работи автопилота, няма проблем с наемането, държи си ниските обороти, няма промяна в разхода.

МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ И СЪВЕТ!!!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 април 2019 - 15:08

Да се провери датчикът за налягане на ДПФ-а, едната грешка е за него. Или е той, или някое от съединенията му(маркучи) ->24311

Другата ти грешка е за ЕГР-а. Извади го за всеки случай и го почисти хубаво.->40061
Не е изключено да имаш от някъде смучене на въздух по вакуум системата с тая грешка.

Останалите грешки може да са съпътстващи.
Отговори

Гостdmc7_* 22 април 2019 - 16:36

Веднъж опитах да стигна до ЕГР. Разположен е между двигателя и кората към таблото доста надолу. Разглобих доста, но така и не успях да го сваля. Почистих го с Wynn's egr extreme cleaner , но през смукателната тръба след турбото при работещ двигател. Не можах да използвам целия флакон. Много тракаше та дори гаснеше, макар че пръсках на и тервали пот по секунда- не повече
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 април 2019 - 08:33

На 2500 оборота не знам къв ефект ще има. Регенерацията с ОПКОМ поддържа 3100-3500 оборота. А за да си я направиш без ОПКОМ трябва да покараш на 3500-4000 оборота около 20-30 км. Не съм имал проблем освен че разхода ми се вдигна на 6,3 НО февруари ходих до Варна и след Търговище на магистралата почти до Варна /50-70 км/ е карана на 3500-4000 оборота със 150-180 и разхода падна и се продуха яко. Та ти стия 2500 оборота нищо не правиш.
Отговори

Zaha снимка Zaha 24 април 2019 - 11:46

Здравейте, от 1 седмица съм собственик на Opel Astra H седан 1.8 ДВГ, 140 к., автоматик, има и газова уредба. Ще обслужвам колата и въпросът ми е за смяната на маслото на скоростната кутия. Четох доста неща из форума, но моля да ме посъветвате по какъв начин да сменя маслото. Тя е японска Aisin, 4-степенна. Четох, че при смяна от пробката ще се източи масло към 50-60% от цялото налично. Също така проверих, че има машинна смяна, която източва цялото масло и прочиства с добавка скоростната кутия. Майстори ми казаха,че могат да сменят цялото поетапно - точат 4 л. после доливат и пак точат - общо ще трябва да купя около 8-11 л. за цялото начинание. Друга възможност е да се източат, колкото могат и след 1000 км. отново да го сменят, така щяло да се обнови. Чудя се как да процедирам в случая. Машинното малко ме притеснява, но пък, ако има стружки и отлагания всичко ще излезе и ще я промият, но пък после да не се прецака и да почне с проблеми. На обикновената смяна пък няма да излезе всичкото и ще е половинчата работа. Моля ви за съвет и споделяне на опита ви.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 25 април 2019 - 19:09

Тази кутия неразглобяема ли е, че ще правиш тия гимнастики?
Ако ще сменяш, източваш и сменяш наведнъж маслото. Иначе е само разход на време и пари.
Отиди при доказан и проверен сервизен специалист, който знае какво масло и как да го смени. Като е японска кутията не означва, че при неправилно обслужване и използване ще оцелее дълго.
Успех!
Отговори

qwer6 снимка qwer6 01 май 2019 - 20:40

 Zaha, на 24 април 2019 - 11:46, каза:

Здравейте, от 1 седмица съм собственик на Opel Astra H седан 1.8 ДВГ, 140 к., автоматик, има и газова уредба. Ще обслужвам колата и въпросът ми е за смяната на маслото на скоростната кутия. Четох доста неща из форума, но моля да ме посъветвате по какъв начин да сменя маслото. Тя е японска Aisin, 4-степенна. Четох, че при смяна от пробката ще се източи масло към 50-60% от цялото налично. Също така проверих, че има машинна смяна, която източва цялото масло и прочиства с добавка скоростната кутия. Майстори ми казаха,че могат да сменят цялото поетапно - точат 4 л. после доливат и пак точат - общо ще трябва да купя около 8-11 л. за цялото начинание. Друга възможност е да се източат, колкото могат и след 1000 км. отново да го сменят, така щяло да се обнови. Чудя се как да процедирам в случая. Машинното малко ме притеснява, но пък, ако има стружки и отлагания всичко ще излезе и ще я промият, но пък после да не се прецака и да почне с проблеми. На обикновената смяна пък няма да излезе всичкото и ще е половинчата работа. Моля ви за съвет и споделяне на опита ви.


Проблема с машинната смяна са точно тези стружки и отлагания. Част от тях се набиват в клапановото тяло с всички последствия от това за работата на кутията. Аз лично този метод бих ползвал на нова кутия или изцяло ребилдвана кутия, където износването е минимално. На стара кутия с неясна история бих се навил само на нормално източване и доливане.
Отговори

ceko снимка ceko 11 май 2019 - 21:27

Здравейте.От известно време колата на бащата а именно Астра Х 1.8 140,започна да прави мизерии с нивомера на горивото,постоянно показва че резервоара е почити празен,и излиза съобщение презареди.Сипваш и и пак същото.Погледнах буксата към резервоара и изглежда наред,та питането е ако някой е чувал или се е разправял с такъв проблем,дали е нещо по ел.системите,модули алабала или да отварям резервоара и да сменя сондата.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 11 май 2019 - 21:37

 ceko, на 11 май 2019 - 21:27, каза:

От известно време колата на бащата а именно Астра Х 1.8 140,започна да прави мизерии с нивомера...

Махни минуса на акумулатора за минута, ако след това продължава пак така си за горивомер или връзката към него е прекъсната.
Отговори

Astra G  1.6 16xel снимка Astra G 1.6 16xel 15 май 2019 - 15:07

Здравейте Колеги. Имам проблем с Astra H 1,8 140 коня.Колата ми гасне при движение по паваж или чакълиран път. Изгубва за момент всички тоци. Изгасват фаровете и таблото и двигателя. Някаква хлабава връзка ми се струва че е, но незнам къде да търся. Ако може да ме насочите къде да проверя за проблем. Преди това имах проблема с ЦИМ модула нямах клаксон. Това го оправих. Дали е възможно и този проблем да е свързан с него. Благодаря предварително на отзовалите се
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 май 2019 - 16:47

Щом губи "всички тоци", най-логичното е да тръгнеш от силовите кабели, после по кутията с бушоните, в която влиза един дебел кабел, тръгващ от плюса на акумулатора. Там ако има нещо....

После следващото е самата бушониера някой от големите бушони да е хлабав, гледай там наред, пипай...


Доколкото обясняваш, се получава от вибрации.
Отговори

ceko снимка ceko 15 май 2019 - 17:28

При мен на същата кола се получи веднъж преди години на пирогов на паважа изгуби ума и дума но не угасна,работеше си матроя.След като я угасих отказа да запали.След като откачиха батерията и постоя така се оправи.Оттогава насам не е правила повече така.Някъде нещо се забърква от вибрациите.

Помежду другото относно проблема с нивото на горивото,взех нова сонда,утре ако остане време ще я сменя и ще споделя за резултата.
Мнението беше редактирано от ceko: 15 май 2019 - 17:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg