Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Диагностична грешка P0170

aimilios снимка aimilios 21 юли 2018 - 19:16

Колеги проблема открит - скъсана мембрана на картерните газове и оттам смуче въздух и горивната смес се прецаква ...
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 07 декември 2018 - 19:03

А къде по точно се намира тази мембрана и на кое викаш мембрана, защото аз питах в еврото за такава мембрана, но ми казаха че няма такова животно, освен маркучи от картера които се забиват в капака на клапаните и филтър който се намира в същия капак...
Отговори

Dimov снимка Dimov 07 декември 2018 - 20:42

Ей това е то. По магазините няма да го намериш. При Z16XEP и XER прави проблеми, при турбинираните не знам, ама мембраната е същата мисля.
https://www.opelclub...howtopic=129730
Мнението беше редактирано от Dimov: 07 декември 2018 - 20:42
Отговори

lionov снимка lionov 07 декември 2018 - 21:54

Здравей колега.При мен като излезе светна и чека и смених ламбдата за кратко се оправи но нямаше тяга и пак излезе грешката смених и бобината и всичко се оправи.За бобина може да пробваш с някоя втора употреба ако можеш но ламбдата е консуматив и само нова.От газта е по малко вероятно .Аз съм на газ и нямам проблеми.
Мнението беше редактирано от lionov: 07 декември 2018 - 21:57
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 08 декември 2018 - 19:39

Вече я поръчах въпросната мембрана от ибей, цената идва към 30 лв, нищо не е пред смяната на цял капак. Отделно свалих ламбда сондата, за да я почистя, беше цялата в сажди. Преди време имах една витара моноинжекция, та там ми светна пак чек енжина и тогава от форума ми дадоха тоз акъл, да я сваля, да я почистя и след това да я потопя в чист спирт и да я запаля да угори сензора. След тая процедура грешката изчезна поне за една година докато я продадох. Днес го направих този номер и на хашката и изчистих грешката пък да видим, ако не се появи, значи на празно съм поръчал мембраната, шегувам се разбира се...
Отговори

lionov снимка lionov 09 декември 2018 - 00:05

Щом си взел мембраната смени и нея.Ще ти трябва много търпение и пистолет с горещ въздух и яко нагряване докато омекнат палците да не се счупят и с отвертка после.Първо има едни големи на външното капаче после едни по малки които държат мембраната вътре.
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 09 декември 2018 - 11:08

Щом пристигне непременно ще я сменям то се знае, благодаря за препоръките...
Отговори

Sim снимка Sim 28 декември 2018 - 22:36

Колеги, вече трети път се появява грешка Р0170, двигател Z16XEP. Сменени са свещи, горивен и въздушен филтри. Грешката пак се появява. Колата върви нормално, разхода на гориво също. При запазване на студен двигател, пали лесно, но докато не загрее малко при рязко подаване на газ двигателя глъхне. Също така при подаване на газ, дори и при топъл двигател, има забавена реакция. На диагностика ми казаха, че втората ламбда сонда при студен двигател не работи, а на топъл работи на 50%. При студен двигател от време на време мени оборотите и веднъж угасна, след което запали без проблем. Препоръката на майстора е, че смукателния колектор и ЕГР клапана са задръстени и трябва да се почистят. Колата е на 205к км, реални, купувана е в БГ нова. Възможно ли е с почистване да се реши проблема.
Весело посрещане на новата година!
В допълнение към написаното вчера:
Колата се кара само на бензин, никога не е имала газова уредба. Днес докато обикалях по магазини, при едно от паленията, лампата за грешка на таблото изгасна и за сега не свети.
Мнението беше редактирано от Sim: 29 декември 2018 - 19:00
Отговори

Sim снимка Sim 05 януари 2019 - 10:21

За много години колеги! Някой има ли мнение по предния ми пост? Да чукна на дърво, колата продължава да си върви нормално, без да показва грешка.
Отговори

Sim снимка Sim 12 януари 2019 - 19:57

Колеги, някой има ли мнение по питането ми?
Отговори

Коцето снимка Коцето 12 януари 2019 - 23:28

Ми то тая грешка е доста 'обща', няма конкретна насока с нея. В общи линии правилно са те насочили твоите майстори но ти прегледа ли тази мембрана за картерните газове за която обясняват колегите по-нагоре в темата?
Отговори

lionov снимка lionov 12 февруари 2019 - 14:14

 Sim, на 28 декември 2018 - 22:36, каза:

Колеги, вече трети път се появява грешка Р0170, двигател Z16XEP. Сменени са свещи, горивен и въздушен филтри. Грешката пак се появява. Колата върви нормално, разхода на гориво също. При запазване на студен двигател, пали лесно, но докато не загрее малко при рязко подаване на газ двигателя глъхне. Също така при подаване на газ, дори и при топъл двигател, има забавена реакция. На диагностика ми казаха, че втората ламбда сонда при студен двигател не работи, а на топъл работи на 50%. При студен двигател от време на време мени оборотите и веднъж угасна, след което запали без проблем. Препоръката на майстора е, че смукателния колектор и ЕГР клапана са задръстени и трябва да се почистят. Колата е на 205к км, реални, купувана е в БГ нова. Възможно ли е с почистване да се реши проблема.
Весело посрещане на новата година!
В допълнение към написаното вчера:
Колата се кара само на бензин, никога не е имала газова уредба. Днес докато обикалях по магазини, при едно от паленията, лампата за грешка на таблото изгасна и за сега не свети.

Здравей колега.Тази грешка е комплексна.Аз си взех ОПКОМ и сам се справям да не ми бъркат по колата всякакви пишман майстори. Аз смених всичко по системата.Клапан газове,дебитомер,дросел,бобина и първа ламбда сонда.След смяна на всяко едно чистя грешките но 0170 си излиза след време.Единсвтено след смяна на бобината колата се оправи,Върви перфектно и разхода е нормален.Не мени обороти вече и не забива муцуна но за всеки случай смених и първа ламбда сонда.В момента пак има грешка но не съм сменил втора ламбда сонда и може да е от нея но не е на зор защото тя не влияе на вървеж и разход.Мойто мнение е задължително почистване на всички компоненти дросел сваляне и почистване отвсякъде ЕГР и смяна на първа ламбда но не чистене и обгаране със запалка както някой практикуват.
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 10 март 2019 - 16:16

Колеги както по рано писах че имам същата грешка и поръчах въпросната мембрана от ибей, която дойде м/у коледа и нова година и веднага я смених. Закачих ОБД-то, изчистих грешката и така до днес, около два месеца и 10 дена, когато пак светна чек енжина и след проверка с ОБД-то пак същата грешка. Да ли пак се е скъсала въпросната мембрана, да съм минал около 4000 км, като ги смятам по 400 км за седмица средно. Толкова ли малко да траят тия мембрани не знам? Вече я поръчах , тоя път от Алито, че там за същите пари че и по малко целия клапан от пластмаса, че не знам дали пак ще издържат щипките вече!!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 март 2019 - 17:59

4000 километра звучи доста несериозно. Някъде бях чел, че тия мембрани били читави само незнам куде си, от другаде не ставали. Това по спомени.
Но от друга страна не знам дали тая грешка не е и от нещо друго. Има ли как да се гледа "на живо" и да се търси друга нередност в работата?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 март 2019 - 18:01
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 10 март 2019 - 23:08

Първия път като ми излезе тая грешка, след като изчетох тука писаниците по тая тема, отидох на диагностика в София ауто за да видя дали ще се потвърди диагнозата за скъсана мембрана, е ми точно това ми казаха, че се е скъсала мембрана в капака на клапаните, но мембраната не се сменяло а се сменя целия капак и ако реша да го сменя при тях, ще ми струва 827 лв. Аз отказах естествено, без това вече си я бях поръчал от ибей. Мембраната пристигна м/у коледа и нова година и веднага я смених, веднага сложих ОБД-то и изчистих грешката и до днес, повече от два месеца не се беше появявала. Днес закачам ОБД-то и гледам абсолютно същата грешка, все едно не съм сменял нищо. А първия път като я сменях, старата мембрана беше наистина станала на ресни. Изчистих грешката и ще видя до колко дни ще се появи отново, при предишното появяване, преди да сменя мембраната като я изчистя грешката обикновено се появява в рамките на най много 3-4 дена. Така или иначе вече съм я поръчал в комплект с целия клапан, но гледам че има и самата гарнитура за капака, която е около 10$, а тука е към 40 лв май.
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 11 март 2019 - 00:46

 Themechanic, на 10 март 2019 - 23:08, каза:

Първия път като ми излезе тая грешка, след като изчетох тука писаниците по тая тема, отидох на диагностика в София ауто за да видя дали ще се потвърди диагнозата за скъсана мембрана, е ми точно това ми казаха, че се е скъсала мембрана в капака на клапаните, но мембраната не се сменяло а се сменя целия капак и ако реша да го сменя при тях, ще ми струва 827 лв. Аз отказах естествено, без това вече си я бях поръчал от ибей. Мембраната пристигна м/у коледа и нова година и веднага я смених, веднага сложих ОБД-то и изчистих грешката и до днес, повече от два месеца не се беше появявала. Днес закачам ОБД-то и гледам абсолютно същата грешка, все едно не съм сменял нищо. А първия път като я сменях, старата мембрана беше наистина станала на ресни. Изчистих грешката и ще видя до колко дни ще се появи отново, при предишното появяване, преди да сменя мембраната като я изчистя грешката обикновено се появява в рамките на най много 3-4 дена. Така или иначе вече съм я поръчал в комплект с целия клапан, но гледам че има и самата гарнитура за капака, която е около 10$, а тука е към 40 лв май.


Едва ли,откакто съм я сменил съм минал около 15 000 вече. Грешката е комплексна и причината,за което може да са много неща,от така наречения „вакуумен теч” до недостиг на гориво, изобщо всичко,което участва в смесообразуването.Най добре да се видят живи данни от някой,който си разбира от работата,иначе може една камара компоненти да смениш залудо.
Малко насоки все пак:
-двете сонди
-дебитомер(ако има)
-мап(ако има)
-дюзи
-регулатора за налягане горивото
-горивна помпа
-пропуск по въздушните пътища
-пропуск по изпускателните пътища(особено между двете сонди)
-датчик температура на входящия въздух(ако ако е отделно от дебитомера)
Поздрави.
Мнението беше редактирано от ivo_ranchev: 11 март 2019 - 01:06
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 11 март 2019 - 07:02

Съгласен съм че грешката може да е комплексна, нали за това отидох първия път в София ауто, там мисля че правят най добрата диагностика от който и де е специалист, и след като преди 2.5 месеца назад ми дават диагноза "спукана мембрана" за което ми връчват един ферман от диагностицирането и ми вземат 60 лв за това, би трябвало да е наистина това проблема. Предполагам че ако е имало и други компоненти които са участвали в грешката, би трябвало точно там да ги засекат тия подробности. Не вярвам за два месеца и половина да се получи същата грешка ама самата мембрана да си е здрава. След като я отворя ще видя дали е здрава мембраната и тогава ще стане ясно.
Отговори

emoned снимка emoned 11 март 2019 - 07:27

Колега здравей. Вместо да отваряш капака на клапаните, няма ли да ти е по-лесно да затапиш отвора на дросела и да оставиш картерните газове към атмосфера? Не за постоянно разбира се, само за проба и защото вероятността пак да е от клапана след толкова кратко време е много минимална. По-лесно и по-бързо е според мен.
Мнението беше редактирано от emoned: 11 март 2019 - 07:31
Отговори

Silencer снимка Silencer 11 март 2019 - 07:46

z18xe има ли тази мембрана, доколкото четох няма?
Причината е че имам същата грешка, но мисля че е някоя от сондите.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 март 2019 - 08:32

На този етап по- добре потърси откъде може да ти смуче неизмерен въздух, или да губи след турбото. После измий дебитомера. А може двете да ги свършиш едновременно. И едва след това каквото и да било друго.
А това за гледането на живо не отпада, разбира се.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg