Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra B, X18XE1 - прекъсва

Draganov снимка Draganov 14 юни 2014 - 16:10

Колеги имам мега странен проблем с колата. Всичко започна когато я гЪзифицирах. В ниските обороти колата предърпва, когато я изфорсирам на мято, двигателя притриса и тогава се форсира. На бензин това го прави почти незабележимо, но го прави. Дълго вереме си мислих, че имам проблем с блок бобината' но след посещение в сервиз се оказа че нямам проблеми с тока. Все пак намерихме една чисто нова за проба, но ефекта беше нулев. Проверихме дебитомера, но и той е изряден.... гледахме свещите.... динамото зарежда, въздушния филтър е на 3 дена MANN..... газовите филтри са на 4000 км. Стигнахме до извода, че проблема е механичен. Възможно ли е ако имам нагар на клапаните и клапановите гнезда, колата да ми прави такива магарии? Ако се измери компресията, ще си проличи ли ако имам много нагар и главата е за отваряне? В момента карам на бензин с добавки и с надявам да има ефект, но съм скиптичен.
За сведение ще спомена, че дроселовата клапа съм я чистил и с нея проблем вече нямам.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 14 юни 2014 - 19:28

За мен проблеми от подобно естество винаги са от свещи,кабели или бобина.
Смени свещите и пиши пак :)
Отговори

Draganov снимка Draganov 14 юни 2014 - 22:29

Когато сложих газовото и започна да предърпва и аз си помислих че е от свещите и веднага ги смених с беру, но проблема си остана
Отговори

blagom снимка blagom 15 юни 2014 - 05:46

 Draganov, на 14 юни 2014 - 22:29, каза:

Когато сложих газовото и започна да предърпва и аз си помислих че е от свещите и веднага ги смених с беру, но проблема си остана

моята така и не проработи с беру-то. може би е съвпадение, но ми замина бобината като ги сложих.
сложи си гм и тогава кажи как ще е.
щом си сменял бобината с нова значи не е с нея.
огледай да не взема от някъде въздух. казваш и на бензин го прави ... а като загреее на бензин прави ли го? огледай как е направена връзката от бобината към газовия комп. ако веднага след слагане на ГИ се е бъгнала колата значи е от монтажа според мен.
Отговори

Draganov снимка Draganov 15 юни 2014 - 21:21

Старите свещи бяха на GM и ги смених с беру. Даже мога да кажа че чпне на външен вид изглеждаха доста добре. В понеделник или вторник ще отида на друг газаджия и той да си каже мнението, че ми писна да пръскам пари по елкони и еладжии
Отговори

Draganov снимка Draganov 19 юни 2014 - 20:41

След 200 км. Каране на бензин с добавка " бардал " мога да кажа, че има значително подобрение в поведението на колата на газ. В понеделник ще меря компресията и ще сменя свещите. Ако се оправи ще пиша задължително :-)
Мнението беше редактирано от Draganov: 19 юни 2014 - 20:42
Отговори

Draganov снимка Draganov 30 юни 2014 - 23:49

Темата е в застой, защото нямам време да ходя по сервизи. Искам да почистя егр-а и да видя резултата. Колеги, докато се занимавам с чистенето, трябва ли акумулатора да е разкачен, за да не даде грешка на компа?
Отговори

mahoki снимка mahoki 01 юли 2014 - 06:06

Не е нужно да сваляш акумулатора, но не трябва да даваш на контакт докато ти е разкачена буксата иначе ще ти запише грешка.
Отговори

Draganov снимка Draganov 01 юли 2014 - 15:35

Днес ми остана малко време и свалих егр-а ... позачистих където можах и след монтажа, ефекта е нулев :D
Това е преди да го зачистя :)

Публикувано изображение

Мисля, че не ми остава друго освен да я го изолирам и да видим какво ще стане :)
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 01 юли 2014 - 16:24

Виж си бензиновите дюзи, много са калпави на тоз мотор и се чупят връхчетата и оттам може да смуче вакуум, също така може някоя от бензиновите дюзи да ти пикае при работа на газ и да омазва цялата схема, но газаджията ти ако е кадърен и ти отдели повече време щеше да разбере това

Не разбрах само с какво си газифицирал, ГИ или обикновенно газово, щото ако си с обикновенно газово изключи по-горните ми предположения
Мнението беше редактирано от MONOPOLA: 01 юли 2014 - 16:28
Отговори

Draganov снимка Draganov 02 юли 2014 - 22:45

С ГИ съм ловато. Газаджията ми е доста кадърен, познаваме се от години и знам как работи. Когато затапя клапана ще пиша. :-)
Отговори

hgb76 снимка hgb76 03 юли 2014 - 06:41

 Draganov, на 14 юни 2014 - 16:10, каза:

Колеги имам мега странен проблем с колата. Всичко започна когато я гЪзифицирах. В ниските обороти колата предърпва, когато я изфорсирам на мято, двигателя притриса и тогава се форсира. На бензин това го прави почти незабележимо, но го прави. Дълго вереме си мислих, че имам проблем с блок бобината' но след посещение в сервиз се оказа че нямам проблеми с тока. Все пак намерихме една чисто нова за проба, но ефекта беше нулев. Проверихме дебитомера, но и той е изряден.... гледахме свещите.... динамото зарежда, въздушния филтър е на 3 дена MANN..... газовите филтри са на 4000 км. Стигнахме до извода, че проблема е механичен. Възможно ли е ако имам нагар на клапаните и клапановите гнезда, колата да ми прави такива магарии? Ако се измери компресията, ще си проличи ли ако имам много нагар и главата е за отваряне? В момента карам на бензин с добавки и с надявам да има ефект, но съм скиптичен.
За сведение ще спомена, че дроселовата клапа съм я чистил и с нея проблем вече нямам.

Колега за го имам същия проблем с мойта омега . Моя двигател е без ЕГР фабрично произведен защото двигателя не е еко тек. Сменял съм датчик на колянов вал, дебитомер, многократно кабели и свещи и няма промяна. Карах до вчера така и вчера се скапа тотално , въобще вече неможе да се изфорсира мотора. Съмнява ме , че е заминала бобината или ТПС , който е механично вързан за дроселовата клапа. Ако днес се справя с проблема ще ти пиша , но мисля , че проблема не е от ЕГР клапана.
Отговори

hgb76 снимка hgb76 03 юли 2014 - 12:18

 hgb76, на 03 юли 2014 - 06:41, каза:

Колега за го имам същия проблем с мойта омега . Моя двигател е без ЕГР фабрично произведен защото двигателя не е еко тек. Сменял съм датчик на колянов вал, дебитомер, многократно кабели и свещи и няма промяна. Карах до вчера така и вчера се скапа тотално , въобще вече неможе да се изфорсира мотора. Съмнява ме , че е заминала бобината или ТПС , който е механично вързан за дроселовата клапа. Ако днес се справя с проблема ще ти пиша , но мисля , че проблема не е от ЕГР клапана.

Проблема при мене се разреши сложих си стария дебитомер Бош нови кабели Тесла от Косер за 37лева и свещи Дензо за 24 лева и придърпването изчезна. Сега върви на газ мазно без никъкви придърпвания. Мисля , че проблема беше в кабелите на свещите. Успех.
P.S. Огледай керамиката на старите свещи , ако има миниатюрни пукнатини след като ги забършеш добре и разбирасе ако ги пазиш , значи кабелите за за смяна. При мене бяха избили на два цилиндъра. Ако искаш обади ми се 0898-22-86-82 Христо.
Мнението беше редактирано от hgb76: 03 юли 2014 - 12:26
Отговори

Draganov снимка Draganov 03 юли 2014 - 22:48

Колега, благодаря за съпричастието. Аз съм с блок бобина, и след тест с чисто нова се разбра че не е от нея. Проверявахме стойностите на дебитомера и не показаха признаци, че е за смяна. Още когато започна да прави проблема, веднага смених свещите с Беру. Сега смятам да пробвам с нжк но не мисля че проблема е там :-)
Темата се развива бавно защото нямам никакво време да отделям, но малко по малко ще стигна до истината.
Благодаря на всички които ми помагат и определено при всяко развитие ще пиша :-)
Отговори

Draganov снимка Draganov 04 юли 2014 - 12:16

Сега ме светнаха,че може средното ми гърне да е задръстено и от там колата да не може да ' издиша' нормално в ниските обороти. Мнения ?
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 04 юли 2014 - 12:54

издиша, вдишва ако ти е запушено гърнето колата ще прекъсва даже има шанс и при потегляне да претриса!Катализатора може да се е стопил...
Отговори

hgb76 снимка hgb76 04 юли 2014 - 15:40

 Draganov, на 04 юли 2014 - 12:16, каза:

Сега ме светнаха,че може средното ми гърне да е задръстено и от там колата да не може да ' издиша' нормално в ниските обороти. Мнения ?

Аз ги сменях тъй като бяха доста стари , но нямаше ефект, казаха ми ,че ако са задръстени ще се чува свистене , няма да има мощност , а при запушен катализатор миришело на сяра в купето. Не вярвам да е проблема в изпускателната система. Моя съвет е когато сложиш нова част за проба било дебитомер или бобина, отивай при газаджията за да види настройките , иначе само ще сменяш и нищо. Ако сложиш изправната част и не отидеш да я донастроят ,а то със сигурност ще има нужда , неможеш да очакваш никъкво подобрение. След като ти писах ,че моита се е оправила я карах извън града и забелязах ,че пак придърпва леко не винаги . Днес ходих до газаджиите закачиха лаптопа и след около 5 минути човъркане нещата се изгладиха. Незнам като ходиш толкова често при тях , как ще реагират , че е малко досадно, дано да са ти познати.
Отговори

Draganov снимка Draganov 04 юли 2014 - 20:22

Когато бях на еладжия ми сложиха нова бобина и не се оправи. Закачихме я и на елкон. Гледахме дебитомера и следяхме стойностите. Катализатор нямам. Утре ще направя клип на двигателя да се види нагледно какви ги върши. Понеже газовото беше на изплащане и не го монтира мои познат, сега вече не е гаранционно и я закарах на ПРИЯТЕЛ, който ми пипна настройките и каза че са ми я надули в нисккте и за това предърпва. Сега не предърпва толкова много, но си е тромава в ниските. Изключваме газовото от равносметките, защото го прави и на бензин. Не толкова осезаемо, но го прави. Знае се, че проблемите на колата се разбират най-добре на газ, защото е по-претенциозна. Та че утре ще отворя капака и ще изфорсирам двигателя да се види и чуе всичко :-)
Отговори

Draganov снимка Draganov 05 юли 2014 - 07:52

.
Мнението беше редактирано от Draganov: 05 юли 2014 - 07:58
Отговори

Draganov снимка Draganov 05 юли 2014 - 07:58

Жалко, че на клипа не се чува толкова добре, но на 20-та сек. може да се добие някаква представа..
То се вижда как двигателя претриса и да Ви кажа, много е гадно когато искаш да паркираш на баир или тръгваш на светофар с лек наклон и някой се е лепнал зад теб ...




http://vbox7.com/play:16678a3a3e
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg