Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

"Опел и Дженерал Мотърс ще се разделят"

aan_astra снимка aan_astra 01 март 2009 - 10:44

може пък да е за добро разделянето само времето ще покаже
Отговори

simko снимка simko 01 март 2009 - 10:59

Времената не са лесни за никой. Явно има осезаема нужда от това разделяне, дано наистина да е за добро.
Отговори

msi200 снимка msi200 01 март 2009 - 21:32

Според мен разделянето ще е много полезно за Опел, ама да видим.
Отговори

Icemann снимка Icemann 01 март 2009 - 22:20

 msi200, на 01 Mar 2009, 09:32 PM, каза:

Според мен разделянето ще е много полезно за Опел, ама да видим.

Само ми е интересно въпроса с патентите на Опел кво ше праим.Как ще ги отделят?
Отговори

savski снимка savski 01 март 2009 - 22:57

Това е добра стъпка. Някъде четох, че GM дърпат доста назад Опел заради икономическата криза. Ако е така, Опел би трябвало осезаемо да дръпнат :)
Дано! :) Всеки, който разбира от здрава и надеждна кола, би трябвало да се насочи към Марката ;) :icon_wink2: :icon_evil2:
Мнението беше редактирано от savski: 01 март 2009 - 22:57
Отговори

fanatic снимка fanatic 01 март 2009 - 23:38

Да де ама повечето патенти се държат от GM а цялата развойна дейност се прави зад океана. Мисля че е нож с остриета. От една страна фирмата става по компакта без влияние на големия брат, от друга страна вече сами ще си плащат сметката. Не знам дали ще се оправят....немското правителство е също толкова малко склонно да отпуска пари, колкото и Американското даже май по- малко.
Отговори

Brix снимка Brix 02 март 2009 - 10:16

Експертите от money.bg мисля, че направиха много добър анализ по въпроса:

"Не е ли всъщност спекулация и мотото на Дженеръл мотърс: Каквото е добро за GM, е добро и за Америка. В крайна сметка САЩ миналата година реши да не спасява „Крайслер". Какво е по-важно: едно автомобилно предприятие или цялата държава? Защо GM да е свещена крава? Засега ясно е само това: американците изобщо не бързат да се разделят със своята дойна крава Опел."

В "Капитал" четем:

"...Историческите препратки в случая с Opel са налице. Компанията произвежда автомобили още от 1898 г. Фамилията Опел продава мажоритарен дял на General Motors през 1929 г. по време на глобалната финансова криза. Сега може да се окаже, че друга глобална буря ще върне компанията в германски ръце..." 

Някъде прочетох, че въпреки кризата налегнала и Мерцедес, от компанията са проявили интерес по закупуването на Опел. Дано това не са само слухове. Мисля, че ако Опел се върне мажоритарно в германски ръце, това ще е само за добро. 
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 02 март 2009 - 10:25

Даааа! Долу американците - да си продават модели като Шевролет и Деу :)))) Пълни ламери :icon_evil2: От няколко години само Опел е на + от брандовете... Единственото кофти може би е, че забравяме за така мечтаните Холдън-и :icon_wink2: Но пак съм склонен да твърдя, че ще е доста, ДОСТА по-добре ако Опел отново си се върне при немците.
Отговори

Brix снимка Brix 02 март 2009 - 10:35

Верно, верно колега за Холдъна. Ех, сънувам го Монаро-то.  :icon_wink2:
Отговори

todcom снимка todcom 02 март 2009 - 12:38

До окончателно разделяне едва ли ще се стигне, едно 80 годишно сътрудничество не се прекъсва толкова лесно ...

Цитат

Напълно отделяне от Дженерал мотърс обаче не е възможно, включително заради съществуващите патенти. Но планът предвижда обединяване на марките Опел и Воксхол в една обща европейска компания. По информация на вестник Лайпцигер Фолксцайтунг държавата и федералните провинции ще подпомогнат финансово компанията с гаранции до 5 млрд. евро.


Изтовник: DarikNews
Отговори

simko снимка simko 06 март 2009 - 16:52

Американската автомобилостроителна компания "Дженерал Мотърс" (General Motors) вече не е собственик на лицензите на германския си филиал "Опел" (Opel), тъй като ги е отстъпила на американското министерство на финансите в замяна на държавна помощ.
Това твърди в. "Билд", цитиран от Франс прес, на която се позова БТА.
"Дженерал Мотърс" е продала лицензите си на министерството на финансите на САЩ с надеждата по-късно да си ги откупи обратно, заяви от своя страна пожелал анонимност източник от германското правителство пред агенция "Дау Джоунс нюзуайърс".
Така "Опел" вече не е притежател на собствените си патенти, изобретени преди години, тъй като всичките са били прехвърлени в централата на компанията в Съединените щати.
"Опел" вече не е собственик и на сградите и заводите си, твърди правителственият източник.
В момента германското правителство обмисля помощ за "Опел", който дава работа на 26 000 души в Германия и около 50 000 в цяла Европа. Германското правителство се опасява, че поради твърде силната взаимозависимост между филиала и централата, на която "Опел" принадлежи от 80 години, помощта може да изтече към американската компания.
Отговори

fanatic снимка fanatic 06 март 2009 - 16:58

Не е нужно да има 15 теми с едно и също съдържание. Четете преди да поствате........
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 24 март 2009 - 19:00

Е тия журналисти не им ли стигат глупостите дето си бълбочат постоянно,та мислят нови и нови... ГМ няма да си предаде Опел толкова лесно,точно защото им е едничката от двете марки дето бележат растеж :newsm05_41: Аз гледах по СNN,че ГМ са планирали,ако се стигне до продажби на акции на Опел,да не продават повече от 25%,като останалите 75 да си останат в техни ръце.
Защо всички толкова искате да се оттървете от ГМ.Вярно,че фирмената им политика като цяло куцаше (направиха някои мн глупави автомобили...по 10 техни коли се конкурират в един и същ клас...),но именно те са специалистите по съотношение цена качество (освен Опел,пример може да вземите и с Бюик,Шевролет...).Според мен не е сигурно,че евентуално разделяне би било в + за немската марка.Има един лаф - по-добре дявола когото познаваме,от този който не познаваме.По-скоро да им светне лампата,че трябва да влезнат малко и в по-горните класове с Опел.Момента точно сега е много подходящ(защото кризата е свила също и конкуренцията).
Трябва да изкарат повече модели със задно(примерно Инсигниа и Омега да са със задно,Астра и Корса да са с предно),да пуснат повече по-големи агрегати,да върнат Омегата и да ги изпратят с Опелски емблеми и в САЩ :icon_razz2: Реномето на марката започва да се покачва след последната Астра,Спийдстър,ГТ и Инсигниа.
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 24 март 2009 - 19:32

 ^Del^, на 24 Mar 2009, 07:00 PM, каза:

...примерно Инсигниа и Омега да са със задно...

Че тя Омегата си е със задно предаване... :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от OPEL_KADETT: 24 март 2009 - 19:33
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 24 март 2009 - 19:58

известно ми е колега :newsm05_41: идеята е какво да е разделението нали ... добре съм запознат с конструкционните особености при Опелчетата :icon_razz2:
Отговори

VanVan снимка VanVan 24 март 2009 - 20:11

А ако се цепнат Опел от ГМ, какво правим с хубавите двигатели? Неам намерение да карам Фиат с емблема на Опел... :newsm05_41:
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 24 март 2009 - 21:21

 ^Del^, на 24 Mar 2009, 07:58 PM, каза:

известно ми е колега :newsm05_41: идеята е какво да е разделението нали ... добре съм запознат с конструкционните особености при Опелчетата :icon_razz2:

Ясно,но Инсигнията е автомобила който измества Вектрата т.е. е в същия клас.Можеби затова Германците я правят с предно предаване. :icon_wink2:
Отговори

Icemann снимка Icemann 24 март 2009 - 21:44

Ако бяха дали избор освен предно и 4х4 да има и задно, щеше да е екстра.Като цяло списъка с екстрите при Инсигния е каша пълна.На Вектра Ц е къде къде по-добър. Тук не можеш да си поръчаш атермично стъкло отделно, подгрев на седалки и т.н. Мисля че трябва сериозно да го променят.


А иначе нещо по темата http://www.clubf1.ne...vina.php?n=7895
Мнението беше редактирано от icemann: 24 март 2009 - 21:45
Отговори

HellRell снимка HellRell 30 август 2009 - 07:58

„Дженерал моторс" разкарва руснаците от сделката за „Опел"


„Дженерал моторс" разкарва руснаците от сделката за „Опел"
30.08.2009, 01:45 (обновена 30.08.2009, 01:56)
news.bg
Дженерал моторс" е готова да продаде на канадската компания „Магна" (Magna) своето европейско подразделение „Опел" (Opel), ако този консорциум е без руските компания.

Американската автомобилна компания иска да отстрани партньорите „ГАЗ" и „Сбербанк" от сделката за „Опел", коментира сп. „Шпигел".

„Американското правителство, което държи 60% от „Дженерал моторс", е против участието на руски инвеститори", е заявил анонимен източник, близък до правителството в Берлин.

В тази връзка американската компания е искала многократно от Германия изключването на руската страна от сделката. Според източника това би направило проектът по-приемлив за САЩ, но Германия категорично отхвърля подобна възможност.

Германското правителство положи усилия да спаси „Опел" от фалита на „Дженерал моторс", което явно му се удаде успешно след ангажимента на „Магна" и някои други инвеститори от Русия. Американската компания ще предаде и патентите на „Опел", които държеше досега, което е първа крачка към постигането на независимост от Детройт.

В Германия са застрашени четири производствени центъра с общо над 25 000 работни места. Причините за това се крият не само в предстоящия фалит на американския концерн-майка.

Независимо от всички тези успехи обаче спасяването на „Опел" предизвиква критични коментари и дава повод за загриженост, включително от страна на данъкоплатците.
Мнението беше редактирано от HellRell: 30 август 2009 - 07:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg