Опел Клуб България: Не пали от първия път [ вторият запалва ] - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Не пали от първия път [ вторият запалва ] Opel Astra H 1.4i 2005г бензин/газ

#1 Потребителят не е активен   Vic7im 

• Прясно излюпен...
  • Група: Нови Потребители

• Автомобил:Opel Astra H 1.4I [ 2005г ]
  • Регистриран: 14.09.2021

Публикувано: 14 септември 2021 - 12:56

Здравейте, първо искам да се извиня на модераторите за липсата на номер на двигателя ми в регистрацията, но идната седица не съм в дома и големият талон не ми е под ръка. В последствие, ако е възможно ще добавя информацията като се прибера.
Та да мина на проблема:
От няколко месеца колата започна да не пали от първият път, като понякога/рядко успява при дълго задържане да върти. Връщайки ключа и изчаквайки 2-3 секунди, при второ завъртане запалва на 90 % от раз.
Сменени са свещи, но разлика няма, карана е и за диагностика но и там не се вижда видим проблем, който да е свързан с паленето. Грешките, които установиха са:
- Не разпознава ключа понякога но това го има от как съм я купил преди 4г и не мисля че има общо
- Не отчита ламбда сонда [ смениха я с нова но пак не я отчита.... ]

Допълнителна информация за проблеми, които си ги има от как съм я взел, евентуално може да спомогнат за откриване на проблема :
- когато е студена на 1-ва и 2-ра скорост прилашква сякаш не подавам газ, обясниха ми че проблема идва от дюзите, защото предимно е карана и се кара на газ
- играещи обороти когато е на свободна без подаване на газ варира между 7-10к обороти
- Неразпознаването на ключа за което споменах по горе

Надявам се да успеете да ме насочите къде може да е проблема и какво трябва да сменят за да се оправи.
Благодаря предварително на всички, които ще отделят време на темата. <3

#2 Потребителят не е активен   Жоро 

• авто фен
  • Група: Валидиращи Модератори

• Автомобил:Vectra C, Z19DTH OPC Line; Astra H, Z16XER и ex Astra, X20XEV
  • Регистриран: 26.11.2004

Публикувано: 14 септември 2021 - 14:30

Здравей,

често такива проблеми идват от това, че колата е на газ. Пробвай да покараш 500-1000 километра само на бензин и да видиш дали има ефект.

#3 Потребителят не е активен   ivan_pop 

• Prototype
  • Група: Потребители

• Автомобил:Гоуф единичка
  • Регистриран: 23.03.2007

Публикувано: 14 септември 2021 - 17:27

Виж мнениеЖоро, на 14 септември 2021 - 14:30, каза:

Здравей,

често такива проблеми идват от това, че колата е на газ. Пробвай да покараш 500-1000 километра само на бензин и да видиш дали има ефект.

200-300 км. само на бензин са достатъчни.
беръ жилязу

#4 Потребителят не е активен   Жоро 

• авто фен
  • Група: Валидиращи Модератори

• Автомобил:Vectra C, Z19DTH OPC Line; Astra H, Z16XER и ex Astra, X20XEV
  • Регистриран: 26.11.2004

Публикувано: 15 септември 2021 - 14:54

Виж мнениеivan_pop, на 14 септември 2021 - 17:27, каза:

200-300 км. само на бензин са достатъчни.

Добре де, почва да кара само на бензин и вижда кога проблема е изчезнал. Номера е въобще да не пуска газ...

#5 Потребителят не е активен   javor_bg 

• Ветеран...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Elantra 1.6 107к.с. G4ED 2003г.
  • Регистриран: 10.01.2005

Публикувано: 15 септември 2021 - 16:08

На бензин ли е придърпването и играенето на обороти ? Дюзи най-вероятната причина, въпреки че може и от настройката на газта да е . Виж също така сутрин преди първо палене дали няма мокри свещи с бензин. Виж и горивния регулатор дали не пълни с бензин смукателните колектори(ако горивния регулатор е при двигателя). Това може да стане , ако му е спукана мембраната.

Мнението беше редактирано от javor_bg: 15 септември 2021 - 16:11

#6 Потребителят не е активен   Vic7im 

• Прясно излюпен...
  • Група: Нови Потребители

• Автомобил:Opel Astra H 1.4I [ 2005г ]
  • Регистриран: 14.09.2021

Публикувано: Днес, 19:54

Виж мнениеjavor_bg, на 15 септември 2021 - 16:08, каза:

На бензин ли е придърпването и играенето на обороти ? Дюзи най-вероятната причина, въпреки че може и от настройката на газта да е . Виж също така сутрин преди първо палене дали няма мокри свещи с бензин. Виж и горивния регулатор дали не пълни с бензин смукателните колектори(ако горивния регулатор е при двигателя). Това може да стане , ако му е спукана мембраната.

Понеже не съм особено на "ТИ" с колата и разчитам предимно на майстор при когото я карам, не съм убеден, че мога да направя всички препоръчани стъпки, но с четене кое къде е, мога да опитам.
Относно придърпването и т.н. , - да , прави го на бензин когато е, това с оборотите от скоро ми се струва, че и на газ леко играят, но предимно всичките неща са когато е на бензин. По специално
придърпването на 1ва и 2ра скорост, го прави само на бензин и то когато е студена ( не е карана поне няколко часа ). Покарам ли я 5 минути, вече няма такъв проблем и си подава газ сравнително добре и равномерно .

За сега следвам гореспоменатите съвети и карам колата само на бензин, като обмислям да си взема и добавка ( посъветваха ме, че можело да помогне за прочистване на дюзите, ако са просто запушени )
Последно като я карах при "моя" майстор, каза че ще провери налягането в някакъв маркуч защото се съмнявал, че можело да е от ъммм "някаква клапа" ? която играела ролята да задържи бензин за първото палене и ако е прецакана, нямало гориво за запалване от 1вия път и за това успявала от 2рия. В крайна сметка, каза че не било от това след проверката му и че няма идея как да го оправи.

Мнението беше редактирано от Vic7im: Днес, 19:56

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg