Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Vectra C парктроник не работи

Antoanidis снимка Antoanidis 07 януари 2018 - 13:56

Здравейте.Вчера си закупих Вектра Ц и парктроника отпред и отзад не работи изобщо.Къде може да е проблема?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2018 - 14:08

Честито за колата! Предполагам парктроника е фабричен?Ако е така закачете я поне с опком и вижте какви са грешките и какво отчитат датчиците.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 януари 2018 - 14:30
Отговори

Antoanidis снимка Antoanidis 07 януари 2018 - 15:42

Да.Парктроникът е фабричен.Забелязах, че отпред е подпирана леко и единият датчик е влезнал навътре.Може буксата да се е откачила?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2018 - 15:49

 Antoanidis, на 07 януари 2018 - 15:42, каза:

Да.Парктроникът е фабричен.Забелязах, че отпред е подпирана леко и единият датчик е влезнал навътре.Може буксата да се е откачила?

По- скоро ще е заминал датчика ако е ударен отколкото да се откачи буксата от това. Може и да не е закачена. Има и друго- ако проблема е само в един датчик системата ще си работи, но ще има грешка за датчик. Закачете я с опком с някой колега да се види, другото е само в сферата на гадаенето. Може и с моя да свършим тая работа, само не знам кога, защото от утре до края на седмицата ми е пълно всичко.
Отговори

Antoanidis снимка Antoanidis 07 януари 2018 - 17:46

Здравей, от къде си?

Разбрах, но не познавам някой, с който може да я закачим
Отговори

k opel e снимка k opel e 07 януари 2018 - 20:11

Ако не стане със заводските предлагам алтернатива. Пробван китайски комплект.
Но първо Тишо, да я прегледа и да се види за какво става дума. Ако проблема е за заводски датчици, Тишо ще ми се обади и решим по алтернативния метод.
Отговори

Antoanidis снимка Antoanidis 07 януари 2018 - 20:57

Дано е нещо дребно.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2018 - 22:31

 k opel e, на 07 януари 2018 - 20:11, каза:

Ако не стане със заводските предлагам алтернатива. Пробван китайски комплект.
Но първо Тишо, да я прегледа и да се види за какво става дума. Ако проблема е за заводски датчици, Тишо ще ми се обади и решим по алтернативния метод.

Оги, дал съм телефон на колегата и ако успее утре след 18 часа съм на линия. Ако не- четвъртък и петък по същото време, защото вторник и сряда пътувам.
Иначе ще я видим от какво е, няма грижи. Даже колега беше открил някакви датчици отнякъде, които бяха като оригиналните и бяха на някаква напълно приемлива цена.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 януари 2018 - 22:32
Отговори

k opel e снимка k opel e 07 януари 2018 - 22:34

Утре от GTS на брат ми ще останал 4 работещи датчици оригинални.
Отговори

Antoanidis снимка Antoanidis 08 януари 2018 - 09:51

Супер и моята е GTS,ако това има значение
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 януари 2018 - 09:56

Дано да е от датчици, но ако случайно е от централата Оги ще мине на алтернативата и пак ще има. Само трябва да измислим превключване предни- задни, ако е необходимо.
Отговори

Antoanidis снимка Antoanidis 09 януари 2018 - 22:54

Публикувано изображение

Публикувано изображение


Колеги искам да се похваля, че след наместването на датчика парктроника заработи перфектно, така че вече всичко е наред.Залепих го и мисля, че няма проблеми и ще държи
Мнението беше редактирано от Antoanidis: 09 януари 2018 - 22:54
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 януари 2018 - 09:55

Странно преди време когато при мен беше пропаднал единия датчик системата постоянно пищеше, все едно има нещо пред колата, а ти пишеш, че при теб просто не е работил...
Отговори

Antoanidis снимка Antoanidis 10 януари 2018 - 21:04

Ами странно е и аз това си помислих отначало, че трябва да отчете, че постоянно има нещо, но ето вече 2 дни няма проблем и си работи
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 януари 2018 - 12:56

Е това е най- хубавото. Дано да продължи да си работи без проблеми. Сега като гледам снимката наистина датчика така, както е бил пропаднал, е хващал/засенчван от пластмасата при отвора за датчика. Така че е нормално да е отчитал постоянно препятствие в най- близката зона. И си мисля, че парктроника е пищял постоянно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 11 януари 2018 - 12:58
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg