Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

тема относно разход на газ!

indianeca1983 снимка indianeca1983 25 март 2008 - 21:22

При мене разлика при варвежа почти няма както на гас така и на бенз.

кадетт 1,3 с 4 скорости и е на 15-ки ми гори на гас.с ЛОВАТО-вакумен
градско 12 до 14л.на 100
извън градско 9-10 при скорост 120до140км

а калибрата 2.0 115-ка е ужас на бензин ми гори.
градско 16до20л.на сто
извън градско 10л при скорост120-140км.

на гас...испаритела е ФЕМА-електрически
градско 18до20на сто
извън градско 13-14 на сто.

Колеги не знам как вашите коли горят малко, но наи малко гори като стои в гаража...
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 25 март 2008 - 22:15

За разхода на автомобилите не трябва да ни бъдат за пример моделите като нашия в случая,а доста други основателни причини и възможни проблеми.Като за начало много важно е на самия каква е монтираната газова система,като трябва да се има предвид,че тези системи не са ВЕЧНИ,но могат да бъдат ремонтирани и да им се сменят частите (изпарител,клапани и т.н.).Друго много важно,че по време на експлоатацията на автомобила с газова система самия изпарител си има определен проблег (за повечето 100 000 км),след което губят своята стабилна работа.Така че няма нужда да се чака 100 000 километра,не всеки изпарител кара толкова и няма нужда от ненужни ремонти,които се трупат и накрая излизат колкото един нов (около 120-130 в момента).Други фактори ся начина на каране,трафика,времето,гумите и работата на двигателя.Много Важно е да се сменя въздушния филтър по-често при каране на газ.

П.П Тези разходи 6,7 на 100 градско имам чувствто,че тея хора не ги хваща светофарите,колата им работи отлично с една късметлии :) !
Отговори

Вожда снимка Вожда 28 март 2008 - 12:40

 wrecked_pld, на Mar 25 2008, 09:15 PM, каза:

П.П Тези разходи 6,7 на 100 градско имам чувствто,че тея хора не ги хваща светофарите,колата им работи отлично с една късметлии :) !

Батка, ти четеш ли темата или просто така си пишеш?
Прочети я наново и след това ми покажи кой е написал разход 6,7/100 градско!
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 28 март 2008 - 20:02

 Вожда, на Mar 28 2008, 11:40 AM, каза:

 wrecked_pld, на Mar 25 2008, 09:15 PM, каза:

П.П Тези разходи 6,7 на 100 градско имам чувствто,че тея хора не ги хваща светофарите,колата им работи отлично с една късметлии :) !

Батка, ти четеш ли темата или просто така си пишеш?
Прочети я наново и след това ми покажи кой е написал разход 6,7/100 градско!



Чета темата,но имах предвид по принцип не точно за същия случай!Явно не сме се разбрали,но да не спамим темата.Да питам колегата какво стана има ли подобрения по случая ?
Отговори

ladars снимка ladars 31 март 2008 - 20:41

Ами колеги аз от известно време имах проблем с газовата даваше ми 14/100 разход извънградско и след далго мотане из майстори проблема си реших със спортен въздушен филтър от илиенци за 12лв. оказа се че въздушните филтри които слагам (филтрон) са били пълен боклук и сега рахода ми е 9/100 изванградско и съм много доволен
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 31 март 2008 - 21:50

казвам ти веднага какъв е проблема не е във филтрон а в плочката понеже филтрите на филтрон пускат доста въздух и когато е скапана плочката става бедна смес колата се спъва и разхода утива в космоса а тия филтри от илиненци толкова въздух пускат че не е истина е поне си си опраил колата което е добре :16V:
Отговори

boro72 снимка boro72 05 април 2008 - 12:14

Газов инжекцион BIGAS вече направих 1000км. разход 10-11 на 100 градско.Извън градът не съм карал , вървежът е същия като на бензин , бутилката ми е 37л. събира 30л. засега съм доволен...
Отговори

Ярослав снимка Ярослав 05 април 2008 - 22:28

Easyjet март/08 @ Corsa 1.4 '08
@LPG
8градско: 1:2 център:извън центъра
7извънградско
@A95
7.5градско: 1:2 център:извън центъра
6.4извънградско
бутилка 29л=400км 150гр/250извънгр
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 06 април 2008 - 01:13

Вектра А ГТ 2.0и 115к.с.
зимата под 14 не пада в града
засичана е на магистралата (St.Загора - София)
при постоянна скорост 130 km - около 8/100
160 km - 12-13/100
педала до долу повече от 16 не ми е давала
ако карам с 90 пада под 8
Отговори

stealteam снимка stealteam 06 април 2008 - 11:39

 KaMuKag3e, на Apr 6 2008, 01:13 AM, каза:

Вектра А ГТ 2.0и 115к.с.
зимата под 14 не пада в града
засичана е на магистралата (St.Загора - София)
при постоянна скорост 130 km - около 8/100
160 km - 12-13/100
педала до долу повече от 16 не ми е давала
ако карам с 90 пада под 8


Същия двигател същия разход :).
Отговори

lazarov1979 снимка lazarov1979 06 април 2008 - 19:03

kolega az imam omega x20xev i razhoda gradsko e ot 12 do 16 na 100 a izvan grada e ot 9 do 12.5 az sam gazaov injekcion tomasetto i ako nqkoi si dokara po malak razhod zna4i laje
snesal sam 1800 za gaz poneje sam si dosta kaprizen i nqma qdove otkam oboroti i uskorenie taka 4e s razhoda dotuk ako nqkoi e postignal po dobar rezultat mi e mnogo liubopitno kak
Отговори

boro72 снимка boro72 06 април 2008 - 20:15

 lazarov1979, на Apr 6 2008, 07:03 PM, каза:

kolega az imam omega x20xev i razhoda gradsko e ot 12 do 16 na 100 a izvan grada e ot 9 do 12.5 az sam gazaov injekcion tomasetto i ako nqkoi si dokara po malak razhod zna4i laje
snesal sam 1800 za gaz poneje sam si dosta kaprizen i nqma qdove otkam oboroti i uskorenie taka 4e s razhoda dotuk ako nqkoi e postignal po dobar rezultat mi e mnogo liubopitno kak

Ми няма кво да ти е любопитно освен твоя двигател има и такива с по малка кубатура които имат по малък разход.Сещаш ли се?Пиши на български...
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 16 април 2008 - 20:09

А добър вечер и от мене.
четохх,четохх и прочетох докрая темата...всички Вие сравнявате мотори газови уредби...тегло на автомобила..задръствания...Несъмнено всичко това оказва влияние на разхода,никой не го отрича.
НО!!!!!!! Забравяте кое е онова нещо,което Ви прави най-големия разход..именно...газовата колонка на газ станцията.Доскоро и аз много гледах разхода(не че съм спрял да дебна) но коментирах с приятели и четох по други форуми,че 99% от газ станциите не отделят газовата фаза от течната.Какво означава това...?
Ами че по маркуча минава газообразна газ която се втечнява в бутилката в следствие на налягането НО върти брояча на колконката.А всички знаем че едно е да минат 1-2 литра газообразна газ друго е да минат 1-2 литра течна газ...Затова и моята бутилка преди време я направиха "ластична" като събраха 28 литра и 200-300 грама а обема и е 30 литра.Знаем че реално 30 литра не се побират в такава бутилка,обикновенно съм стигал до 25 литра максимум и то с много клатене на колата и бавно пълнене...но на местния Лук ойл събраха уникалното количество.Евала им за което до сега незнаех че мога да побера тези литри а и в интерес на истината само там успяха да натъпчат толкова много.Другите се задоволиха с 22- 23 литра при нормално зареждане.
Та тук вече нещата станаха че при зареждане никога не сме сигурни какво и колко ни сипват,а това има голямо значение за разхода.
Миналата седмица пътувах до Велинград и Батак,на отиване 2 ма души в колата и малко багаж за 140 км заредих в Ракитово за 14 лева.Максималната ми скорост пътувайки натам беше около 130(толкова е ограничението на магистралата) след това спазвах ограниченията(иначе GPSа постоянно досажда че карам бързо).Навръщане естествено спускането е повече от където идва и икономията според мене,на магистралата обаче бързах и скороста беше около 140-150(с изключен звук на GPSa)е разбира се не навсякъде а само там където условията позволяват.
Влизайки в София заредих на Темпо в ж.к. Дружба 2 до родеото,колконката изключи точно на 10 лева.(Пропуснах да кажа че тръгвайки за Велинград заредих на ОМВ)
Ота както заредих на Темпо днес ми свърши газта на 180 км пробег,което означава разход приблизителен 13 литра.
Автомобила е Опел Аскона с кубатура на двигателя 1600
конски сили : 90
Газова уредба : Ловато с вакуумен изпарител...незнам колко киловата е.
Отговори

Izparitel снимка Izparitel 19 април 2008 - 10:53

Здравеите,
Гледам тук нещо като "сит на гладен не вярва" или по-скоро обратното. Някой заявява, че нямало толкова нисък разход, какъвто обявява друг. Може наистина т да звучи невероятно, ако колата ти гори 15/100, а на друг гори много по-малко. Да си призная изпитвам го на собствен гръб. Карам две коли с различни марки - комби с близка кубатура и двете на газ по еднакъв маршрут с еднакъв стил на каране. Разликата е около 6 литра /100 в града и 2 извън нега, а уж и двете са изправни.
Опел Кадет 14 моно на газ на който следя с уред в купето сместа въздух/гориво и редовно регулирам изпарителя:
- в София, но без влизане в задръствания 8 / 100 с нормално каране,
- извънградско с 90 - 100 км/час на 5-та скорост - пак 8 / 100, като се опитвам да карам уж икономично, нямам идея защо разхода е същия като в града.
Отговори

iliev82 снимка iliev82 19 април 2008 - 14:13

Малко инфо и от мен:

Астра Ф 1,6 Ц16НЗ с изпарител Ловато
Градско - около 11/100
Извънградско с около 120-130 7,5-8/100

Ауди А4 1,8 125 кончета с Газов Инжекцион Тартарини
Смесено 11/100 газ
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 20 април 2008 - 09:47

Малко инфо и от мен
Аз карам Вектра Б х18хе1 на бензин. Най-добрите ми постижения са 6.7 ивънг градско сам с средна скорост 80 км и не повече от 130, сам в колата с около 30 кк багаж. Градско 10-11, не виждам смисъла от газ.
Карам също и Пасат 1.8 8 клапана на газ газова уредба ловато, извън градско 8.5-9 с 3-ма човека без багаж с скорост около 70-120 км/ч, градско 10-11 лятото зимата 12. Но градското каране е толкова относително зависи от трафик сфетовари....
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 20 април 2008 - 22:48

Добра вечер,
Последни данни от разхода на газ за моята колица.След Диагностика при един познат разхода се оказа около 13/100 твърдо...Но аз естествено реших да притворя малко крановете за газта..вярно колата не стига така лесно до 5500 оборота както преди и е тромава определено но не ми и трябва да се състезавам където и да било.Както и да е .. току що се прибирам и на идване ми свърши газта,няколко поредни зареждания правя по 10 литра и засичам километрите пробег.Сега с 10 литра изминах 86 километра което е приблизително 11.62/100..все пак и тази цифра е относителна нооо мен ме устройва.Интересно какъв ще бъде разхода след планираната за другата седмица профилактика и мембрани за изпарителя?
А сега от мене лека нощ на всички
Отговори

XIXOXAXO снимка XIXOXAXO 24 май 2008 - 20:33

Хмм малко некомпетентно ще се искажа по тази тема (можеби) но все пак ще ви кажа за мойте постижения.Честно казано със спокойно каране нз колко ще дава разход но преди да сложа газовата градско под15.5/100 нее падала рекорда ми е 20 (но тогава ръчката беше ... ) извънградско ми даде 8 и точно тогава се замислих за какво ми е ГАЗ но като пак се сетих за 16/100 градско ми стана ясно закакво ми е ГАЗ сложиш бутилката за тази ,,прочута евтина течност" и тогава стана итнересно градско пак нее падала под 15 но все пак равносметката ГАЗ/БЕНЗИН 1.08/2.32лв е огромна а извънградско на ръчка ми дава 10 прекосили 11 друг е ?са че още немога да и се нарадвам и да я покарам спокойно да видя закакво иде реч ма като гледам коментарите мисля че изобщо нямам право да се оплаквам от към РАЗХОД :) :) :)
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 30 октомври 2008 - 16:51

колата от профила 13-14 газ градско с яко ръчкане по светофарите.. за извън града не съм сигурен около 8-9-10 :kuku:
Отговори

perko снимка perko 30 октомври 2008 - 22:24

Влязох да попрочета малко инфо ама докато изчета цялата тема се изнервих от нищонеразбиращи всезнайковци, наричайки спирането на горивото при спускане с над 1500об "абсурдно" щото колата щяла да спре!!!/нищо че го има даже на карбуратора на ладата на баща ми!!! от Опел явно не искат да крадат идей от Лада - твърде са напредничави/

И другия тип дето като не могат да постигнат нормален разход и отричат данните на всички други без да са пипнали нищо по колите си - също няма какво да им кажа.

Та... по темата.

Вектра А ц18нз вакуумен изпарител Ланди
Градско /софия/ - 11,5 - 12/100 при ръчка и задръствания/сутрин 8:30- 9:00 от студентски през семинарията, кулата, ситняково, данаил николаев, дондуков, до спускането на левски към Сточна - и вечер същото между 18-18:30 /

при по пенсионерско каране съм стигал и до 10/100 градско ама ми се разваля кефа :)/само да отбележа че пестя и гориво и накладки като спирам на скорост - опитвам се и синхронизатори на ск. кутия да пестя ама.../

Имах период когато гърмеше доста понеже беше за смяна на свещи и кабели и се налагаше да галя педала на газта понеже при по рязко натискане и гръмваше и кривеше малко въздушния филтър :). Та тогава трябваше да вършим работа на един приятел и понеже искаше да си плаща горивото - напълних догоре - отидохме от студентски до Яна /малко след Горни Богров /събота следобед// и обратно до колонката и даде невероятния и за мен разход от 5,2/100 . Не съм го повтарял пак упражнението понеже на другия ден си оправих колата, а и не искам понеже почти заспах докато стигнем до там. Но все пак - постижението си е факт, сам си настройвам газта и съм доста доволен от себе си.

Извънградско - 7,5 -8/100 при 130км/ч с 4 човека и багаж и около 10/100 при 160км/ч/пак засичана от пълно до пълно/


И тъй като съм се наслушал на цифри за нисък разход/за разлика от повечето хора тук - все пак който е доволен от нисък разход не си го публикува в форума - аз примерно не съм, затова чета и пиша тук/ - всеки ден си пиша колко км съм минал на бензин преди да обърна на газ и накрая ги махам от общия разход за да изчисля само този на газ.

Та тия дето не могат да свалят разхода си под 15 градско с малки моторчета, ще им дам следния пример пък те ако имат акъл ще го разберат - вместо само да се бият по гърдите.

Водата в басейна е една за всички - ама има плувци дето с по-малко движения изминават по-голямо разстояние.Също така и, че това, че не потъваш - не означава че можеш да плуваш.


Успех на всички ентусиасти - и честито на тези, който им е най-малък..............................разхода :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg