Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с турбото на A20NHT

Goshko- снимка Goshko- 29 март 2023 - 10:45

Здравейте колеги. Кратък update - когато проблема се появи, в началото на месеца, стана доста по-явен и реших направо да закарам колата при майстора. Направиха следното: изчистиха дросела, подмениха соленоида на турбото и бяха гледали свещите, че се били "разместили" от позицията по спецификация (странно ми беше това). За сега - вече 2 седмици и 800км изминати, проблем няма. Колата върви малко по-странн, но проблем с турбото не съм имал. Кое е странното - усещам, че педала не е толкова чувствителен като преди, но това е дребен детайл, в който съм се вторачил. Дано не урочасвам колата с този update, но до сега всичко изглежда наред, та най-вероятно ще да е от въпросния соленоид. Ще я покарам още малко така и мисля да купя направо нов (сега е свален от работещ автомобил за тест).

Поздрави и благодаря за включванията от ваша страна, колеги! Бъдете здрави.
Отговори

devailo снимка devailo 29 март 2023 - 12:19

Възможно е и да си внушаваш за това с педала. И при мен се е случвало след някакви по такива сериозни ремонти да си мисля дали автоматика нещо не работи по странно, дали е по малко пъргава колата и т.н. и след малко време забравям за това и си е както е било винаги.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg