Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Астра Г тунинг?

kiri снимка kiri 04 ноември 2005 - 12:26

Trevor Wilkinson, на Nov 4 2005, 02:29 AM, каза:

Не е вярно това. Не можеш да си представиш колко коли има с пипани двигатели. За да е валидна застраховката трябва да са декларирани промените, но няма други проблеми. Данъка в Англия се определя единствено и само от кубатурата. До 1550 беше 110(не го знам сега колко е защото не карам такива) и над 1550 е 170 лири годишно.

ЛЕТ-а за 725 лири е само З20ЛЕТ без кабел и електроника. Кутията е лесна. Ф23 няма да можеш да намериш, но Ф20 или Ф28 ще ти свърши работа. Продава се в МИГ.

ККК К04 е турбото, не К16 като на С20ЛЕТ.

Буталата и биелите ще допълнят идилията от добър блок и добро ЕКУ. Не са задължителни.
<{POST_SNAPBACK}>

Аз нетрябва ни6то да си представя за6тото го знам по добре от теб. Има много които карат на собствен риск, и молко които са направили вси4ко законно за6тото за кола 300-400 к.с.( застраховка и такса ) надхвърля 2500 ?. И във всяка една страна таксата се определя по визуалните к.с. или килов. А за това 4е се определя единственно от кубатурата ( и над 1550 ) иска6 да казе6 4е останалите 2000,2500 3000.....5000сс са с един и съ6ти год. данък. Така го разбрах аз.
Отговори

Гостtoluene_* 04 ноември 2005 - 15:17

[/quote]
А съ6то на влизане в БГ може и да не те пуснат ако мотора не е отразен в толона ( евентоелно пла6тане на мито ). <{POST_SNAPBACK}>
[/quote]
Според теб всички коли които преминават границата, дори и тези с бг. номера при влизане у нас им се гледат нимерата на двигателите и се сравняват с талоните, така ли? Не се заяждам само питам, защото незнам как е.
Никой ли не знае как може да се внесе подобен двигател, така че да не се плати ддс и акциз като за такава мощност. Доколкото знам таксата за двигател е 1/3 от тази за цялата кола с този двигател. Това, което нам мен ми идва веднага е да се внесе всичко на части, евентуално без блока. И да се сглоби тук. Има ли по удобен начин да се внесе такъв двг.?
Отговори

ГостAlibi_* 04 ноември 2005 - 19:10

Добре момчета.Ами ако някой в БГ раздроби моя двигател, ама който разбира и ми сложи турбо на моя двигател и се смени сичко за 2.0 двигател (Аз много не разбирам, ама колянов вал, бутала и т.н.) :rf: , само блока да остане оригинален??? :soangry: .Нали за турбото да не е готов кит..не е проблем. Ако се наложи може да купя някои елементи от Германия, примерно оригиналните елементи за турбото на З20ЛЕТ. Това също ме устройва като вариант. Кой може да се заеме с това в София? Ама искам да е сичко както трябва и човека да разбира ;)
:ranting: Че вчера с един бус Т3 пътувахме и се скъса маркуч на водата и 30 км пеша! :mhihi: т.е. който прави нещо по колата да разбира! А иначе момчето после оправи буса....БГ РУЛЗ !!! :evil:
А относно Ф23 я има в момента 1000Евро веднага да се купи. Иначе нова в Опел 3800 Евро :mhihi: :mhihi:
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 05 ноември 2005 - 03:48

kiri, на Nov 4 2005, 10:26 AM, каза:

Аз нетрябва ни6то да си представя за6тото го знам по добре от теб.

Щом го знаеш, защо не вземеш да го обесниш на Гордън Браун (финансовия министър) да не се прецаква така жестоко? Погледни ми адреса преди да се изразяваш толкова смело и неточно.

kiri, на Nov 4 2005, 10:26 AM, каза:

Има много които карат на собствен риск, и молко които са направили вси4ко законно за6тото за кола 300-400 к.с.( застраховка и такса )  надхвърля 2500 ?.

Колко пъти си плащал застраховка и данък на такава кола? Аз май съм плащал.

kiri, на Nov 4 2005, 10:26 AM, каза:

И във всяка една страна таксата се определя по визуалните к.с. или килов.

Патиланец? Пътешественик? Или мечтател? Нали ти го написах как се определя. Как се метят визуалните к.с.? Вкарва се колата в конюшна и се броят конете които ще излязат?

kiri, на Nov 4 2005, 10:26 AM, каза:

А за това 4е се определя единственно от кубатурата ( и над 1550 ) иска6 да казе6 4е останалите 2000,2500 3000.....5000сс  са с един и съ6ти год. данък. Така го разбрах аз.

Точно така, правилно си го разбрал. Даже и Стийв Пейтмън с Калибрата (11 литра биг блок Шеви) плаща същия данък като 1.6 Корса.
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 05 ноември 2005 - 03:50

Alibi, на Nov 4 2005, 05:10 PM, каза:

А относно Ф23 я има в момента 1000Евро веднага да се купи. Иначе нова в Опел 3800 Евро  :soangry:  :ranting:

Не си струва да си купуваш Ф23-ка. Ф28-ца или Ф20-ка са много по-удачен вариант.
Отговори

kiri снимка kiri 05 ноември 2005 - 12:43

Trevor Wilkinson, на Nov 5 2005, 03:48 AM, каза:

kiri, на Nov 4 2005, 10:26 AM, каза:

Аз нетрябва ни6то да си представя за6тото го знам по добре от теб.

Щом го знаеш, защо не вземеш да го обесниш на Гордън Браун (финансовия министър) да не се прецаква така жестоко? Погледни ми адреса преди да се изразяваш толкова смело и неточно.

kiri, на Nov 4 2005, 10:26 AM, каза:

Има много които карат на собствен риск, и молко които са направили вси4ко законно за6тото за кола 300-400 к.с.( застраховка и такса )  надхвърля 2500 ?.

Колко пъти си плащал застраховка и данък на такава кола? Аз май съм плащал.

kiri, на Nov 4 2005, 10:26 AM, каза:

И във всяка една страна таксата се определя по визуалните к.с. или килов.

Патиланец? Пътешественик? Или мечтател? Нали ти го написах как се определя. Как се метят визуалните к.с.? Вкарва се колата в конюшна и се броят конете които ще излязат?

kiri, на Nov 4 2005, 10:26 AM, каза:

А за това 4е се определя единственно от кубатурата ( и над 1550 ) иска6 да казе6 4е останалите 2000,2500 3000.....5000сс  са с един и съ6ти год. данък. Така го разбрах аз.

Точно така, правилно си го разбрал. Даже и Стийв Пейтмън с Калибрата (11 литра биг блок Шеви) плаща същия данък като 1.6 Корса.
<{POST_SNAPBACK}>

Да много си красноре4ив и остроумен , сега остава само някои да ти повярва. Това 4е споменява6 няколко имена ( може би изровени от интернет ) не зна4и 4е си в те4ение на не6тата. А и ве4е мисля 4е е краино време да спре6 да се изтъква6 с твоето местожителство за6тото всеки от форума го разбра. За пла6таня на застраховки и такси не ти се ловя на въдицата ( като малките деца ) зе6тото ти пак се опитва6 да се изтъкне6 с пaри ( което го намирам за много грозен жест спрямо мом4етата от клуба ) и се опитва6 да унижи6 някиги когото непознава6. Аз спирам с дискусиите за6тото при тебе е много bla , bla , bla ..... bla и АЗ , АЗ , АЗ ви6те ме кои съм а и мисля 4е простотията ти е БАЗКРАИНА......... :ranting:
Отговори

Гостtoluene_* 05 ноември 2005 - 15:03

Зарежете томахавките, kiri не виждам с какво толкова те е провокирал Тревора, че да реагираш така. По мои наблюдения той е доброжелателен и определено има познания. По добре да се върнем на темата и ако някой знае как да го внесеме тоя двигател да не се крие. Няма да казваме на никой :lol: :lol: :lol: :lol:
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 05 ноември 2005 - 19:40

Моля да се пише по темата и да се пази добрият тон във форума.

ПП. по склонен съм да вярвам на колегата "Trevor Wilkinson" :ranting: :soangry:

На части е най-добре и евтино, а скорости за 1000евро си е цифра и то голяма :mhihi:
Отговори

Гостtoluene_* 06 ноември 2005 - 00:23

Ok на части, а с блока няма ли да има проблеми, всмисъл да решат да го обложат според мощността като имат цифрите му.

На границите задължително ли ти гледат номера на двг. Защото ако не го правят е най-готино да си смениш мотора в Германия да речем, без да е необходимо да се разглобява и сглобява всичко.
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 07 ноември 2005 - 00:14

toluene, на Nov 6 2005, 01:23 AM, каза:

Ok на части, а с блока няма ли да има проблеми, всмисъл да решат да го обложат според мощността като имат цифрите му. 

На границите задължително ли ти гледат номера на двг. Защото ако не го правят е най-готино да си смениш мотора в Германия да речем, без да е необходимо да се разглобява и сглобява всичко.
<{POST_SNAPBACK}>


И защо точно би искал да платиш транспорт на най-тежката част от двигателя, при условие, че 2000 сс блокове дал господ и тука?
Отговори

peponio снимка peponio 07 ноември 2005 - 01:39

[/quote]kiri
Да много си красноре4ив и остроумен , сега остава само някои да ти повярва. Това 4е споменява6 няколко имена ( може би изровени от интернет ) не зна4и 4е си в те4ение на не6тата. А и ве4е мисля 4е е краино време да спре6 да се изтъква6 с твоето местожителство за6тото всеки от форума го разбра. За пла6таня на застраховки и такси не ти се ловя на въдицата ( като малките деца ) зе6тото ти пак се опитва6 да се изтъкне6 с пaри ( което го намирам за много грозен жест спрямо мом4етата от клуба ) и се опитва6 да унижи6 някиги когото непознава6. Аз спирам с дискусиите за6тото при тебе е много bla , bla , bla ..... bla и АЗ , АЗ , АЗ ви6те ме кои съм а и мисля 4е простотията ти е БАЗКРАИНА.........
[/quote]

батка сбъркал си човека.... тревор е един от най уважаваните и знаещи колеги сред нас,готов винаги да даде достоверно инфо и да помогне с каквото може :soangry: мога да ти кажа че всички освен теб вярват на писаното от него,тъй че твоето изказване е леко смешно :ranting: :mhihi:

пп: сори но не се сдържах
Отговори

Гостtoluene_* 07 ноември 2005 - 16:28

Бай ти Митьо, на Nov 6 2005, 10:14 PM, каза:

И защо точно би искал да платиш транспорт на най-тежката част от двигателя, при условие, че 2000 сс блокове дал господ и тука?
<{POST_SNAPBACK}>


Защото идеята ми е да докарам нещата лично. Принципно нямам навика да купувам нещо което не съм видял с очите си. Да разбирам ли че е проблем блока на границата?
Отговори

ГостAlibi_* 10 ноември 2005 - 22:04

Интересно ми също да чуя мнението ви за Цунами Тунинг. Как работят? Също и цените им как са? И най-важното може ли да ми сложат Турбо на Х18ХЕ? И въобще към кой може да се обърна за Турбинирането? Може и във Варна, не само София.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg