Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Моля за помощ, опел комбо фабричен метан!

Ники Георгиев снимка Ники Георгиев 03 октомври 2014 - 17:19

Наскоро взех Опел Комбо на метан(фабричен). И проблемите ме заляха на момента. Като я взимах запали трудно като че все едно акумулатора е слаб, но се оказа, че е здрав. Взех я от Пловдив и като се качих на магистралата светна една лампа, кола с ключ на нея. Като достигне 2500 оборота, светва и повече от 3000 оборота не може да вдигне до следващото палене. На компютрите показва грешка в детонационен датчик. Някакъв пишман майстор по електриката искаше да ме убеди, че е компютъра заминал, но не му се вързах и отидох в сервиза на Опел. Потвърдиха, че има детонация в двигателя и трябвало да се отвори за да се види, и слаба компресия на 3 от цилиндрите, а на четвъртия още по слаба. Попитах изрично, смятат ли че проблема с влизането в сервизен режим ще се оправи, след като се отстрани "проблема" в двигателя, те казаха, че са сигурни, че всичко ще се оправи. Отивам при моя майстор от който съм доволен, човека го отвори смени лагери на коляновия вал, сегменти, главата я занесе на друг да я ревизира, компресията вече е 10 на всички цилиндри и всичко трябваше да е наред. Да ама не, проблема си остана същият. При откачен датчик го прави същият проблем. Както споменах отначало почти не можеше да запали на метан, а на бензин много трудно. След ремонта, колата започна да пали много хубаво, до като не отиде на същият майстор по токовете, защото се познават с този който прави двигателя. Този път се опита да ме убеди да си взема друг двигател, щото проблема бил в двигателя и не мислел, че се оправи. Кажете ми какво хора са се напънали да правят коли, видях се в чудо. Забелязах на няколко пъти, че колата не иска да завърти стартера така няколко пъти, случва ми се за трети път. Все едно липсва стартера. Днес отново, веднъж върти като на умряло и не пали, веднъж си завърти и запали от раз. Не знам по токовете ли има нещо, по двигателя ли, по метана ли, ама се нуждая от помощ!Благодаря за отделеното време.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 октомври 2014 - 08:43

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 10 август 2022 - 13:23
Отговори

Ники Георгиев снимка Ники Георгиев 04 октомври 2014 - 09:39

 kalin09, на 04 октомври 2014 - 08:43, каза:

10 е слаба компресия за тоя мотор. "по жицата" толкоз от мен,успех.

Е то заводски не му ли дават 12, че да му е малко? Какво ще рече по "жицата"? :)
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 октомври 2014 - 16:59

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 10 август 2022 - 13:23
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 04 октомври 2014 - 17:08

А кнок-сензора сменихте ли го, че е възможно да е сдал багажа стария.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 октомври 2014 - 21:03

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 10 август 2022 - 13:23
Отговори

Ники Георгиев снимка Ники Георгиев 05 октомври 2014 - 07:34

 kalin09, на 04 октомври 2014 - 21:03, каза:

Сега сверих-степен на сгъстяване 1 към 12,5 което прави компресия над 15 бара!
Важно е как мерите-всички свещи долу,пълна газ и въртене със свеж акумулатор. Не съм запознат,но ако мотора е с електронен дросел трябва да се намери начин той да се отвори докрай. Ако железата са наред(бутала сегменти клапани) и компресията е еднаква (10бара) на всички цилиндри,то това може да значи неправилно газоразпределение-объркан ангренаж...

С една дума това не е компресия, така ли да разбирам?! Какво да направя, ако сменя и буталата ще се подобри ли нещо, или ще трябват и ризи и т.н. Ще му кажа за този дросел да погледне, ще го накарам и датчик да смени, то както е тръгнало ще ми излезе златна, но няма начин. Ще пиша, ако има развитие някакво.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 05 октомври 2014 - 07:48

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 10 август 2022 - 13:23
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 05 октомври 2014 - 08:23

 Ники Георгиев, на 05 октомври 2014 - 07:34, каза:

С една дума това не е компресия, така ли да разбирам?! Какво да направя, ако сменя и буталата ще се подобри ли нещо, или ще трябват и ризи и т.н. Ще му кажа за този дросел да погледне, ще го накарам и датчик да смени, то както е тръгнало ще ми излезе златна, но няма начин. Ще пиша, ако има развитие някакво.

Според мен трябва да се започне от там стартера да започне да върти нормално и да завърта при всеки опит!
Най-добре да се търси кадърен майстор който сам да намери къде е проблема!
Отговори

Ники Георгиев снимка Ники Георгиев 06 октомври 2014 - 10:25

 ivan_pop, на 05 октомври 2014 - 08:23, каза:

Според мен трябва да се започне от там стартера да започне да върти нормално и да завърта при всеки опит!
Най-добре да се търси кадърен майстор който сам да намери къде е проблема!

Мисля, че това е основният проблем, намирането на кадърен майстор. До като го намериш, извършиш хиляди глупости. :(
Отговори

Ники Георгиев снимка Ники Георгиев 12 октомври 2014 - 15:33

Най после намерих майстора... :) Оказа се сензора, както и предположих, само че който си разбира го установява веднага, не е нужно само да имаш апаратура, трябва и акъл. За съжаление тези в сервиза на Опел го нямат! Благодаря на всички отзовали се!
Отговори

sathv снимка sathv 12 октомври 2014 - 15:57

Какво общо има датчика с това, че компресията ти е ниска. Нищо не сте направили. Компресия 10 е нищо. Явно на този мотор предишния собственик му е взел душата тотално, щом и след ревизия не може да я вдигне макар и за кратко.
Отговори

Ники Георгиев снимка Ники Георгиев 13 октомври 2014 - 11:28

 sathv, на 12 октомври 2014 - 15:57, каза:

Какво общо има датчика с това, че компресията ти е ниска. Нищо не сте направили. Компресия 10 е нищо. Явно на този мотор предишния собственик му е взел душата тотално, щом и след ревизия не може да я вдигне макар и за кратко.

Ако си беше направил труда да прочетеш началото, щеше да разбереш, какъв е бил първоначалния проблем и какво общо има датчика. А иначе нямат никаква връзка датчика и компресията. На мен проблема ми беше, че влизаше в сервизен режим, а той влиза в този режим заради повреден датчик. И ако бях попаднал веднага на правилните хора, нямаше да давам излишни 700лв, след като резултата с компресията е само 1 десета. Не съм запознат с каква компресия трябва да е, щом казвате, че е малка, малка е, но на 200 000 км метанов мотор може би е нормално да е вече ниска, знам ли, не съм майстор. Ако някой ми даде гаранция, че ще ми докара 15 атмосфери, след ремонт може и да направя нов след 1г, но едва ли има такива смелчаци.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg