Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Взаимозаменяемост на части за нашите Опели

ASCONA 1.6N снимка ASCONA 1.6N 29 ноември 2004 - 10:29

Интересен сайт за взаимозаменяемаст на части от различни марки и модели ето ТУК ;)
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 16 август 2007 - 10:19

Вчера коментирахме с един клиент от кой модел на опел стават частите на друг модел и се сетих че такава тема не съм виждал.
Мисля че ще полезно ако всеки който се е сблъсквал с подобни проблеми напише малко тук.
Идеята ми е ако примерно някой търси спирачни апарати от Кадет и му предложат от Вектра вместо да се чуди дали ще му станат да прочете в тази тема и да си намери разрешение на проблема :opel_forever:
Нека да се пишат само части които със сигурност са взаимозаменяеми, без преправяне или монтиране на втулки, фланци и др.
Нека да пишат хора които са имали пряк досег с работата или поне тези които са го правили, а не хора които са чули, че нещо може и да стане......

Ако сме сериозни и развием темата в правилната посока без спам, офф и др. ще бъде полезна на хората..

До админа/мода : Пуснах я в този раздел защото, мисля че си е точно "направи си сам"
Отговори

ASCONA 1.6N снимка ASCONA 1.6N 16 август 2007 - 11:10

Знам че го бях слагал някъде във форума и след малко търсене го намерих.

ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ

Сайта е на руски, работи и не е само за опел.

Дано по рядко ви се налага да се ровите в този сайт


Лека и безаварийна
Мнението беше редактирано от ASCONA 1.6N: 16 август 2007 - 14:47
Отговори

batko32 снимка batko32 06 септември 2007 - 21:28

Хммммм тъкмо да дам и аз малко полезна информация.
Лагери за задна главина на Аскона 1,6 откаде??.......ами от предни главини за Москвич 412 <_< Без преправяне...без дивотии. Взимаш...слагаш...и тръгваш.
Пробвано вече 3 пъти :icon_redface:
Отговори

Hyenna снимка Hyenna 09 октомври 2007 - 18:05

преден лагер за корса (около 40лв) е същия с такъв за самара (около 10лв) :bou: :mhihi:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 14 октомври 2007 - 21:43

потенциометър дроселова клапа от Лада самара моно инжекцион става за Кадет Ц14НЗ - 20-25 лева.
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 19 октомври 2007 - 21:31

Спирачни апарати от Аскона Ц с невентилирания диск стават , даже са напьлно идентични с апаратите на корса А ; Стартер от кадет 1.3S става пак на споменатата корса 1.4 моно; Радиатор от кадет D 1.6 дизел става на аскона C C18NE; Кормилна реика от Аскона C става на део реисьр. Пружини от вектра А стават за Астра G. Сьс сигурност ще се сетя и още неща, но засега е това. Дано сьм бил полезен
Отговори

gicho снимка gicho 02 ноември 2007 - 19:49

 Hyenna, на Oct 9 2007, 06:05 PM, каза:

преден лагер за корса (около 40лв) е същия с такъв за самара (около 10лв) :bou: :bravoo:

Колега за каква корса става въпрос? А,В......?
Отговори

opel_montana снимка opel_montana 07 ноември 2007 - 07:34

Колеги на мен наскоро ми сеналожи да си купувам ново загно гърне за Астра Ф.
Отидох в магазина и като ми заявиха 70лв ме светна главата и случайно един приятл каза че става и от Москвич Алеко и струва 20 лв . Отидох купих , сложих го и колата заспа не се чува че работи! двугатела работи нормално... разхода си е същия !
Супер!!! :opel_forever:
Отговори

hakera снимка hakera 11 ноември 2007 - 09:18

Заден мост от вектра 91 става за астра 93 ,пробвано дори от вектрата е по здрав.
Отговори

kikaha снимка kikaha 21 ноември 2007 - 02:54

задни амортисьори за вектра А 89г. се заменят с такива за волга пробвано преди 4 години без пронлем до сега цена тогава 70 кинта комплекта
Отговори

Quattro снимка Quattro 08 декември 2007 - 20:35

аз знам че става двигател 2.5 от калибра на кадетт 1.8 тва в кръга на шегата

иначе стават каретата от кадетт 1.8 на калибра 2.0 16в и на 2.0 8в чушо и на вектри и астри от 1.8 нагоре само абес е от значение

задните амортесиори от кадет стават на астра и вектра и обратното

спирачните дискове и апарати отпред стават на сички опели (астри вектри кадетти аскони ) стига да са с еднакви деигатели

предните макферсони стават от калибраа на кадетт и обратното

магаре става от астра на калибра и вектра и обратното

огледала от кадетт стават на астра преди 95

седалките от астра вектра калибра кадетт са взимозамениаеми

а сетих се еднакви са и реиките на тия горе
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 09 декември 2007 - 12:25

Задни пружини от Ascona C и Vectra A с цял мост са взаимозаменяеми (Вектровите са с 2-3мм по-къси).

Маншони за Ascona C стават от Skoda Felicia
Отговори

kikaha снимка kikaha 10 декември 2007 - 23:24

вакум регулатор за автоматичен смукач карбуратор пиербург също от шкода
Отговори

Pinto снимка Pinto 17 декември 2007 - 09:42

Някъде и форума пишеше, че датчик на Хол от Лада Самара, ставал без проблеми и за някои модели двигатели на Опел. Тъй като не можах да го намеря, нека някой, който е сигурен напълно да го напише тук. Тъй като пишеше някаква символична цена, предполагам много колеги ще бъдат доволни.
Отговори

Quattro снимка Quattro 27 декември 2007 - 01:13

 Pinto, на Dec 17 2007, 09:42 AM, каза:

Някъде и форума пишеше, че датчик на Хол от Лада Самара, ставал без проблеми и за някои модели двигатели на Опел. Тъй като не можах да го намеря, нека някой, който е сигурен напълно да го напише тук. Тъй като пишеше някаква символична цена, предполагам много колеги ще бъдат доволни.

за дачина незнам ама кумотоатора става 100% на 1.8Е
Отговори

deforse снимка deforse 29 януари 2008 - 11:51

Кабели за свещи от Лада Самара -> Опел Астра Ф
Отговори

sa6oooo снимка sa6oooo 07 февруари 2008 - 21:50

колега за всичко сам сагласен с теб ама само да кажа че сменях рейка на мойта калибра и става от калибра и астра г дизел. и на мен ми казаха че стават от вектра и астра и сега имам 2 реики които се таркалят в кащи и се чудя ко даги правя.



преден лагер от самара става на астра ф 93г 1.4 ,1.6ми пак отпред
Отговори

pachoo снимка pachoo 08 февруари 2008 - 13:07

 sa6oooo, на Feb 7 2008, 10:50 PM, каза:

преден лагер от самара става на астра ф 93г 1.4 ,1.6ми пак отпред


Също така лагера става и за Опел Кадет 1.6i.
Задно каре на Омега 94година се заменя с предно каре на Вектра за обратно не става.
Отговори

cecko___ снимка cecko___ 29 февруари 2008 - 12:05

 pachoo, на Feb 8 2008, 01:07 PM, каза:

 sa6oooo, на Feb 7 2008, 10:50 PM, каза:

преден лагер от самара става на астра ф 93г 1.4 ,1.6ми пак отпред


Също така лагера става и за Опел Кадет 1.6i.
Задно каре на Омега 94година се заменя с предно каре на Вектра за обратно не става.

а някой знае ли преден лагер за корса Б дали съответства с преден от самара
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg