Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

централно на астра ф

Тази тема е заключена

Bobito снимка Bobito 25 септември 2010 - 15:16

Здравейта,колеги.Накой може ли да ми каже къде се намира блока за централното заключване на атсра ф(комби)..Изведнъж спря да работи и само се чува как претраква...
Отговори

titan22 снимка titan22 25 септември 2010 - 15:38

Колега,потърси в дясно около жабката или под нея,ако имаш приятел около теб го накарай да вкл./изкл. и се ослушай къде щрака.
Отговори

Bobito снимка Bobito 25 септември 2010 - 16:16

 titan22, на 25 Sep 2010, 16:38, каза:

Колега,потърси в дясно около жабката или под нея,ако имаш приятел около теб го накарай да вкл./изкл. и се ослушай къде щрака.



... а какво по-точно да трся...големина ,цвят...Не знам какво предаставлява това....................
Отговори

titan22 снимка titan22 25 септември 2010 - 16:28

Обикновено е черна кутия,но не много голяма.Най-добре можеш да се ориентираш като натискаш копчето на централното и след като казваш че някъде щтрака може по звука да се ориентираш.Може да се обърнеш и към колегите Shmortz или ОМЕГА за помощ,доста знаят по тези въпроси и невярвам да ти откажат помощ.
Отговори

Bobito снимка Bobito 25 септември 2010 - 16:35

 titan22, на 25 Sep 2010, 17:28, каза:

Обикновено е черна кутия,но не много голяма.Най-добре можеш да се ориентираш като натискаш копчето на централното и след като казваш че някъде щтрака може по звука да се ориентираш.Може да се обърнеш и към колегите Shmortz или ОМЕГА за помощ,доста знаят по тези въпроси и невярвам да ти откажат помощ.




...гледах ,гледах,ама черна кутия не видях...Само букси и снопове кабели...И една лъскава кутия над тях,която сигурно е компа...Все пак благодаря!
Отговори

titan22 снимка titan22 25 септември 2010 - 17:26

Добре де,по звука от щракането не можеш ли да се ориентираш за мястото?
Отговори

Slash снимка Slash 25 септември 2010 - 19:03

Би трябвало да е в дясната колонка на таблото в краката на пасажера.Под жабката има пластмасова кора която като махнеш и там са компа и централното.Компа е голяма лъскава кутия а централното е черна кутийка с приблизително размери 8х8 см(съвсем по спомен го казвам).Доколкото помня черната пластмаса която държи компа служи за закрепването на центрлоното и релето за бенз. помпа.Поне така е при кабриото и невярвам да има разлика.Поздрави!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 25 септември 2010 - 19:03

точно под лъскавата кутия която е ЕКУ-то се намира модула на централното, голямое колкото цигарена кутия, малко по дебело е може би, обикновено отгоре му пише KIEKERT или нещо подобно беше, ако обаче въобще става въпрос за оригинално централно, да не би да си със слагано, ако е така обикновено се намира някъде зад таблото с предпазителите
Отговори

Bobito снимка Bobito 25 септември 2010 - 20:28

...айайай...Точно там тази кутия липсва...Явно или е сменено мястото допълнително или е някъде другаде....Да му се невиди....Все пак ви благодаря,колеги,а когато я намеря и дай боже оправя централното ще разказвам...пожелайте ми успех,и аз пожелавам на вас и леки и безаварийни... :mhihi: :drinkin: :drinkin: :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Bobito: 25 септември 2010 - 20:30
Отговори

Bobito снимка Bobito 28 септември 2010 - 17:04

...ами да се похваля,че вече реших проблема с това централно...Наистина се оказа,че е блока за управлението му...И наистина се намира под компа,но с допълнението,че е зад една "дунапрененомокетна" изолация и който не я знае,доста ще има да търси като мен....Всае пак благодарства на всички отзовали се и :icon_razz2: !!! Лки и безаварийни!
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg