Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Ф 1.6ми прекъсва?

ivan_pop снимка ivan_pop 26 март 2018 - 19:24

 TOTTI868, на 26 март 2018 - 13:51, каза:

то делкото не си ли влиза точно .иулея на оня жлеб не влиза ли във вала в края му

Съдейки по въпросите дето задаваш,най-добре закарай колата на майстор!
А след като си свалил делкото,може да го разглобиш по този начин!
https://www.youtube....h?v=gSYV-BAHi7c
https://www.drive2.r...30376151814312/
Абе много чаркове има това делко!
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 март 2018 - 10:13

колко струва този датчик,май е по рентабилно да купя цяло делко втора ръка.Ако не се бележи делкото може ли да се центрова без стробоскоп?!Има ли някой по особен момент при разглабянето и сглабянето освен избиването на щифта?!Гледах клипче как се разглабя и не ми се стори въобще трудно!
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 27 март 2018 - 19:10
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 31 март 2018 - 22:18

Така , свалих делкото , като преди това го белязах.Обаче ,как подяволите да избия тоя щифт.Днес си играх сума ти време да блъскам с чука и нещо с което да го избия,обаче не можах да го изкарам.Има ли някакъв чалъм с който да се изкара лесно.Не ми се мисли после как ще се набива пък?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 01 април 2018 - 08:57

Избива се с помоща на такива инструменти.
https://zimber-tools...%90%D0%A7%D0%98
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 01 април 2018 - 14:29

със всякакви подобни историй го мъчих и излезе наполовина
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 01 април 2018 - 14:30
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 април 2018 - 15:39

Подбил си го затова е на половина сега следват малко стругарски умения рязане,разпробиване и нов щифт дано да се справиш сам след като нямаш вяра на хора дето с това си вадят хляба.
Отговори

Silencer снимка Silencer 01 април 2018 - 19:14

https://www.opelclub...howtopic=117152

темичка за бобинка :)
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 01 април 2018 - 20:34

тази тема съм я чел,нея и всички останали.Вчера колата влезе за смяна на водна помпа и агренаж ,че помпата протече.Запалих колата ,закарх я на майстора и я угасих.След 25мин трябваше да я вкарам в гаража на майстора ,но колата не запали.Момчето сложи изкара кабела от първи цилиндър,сложи една негова свещ и я даде на маса на галвата .При въртенето установи ,че искрата е много слаба ,жълтеникава.Колата я избутахме в гаража му и я оставих там.След 2 дни ми се обади ,че е готова.Сменени помпа,ролка,ремък и термостат.Сега колата вече си загрява до 90 градуса.Взех колата,карах околло 10км,колата загря ,но така и не почна да прекъсва.Палих я около 5-6 пъти.ВИЧКО Е ТОЧНО.Днес отново колата вървя перфектно,не прекъсва и си пали дори и загряла.Даже пали с по малко въртене като че ли.!!Странна работа!!А взех едно делко от морга за да му взема бобината че е скапано .На него не можах да избия щифта.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 15 юни 2018 - 21:14

смених температурния датчик и вече 2 месеца колата върви перфектно.Цялата работа за един датчик за 10лв.А толкова мъки.ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН.АСТРОЛЕТА ЛЕТИ.
Отговори

sathv снимка sathv 16 юни 2018 - 23:40

Ти гледай с тоя датчик от 10 лева да не кацне преждевременно?
Отговори

ufer снимка ufer 18 юни 2018 - 07:31

За всеки случай си купи един резервен датчик, за да ти е под ръка. Аз ги колекционирам. За 10 години - 5 датчика на Бош, произведени в Турция или Китай. Издържат максимум 2 години. Други марки не се предлагаха до преди няколко години. На всичкото отгоре някои сервизи на Опел ги предлагаха в опаковка на ГМ и като ги питаш, защо не е ГМ, а Бош, отговорът е - Бош е главен доставчик за ГМ. Да, но с какво качество! Направо съм бесен! На 3 пъти съм прекъсвал пътувания заради този датчик...
Отговори

sathv снимка sathv 18 юни 2018 - 15:16

Явно говориш за бош от ония в найлончетата. Само дето нямат нищо общо с бош. Бош само в кутия, със стикер.
Отговори

ufer снимка ufer 19 юни 2018 - 08:06

Да, в найлончета със стикер и код на ГМ, но на шестограма - щемпел Bosch! Те имат 2 фабрики - в Турция и Китай. Хвани едната, че блъсни другата. А в Бургас имаше години наред само от тях, в София и страната може и да е имало повече марки. Накрая се разрових и в един магазин ми изкараха пак Бош, но залежал от старата продукция. Мисля, че още работи (5-6 години) при новия собственик... От резервните части, произвеждани в Турция, единствените, които поне засега се придържат към добро качество са Мописан, които купиха патента на Маале (Mahle) и правят качествени бутала. Де да бяха така и със сегментите!
Мнението беше редактирано от ufer: 19 юни 2018 - 08:09
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 22 януари 2019 - 16:12

Айде старият проблем отново- колата пак прекъсва като загрее .Датчика изкара явно 7 месеца. Каква марка да купя за да изкара повече време?
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 22 януари 2019 - 16:13
Отговори

sathv снимка sathv 22 януари 2019 - 17:16

Ясно ти е обяснено в предните 2 поста.
Отговори

ufer снимка ufer 23 януари 2019 - 08:52

С риск да се повторя - ако е Бош, само от старо, залежало производство. Но по-добре е някой приятел в чужбина да ти избере нещо качествено. Най-добър контрол има в Швейцария. Там почти не се доставят боклуци, защото при 1 дефектен продукт Вилхелм Тел връща цели тирове... Дори и в Германия нещата не са вече сигурни, но винаги е по-добре от там да купиш нещо, отколкото да разчиташ на нашите резбойници...
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 23 януари 2019 - 10:11

Да, но няма кой да ми купи от чужбина, за това ще трябва да се задоволя с нашите .Разбрах, че нови Бош не стават, а стар едва ли ще се намери. Коя друга марка е по издръжлива. Колега, никъде в горните постове не пише за марки?Само че , новият Бош не става
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 30 януари 2019 - 21:55

в крайна сметка взех Бош, който се оказа от тези в пакетчетата.Колата си запали, направи ми впечатление, че доста време държеше високи обороти на празен ход-1500. След като загря, отновоо взе да накъсва. Иначе след загасяне ,запалваше отново., маккар и топла. Вече незнам аккво да я правя и какво да гледам-нови свещи и кабели на няма и 1000км, нов комутатор, нов темп. датчик. Бобинката съм я мерил, в норма.Колата насича и като че ли изведнъж се отпушва, после пак старото.Моля за помощ, едва ли новият датчик е дефектен още със слагането.На свободен ход, като дам газ и заглъхва в първият момент , после е ок.Помощ, какво да гледам вече незнам
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 януари 2019 - 22:22

Датчика е елементарен за проверка има градуси и съпротивление което отговаря на тях уреда в колата и като направи парче пак мериш какво показва или го сваляш слагаш го в тенджерата и го вариш и мериш.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 30 януари 2019 - 22:29

 mrsch66, на 30 януари 2019 - 22:22, каза:

Датчика е елементарен за проверка има градуси и съпротивление което отговаря на тях уреда в колата и като направи парче пак мериш какво показва или го сваляш слагаш го в тенджерата и го вариш и мериш.

Предполагам, че чисто нов датчик, ще е изправен - даже е и Бош, макар и произведен не в Германия.Направо ензнам вече, какво да я правя.Мислех, че е от него понеже преди 7 месеца след цялата САГА, смених датчика с Феби и коалта заспа. Не знам далие съвпадение , но непосредствено преди да сменя датчика се смениха агренажа и водната помпа. Едва ли има отношение.Гледах за вакуми, мърдах кабели -на празен ход колата си пее новият датчик дори и след загряване.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 30 януари 2019 - 22:37
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg