Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с OpelVectra C 2.0

MOSCOW снимка MOSCOW 03 септември 2017 - 11:43

Здравейте колеги, от скоро имам следния проблем с Opel Vectra C 2.0. На таблото светва гайчен ключ и колата губи мощност, закарах я на сервиз и направих ме компютърна диагностика, изчисти грешките, които се натрупаха и майстора ми каза, че може и да е от дебитомера. Имало два варианта - да го напръскаме със специален шпрей и да се оправи или да се прецака. Напръсках ме го с WD-40 подадох газ и излезна черен пушек. Оправи се и след 1 ден отново светна и до ден днешен си карам с него. Реших ме да вземем нов дебитомер (от познат, който ми го даде да го пробвам, но се оказа по-малък от другия - дължина и ширина). Свалих ме стария (почистих ме го) и сложих ме новия, но пак същото. Отново сложих ме стария и когато тръгнах да пала колата, започна леко да трепери, все едно ще изгасне всеки момент. Повече от 2000 оборота не дава да се вдига. Моля ако някой е имал същия проблем да помога.

Моля попълни си профила по правилата с код на мотора, за да няма въпроси от типа " С кой двигател си "
Мнението беше редактирано от fanatic: 04 септември 2017 - 09:35
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 септември 2017 - 11:55

Каква е тая вектра ц 2.0? Два литра дизел ли е? Пробвай със здрав дебитомер дали ще стане. Вземи на заем от някой с работеща кола. Дебитомера се чисти със спрей за дебитомери, иначе ще чакаш да работи.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 септември 2017 - 09:27
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 03 септември 2017 - 12:16

 Ne6to Smisleno, на 03 септември 2017 - 11:55, каза:

Каква е тая вектра ц 2.0? Два литра дизел ли е? Пробвай със здрав дебитомер дали ще стане. Еземи на заем от някой с работеща кола. Дебитомера се чисти със спрей за дебитомери, иначе ще чакаш да работи.

2ка двигател е, този спрей, който съм посочил по-горе е специално за дебитомери
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 септември 2017 - 12:53

...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2017 - 15:58
Отговори

k opel e снимка k opel e 04 септември 2017 - 09:02

Колега, добре дошъл във форума!
Извинявай за неприятния тон, но вече сме в 21 век. Попълни си коректно кода на мотора в профила!
Ако не го знаеш, виж в големия талон какво пише. Първите шест символа са кода на мотора.
По писането ти предполагам, че е Y20DTH. Този "Майстор", каза ли ти какви грешки е прочел?
Кажи му на този "Майстор", че четенето на грешки не е диагностика и триенето на грешки не е ремонт!
Кажи му името и къде се подвизава, за да знаят колегите, къде да не ходят. Остава и пари да ти е взел.
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 септември 2017 - 09:09

Ама как с ВД??? Има си специален спрей за дебитомери...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 септември 2017 - 09:28

 Жоро, на 04 септември 2017 - 09:09, каза:

Ама как с ВД??? Има си специален спрей за дебитомери...


След вд 40 и с магическия спрей на феята от приказките да го чистиш, ще е малко вероятно да има файда. Иначе до колкото разбрах сега са го чистили с правилния спрей, но най-вероятно са го съсипали вече.

Намери някой със същата кола да ти даде неговия на заем за проба. Работа за 5 минути е.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 септември 2017 - 09:30
Отговори

k opel e снимка k opel e 04 септември 2017 - 09:31

Някои хора не знаят, че WD40 е електопроводим. Други пък палят, вместо със старт спрей с обезмаслител за спирачки.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 септември 2017 - 09:53

...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2017 - 15:59
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 04 септември 2017 - 19:00

Аз имах проблем с дебитомера, неравномерна работа на двигателя. Смених няколко, като дадох над 200 лева за дебитомери и накрая му извадих буксата. Вече 2 години и повече нямам проблем, нито зима, нито лято. Колкото до спрея, знам, че става и със спрей за карбуратор/инжекцион (не знам какъв е точно). Специално за това си го бях купил и си го возя в багажника.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 септември 2017 - 19:04

...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2017 - 15:59
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 септември 2017 - 19:55

 tisho.74, на 04 септември 2017 - 19:04, каза:

Да, но вектрата на колегата най- вероятно е с Y20DTH и там ваденето на буксата на дебитомера води незабавно до авариен режим.


Да, хич го няма тоя мотор с неработещ дебиломер.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 септември 2017 - 20:20

WD40 съдържа основно нафта и газ за газени лампи във флакон под налягане.Този спрей не може да повреди дебитомера като изключим че е мазен и ще се полепи прах по дебитомера.След WD40 ако се почисти със спрей който не е мазен няма проблем да работи дебитомера ако е изправен!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 септември 2017 - 09:00

 ivan_pop, на 04 септември 2017 - 20:20, каза:

WD40 съдържа основно нафта и газ за газени лампи във флакон под налягане.Този спрей не може да повреди дебитомера като изключим че е мазен и ще се полепи прах по дебитомера.След WD40 ако се почисти със спрей който не е мазен няма проблем да работи дебитомера ако е изправен!


Препоръчвам на колегите от форума никога да не си чистят дебитомерите с друго освен спрей за дебитомери. Някои го правят и с чист спирт, но там има риск от механична повреда. Най-сигурния начин е спрей за дебитомери и обилно пръскане с него.
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 06 септември 2017 - 14:06

Извинявам се за неправилната информация, която съм дал, но съм нов в тази сфера. Значи колата е Vectra C 2.0 дизел. Старият дебитомер е пръскан с AIR SENSOR CLEAN, като на него има нарисуван дебитомер (не е с WD 40). Онзи ден купих нов дебитомер, смених го и пак светва чека и мисля, да отида в Bulvaria, за да направят отново к.диагностика. Някакви впечатления от там?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 септември 2017 - 14:35

Свържи се с колегите tisho.74 и к opel e, те ще ти направят много добра диагностика на мотора и ще те насочат какво да се прави, ако не се захванат да ти я направят. И двамата имат богат опит с този тип мотори.
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 07 септември 2017 - 18:15

Решил съм да пробвам в Bulvaria, какво ще ми кажат там. Понеже е специализиран сервиз само за Опел.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 септември 2017 - 18:16

...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2017 - 16:00
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 08 септември 2017 - 10:39

Непременно, имам леки притеснения да не е ЕГР-а, но другата седмица дано да разбера.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 08 септември 2017 - 12:33

Направо заминавай! Какво ни занимаваш? Явно имаш пари за харчене! Дай ги на официалния сервиз да ти кажат как цялата кола е за смяна, щото е много износена! Яд ме е че загубих време да пиша!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg