Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с OpelVectra C 2.0

MOSCOW снимка MOSCOW 08 септември 2017 - 14:18

Мисля, че това е форум да обсъждаме проблемите свободно. Никой не те е карал да изразяваш мнение като не искаш. Реших да пусна тема, защото може някой да е имал същия проблем. Аман от заядливи хора ;)
Отговори

Коцето снимка Коцето 08 септември 2017 - 14:43

Цялата работа е там че изобщо не се усещаш какво правиш, няколко човека си правят труда да се отзоват и помогнат а ти накрая без даже да им благодариш им заявяваш че техните мнения са вятър работа и ще се обърнеш към "майсторите" в Булвария. И защо тогава си я пуснал тази тема? някой да си отнема от времето а ти да му теглиш една!!! Забрави!
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 08 септември 2017 - 15:25

Мислям че с нито един коментар не съм показал, че мнението на хората, които се опитват да ми помогнат е на "вятъра", както казваш ТИ. Всеки един, който е споделил нещо го имам напредвид. Просто искам да видя какъв е точно проблема (да посета различни места) а не да си давам излишно парите да сменям това и онова и проблема да си стои.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 септември 2017 - 15:53

Той колегата е от хасково. Няма как да му видят колата. Все пак едно посещение при дилър струва повече отколкото да си купиш един оп-ком и сам да си прочетеш колата. Ще ти кажем какво да гледаш и ще видиш сам какви са грешките. Единственото, което ти е нужно е един лаптоп с държаща батерия и 35 до 60 лв за оп-ком. После всеки следващ проблем ще можеш да проверяваш и сам.

Ако имаш соленоид за смяна, в булвария е към 250 лв и ще те друснат направо. ЕГР е към 500, ако е електрически (за това питаме какъв е мотора, има различни модификации, които се различават по вида на помпата и по вида на ЕГР клапана). Кода на мотора можеш да видиш в големия талон и да запишеш в профила си първите 6 символа от него.

Тези неща са необходими, ако искаш да получиш адекватни насоки от колегите. Другото е само да гадаем на сляпо, и така може да изхарчиш повече пари от стойността на колата. Предполагам новия дебитомер е над 100лв. Също така общото мнение и колективен опит на форума е, че ако не купиш бош, другите в много редки случаи карат. По-добре втора ръка работещ за 20 до 50 лв.

Като цяло, ако имаш търпение да общуваш с колегите ще научиш страшно много неща за поддръжката на този стар мотор, който в тези години почва да създава ред дребни проблеми, които ако не решаваш сам ще ти струват безумни суми.

Има вариант да прочетеш и важните теми касаещи този мотор. Намират се в раздел дизелови двигатели. Ще те насоча към темите за термостат, помпа и обезвъздушавани и почистване на ЕГР. Има и за дебитомер. Също и въздух в горивната система, както и почистване на всмукателния колектор.

Мотора е много надежден и евтин за поддръжка, но ако го познаваш.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 септември 2017 - 15:57
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 08 септември 2017 - 16:15

И колегата като е от Хасково, това значи ли че няма някой наблизо? Все пак Опел клуб БГ е този форум. И не си прав Нещо Смислено за ЕГР клапана във Опел, цената на електрическия е само 720 лв. За дебитомер няма да споменавам цена че ще се изприщиш, над 2 пъти е повече от твоята. И да, яд ме е че хората взеха присърце неговия проблем, а той си имал пари човека да плати 60 лв диагностика и сигурно и ремонта след това :)
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 08 септември 2017 - 16:30

Дебитомера го смених, чисто нов на BOSCH и ми излезе делено на две. Проверих ме всички маркучи - няма проблемни. Благодаря на всички за помощта. Ще погледна всичко, което споменах те и ще пиша за резултат.
Мнението беше редактирано от MOSCOW: 08 септември 2017 - 16:33
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 22 юни 2018 - 15:20

Здравейте колеги, най-накрая оправих проблема, който имах с колата, а именно светване на чек-а и губене на мощност. Отидох в "Дженеръс Ауто" направиха ми една компютърна диагностика. Оказа се, че електромагнитен клапан е за смяна. Смених го и оттогава нямам никакъв проблем.
Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат :)
Отговори

sdonio снимка sdonio 22 юни 2018 - 15:36

 MOSCOW, на 22 юни 2018 - 15:20, каза:

Здравейте колеги, най-накрая оправих проблема, който имах с колата, а именно светване на чек-а и губене на мощност. Отидох в "Дженеръс Ауто" направиха ми една компютърна диагностика. Оказа се, че електромагнитен клапан е за смяна. Смених го и оттогава нямам никакъв проблем.
Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат :)

И това ти отне 9 месеца???
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 22 юни 2018 - 16:25

 sdonio, на 22 юни 2018 - 15:36, каза:

И това ти отне 9 месеца???

Толкова, правилно смяташ :)
Мнението беше редактирано от MOSCOW: 22 юни 2018 - 16:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg