Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Колектори от C20XE на X18XE1

Hevy снимка Hevy 29 май 2010 - 21:52

Ще трупам тука квото намеря...Ето едно интересно решение, че е сбъркал подредбата и дължините се вижда и от самолет, важна е технологията - събрано е от готови колена и прави тръби, не се е налагало кривене.
http://vectra-club.r...p?f=32&t=119594
Отговори

spasito снимка spasito 29 май 2010 - 22:07

Според мен хич не е лошо доста дебели тръби са сложени ама тоя сигурно си има аргон че иначе по наще цени за сантиметър заварка ще излезне солено
Отговори

Hevy снимка Hevy 30 май 2010 - 19:48

Още рових из тоя форум, излезе че там продават по магазините неръждаеми водопроводни тръби, всякакви размери...Но има един проблем - на тия дето са сложили такива бурии ламбдите им почват излишно да обогатяват сместа...
Днес така и така лежах отдолу/свалях компресора/, гледах и се чудих как в тая теснотия ще се завре нов колектор с хубави извивки и направо ме зацепи главата..от едната страна филтъра, от другата компресора...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 май 2013 - 11:35

Дойде момента да присаждам изпускател от C20XE на X18XE1. Искам да съм подготвен, като отида при майстора. Затова имам нужда от малко съвети.
От какъв материал е добре да бъде направен този фланец? Също така ме интересува и дебелината му. Въобще всякакви съвети ще са ми от полза :newsm05_41: А аз ще качвам инфо и снимки поетапно, за да може да стане ясно и на други колеги.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 13 май 2013 - 11:56

 IvailoM, на 13 май 2013 - 11:35, каза:

Дойде момента да присаждам изпускател от C20XE на X18XE1. Искам да съм подготвен, като отида при майстора. Затова имам нужда от малко съвети.
От какъв материал е добре да бъде направен този фланец? Също така ме интересува и дебелината му. Въобще всякакви съвети ще са ми от полза :newsm05_41: А аз ще качвам инфо и снимки поетапно, за да може да стане ясно и на други колеги.

х18хе1 ---СМОЛ БЛОК х18хе ГОЛЕМИЯТ БЛОК тоест голям смуктел на малка глава все едно фуния правиш само че на обратно.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 май 2013 - 12:03

Добре де колега. Къде прочете, че говоря за смукател? Помолих най-човешки мисля за конкретни съвети, по поставените от мен въпроси, а не разсъждения дали ще правя фунии, тигани и прочие. Все пак ти благодаря, че ме светна, че съм с малък блок. :doh:
Отговори

Ex7r3m1s7a снимка Ex7r3m1s7a 13 май 2013 - 19:49

Ти понеже ми нямаш телефона и не знаеш, че съм минал по този път.............. :newsm05_41: Ако искаш може да ти разясня някои неща, въпроса е че сега не ми се пише че инфото не е малко :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 май 2013 - 19:59

Ми общо взето днеска поразбрах това-онова. Но ще ти дрънна. Купих гарнитура, по която ще ми направят схемата на AutoCad. Намерих къде да ми го изрежат с лазер след това. И накрая отивам да ми го завари един познат. Дебелината ще е 10мм.
Отговори

Ex7r3m1s7a снимка Ex7r3m1s7a 13 май 2013 - 20:14

10mm е като моя и се криви при заваряването нало знаеш, принципно имам човек със правене на фланци и след това заваряване, та ако има нужда звънни да ти кажа, също така и за генерация мога да те пратя, ама както си прецениш.

П.С. Другото което се сещам е ти с какъв картер си в смисъл от коя страна ти минава изпускателя, че и това има значение
Мнението беше редактирано от Ex7r3m1s7a: 13 май 2013 - 20:15
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 май 2013 - 20:18

 Ex7r3m1s7a, на 13 май 2013 - 20:14, каза:

П.С. Другото което се сещам е ти с какъв картер си в смисъл от коя страна ти минава изпускателя, че и това има значение


Изпускателят се спуска, като този на C20XE. Имаш Л.С.
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 13 май 2013 - 21:02

За да не се криви фланеца при заварката на колектора към него си има начин това да стане. Слага се върху хавлия и се пуска постоянно течаща студена вода за да го охлажда докато се заваря, но това майстора би трябвало да го знае. Ако го завари, така че да се изкриви после ще му вземат чело и готово :)
Отговори

Янко снимка Янко 20 май 2013 - 12:05

Това с охлаждането не е много добра идея ,по добре да се стегне към нещо и да се свали когато изстине напълно
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 май 2013 - 13:16

И така. Стъпките, по които се върви за тази интервенция са следните:

1 - Купувате изпускател от C20XE
2 - Купувате гарнитура за изпускател за X18XE1, по която на AutoCad се прави файл с точни размери. Може фланецът да не е точно по гарнитурата, а да се направи едно цяло.
Публикувано изображение
3 - Вече с направения файл отивате някъде, където ще ви го изрежат на лазер или плазма. Аз избрах дебелина 15мм.
4 - След това се прави заварка на фланеца към рънърите от C20XE. Последните трябва малко да се свият един към друг, за да паснат на дупките добре.
5 - Хубаво е колекторът да се увие с термолента, защото излъчва висока температура и за да може излизащите газове да не забавят скоростта си.

Аз съм на етап 4 в момента и вероятно ще се наложи да се преправи участъкът 2-1, но не съм сигурен. На пръв поглед тръбите от C20XE отиват в същата посока, като тези от X18XE1. Като бъде готово ще пиша дали трябва или не.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 21 май 2013 - 13:36
Отговори

p_play снимка p_play 22 юни 2013 - 18:49

Здравейте! Да се включа и аз,но моля да ме извините за въпроса,че е леко в страни от темата.Става въпрос дали колектора от C20XE със сменен фланец ще пасне на X14XE? Или ако препоръчате нещо друго,което може да се направи,че ходих при едни майстори, но ми казаха цена около 800лв.да се направи.А пък в интернет намерих нов за 340лв. Колата е Корса Б,но е и с климатик и е доста тясно при колектора.Изчетох доста теми,но така и не намерих точния отговор,дали нов,правен или преправян излиза като най-оптимален вариант от към пари. Гледах от долу,но не мога да преценя дали ще се побере.Надявам се да помогнете да избера!Поздрави!
Отговори

dobbs снимка dobbs 07 ноември 2013 - 16:44

Колега Ивайло, докъде стигна с изработката и монтажа? Ще може ли малко инфо относто ефекта, доволен ли си и струва ли си като инвестиция на Х18ХЕ1, според теб ?
Поздрави!
Отговори

Гостpavelgsi_* 01 януари 2014 - 23:10

става колега
Отговори

vladata снимка vladata 22 февруари 2017 - 08:47

 IvailoM, на 21 май 2013 - 13:16, каза:

И така. Стъпките, по които се върви за тази интервенция са следните:

1 - Купувате изпускател от C20XE
2 - Купувате гарнитура за изпускател за X18XE1, по която на AutoCad се прави файл с точни размери. Може фланецът да не е точно по гарнитурата, а да се направи едно цяло.
Публикувано изображение
3 - Вече с направения файл отивате някъде, където ще ви го изрежат на лазер или плазма. Аз избрах дебелина 15мм.
4 - След това се прави заварка на фланеца към рънърите от C20XE. Последните трябва малко да се свият един към друг, за да паснат на дупките добре.
5 - Хубаво е колекторът да се увие с термолента, защото излъчва висока температура и за да може излизащите газове да не забавят скоростта си.

Аз съм на етап 4 в момента и вероятно ще се наложи да се преправи участъкът 2-1, но не съм сигурен. На пръв поглед тръбите от C20XE отиват в същата посока, като тези от X18XE1. Като бъде готово ще пиша дали трябва или не.


съжелявам, че повдигам стара тема, но виждам че и друг колега е питал за проекта. Аз също се интересувам защото искам да знам какво ме очаква и дали си заслужава да се захващам поне в моя случай. Може ли да дадеш и останалото инфо като продължение и разбира се приблизителна крайна цена на преработката. Благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg