Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Стягане маншон на полуоска Астра Ф

dusty rain снимка dusty rain 25 октомври 2021 - 16:13

Преди десетина години на тези силиконовите се водеха неопренови...все един дол боклуци произведени от маломерна матрица които дори и при минимален луфт в карето се късаха.
Отговори

ufer снимка ufer 25 октомври 2021 - 18:14

Яворе, питай Ивайло, откъде ги купува неговите, щом е доволен, че иначе не се знае, на какво качество ще попаднеш...
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 октомври 2021 - 18:42

 IvailoM, на 25 октомври 2021 - 16:12, каза:

Аз само такива маншони ползвам за моите коли и нямам проблеми.


Иво, за силиконови маншони ли става въпрос ? Просто да знам какво да търся. Мерси много !
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 октомври 2021 - 18:57

Водят се неопренови.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 октомври 2021 - 20:43

Благодарско !
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 ноември 2021 - 18:28

Взех на LÖBRO неопренов маншон. След трудното избиване на шарнирния болт работата тръгна. Вътрешното каре излезе с ръка. Външното излезе с десетина удара с чук, както и влезе новото каре на Pascal(магазинът , от който купувам авточасти ми го препоръчаха като единствен вариант и казаха, че нямало проблеми. Сложих греста в найлоновата торба от LÖBRO-то. Смених семеринга на вътрешното каре като го намазах първо с масло и след това с леко почукване. Бая си играх .... дано съм го вкарал както трябва. Двете карета влязоха в шлиците с малко почукване на външното каре, като му бях навил старата гайка от главината. Скобите ги стегнах с клещи керпеден. Едната голяма от LÖBRO-то я счупих и сложих тези от карето Pascal. Те се оказаха доста по-здрави между другото и по-дебели. Ще видим и скобите как ще се държат. Засега всичко е наред. Оказа се, че на тънката ос на карето и там, където ляга голямата скоба си има жлебове специално за скобите. Това ме изненада приятно. Гайката на главината стегнах с 240 Nm с динамометричен ключ от работата и сложих щифта.

Доста масло изтече от скоростите. Частично долях ново масло и се наложи и старо 200-300 мл.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 09 ноември 2021 - 18:42
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg