Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Спирачки - не спира

stang снимка stang 15 декември 2021 - 22:24

Да използвам и аз темата... При мен педала потъва почти до долу и накрая едва хваща и почти не спира. Не е въздух, не е пипано нищо от години и няма от къде да дойде. Накладки има, не губи течност.Колкото и да помпам педала си остава мек, даже и на изгасен двигател. Проблема се появи изведнъж, колата е Тигра А 99-та. Искам да знам да купувам ли помпа направо или да гледам другаде?
Мнението беше редактирано от stang: 15 декември 2021 - 22:29
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 декември 2021 - 22:46

Помпа
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 декември 2021 - 23:03

Не знам откога е това "с години не е бутано", но спирачна течност дават на 3 години да я сменяш поне.

Купи си един комплект уплътнения за твоята помпа, извади я и виж ако има износено бутало, тогава купувай цяла, че не се знае какъв боклук ще купиш. Гледай първо ако няма износване, твоята да си рециклираш.

Ако всичко е наред, то ако помпиш на изгасен двигател, педалът ще стане твърд
Отговори

stang снимка stang 15 декември 2021 - 23:36

 Д-и-м-о-в, на 15 декември 2021 - 23:03, каза:

Не знам откога е това "с години не е бутано", но спирачна течност дават на 3 години да я сменяш поне.

Купи си един комплект уплътнения за твоята помпа, извади я и виж ако има износено бутало, тогава купувай цяла, че не се знае какъв боклук ще купиш. Гледай първо ако няма износване, твоята да си рециклираш.

Ако всичко е наред, то ако помпиш на изгасен двигател, педалът ще стане твърд

Да де, ама си остава мек... демек гумичките на помпата са?
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 15 декември 2021 - 23:45

 stang, на 15 декември 2021 - 23:36, каза:

демек гумичките на помпата са?

Избягали.
Отговори

benzy снимка benzy 16 декември 2021 - 17:52

Колега, ще се изненадаш една добре направена смяна на спирачна течност с промиване и даже смяна на маркучета (гумата с годините става по-еластична) каква разлика може да даде. А за гумичките, правил съм го на старото Ф, струваха 2-3 лева и направиха помпата буквално нова.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 16 декември 2021 - 21:27

Помпа със сигурност.
За всеки случай провери вакуумния усилвател на спирачките, тройния вентил след него и малкото маркуче. Последното отива в едно малко вакуумно резервоарче за управление на климатика. Особено гумените накрайници, защото при мен на входа на резервоарчето "Г"-то се беше цепнало от старост и го видях на 3-я заход, след като леко го натиснах.
Спирачната течност на ATE SL6 DOT4 https://oilgroupbg.c...6-dot-4-1l.html я дават всяка година да се сменя. Така е и според сервизното ръководство. 1л ти е достатъчна за промивка на системата.
Иначе има уреди за измерване на влагата в спирачната течност.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 16 декември 2021 - 21:29
Отговори

stang снимка stang 17 декември 2021 - 18:22

Благодаря на всички за съветите! Днес смених гумичките на помпата, обезвъздуших и се оправи.Интересното е, че успях да го направя без да развивам тръбичките, понеже 3 от 4 не се развиха... С лек наклон нагоре и надолу всичко излезе и влезе обратно :)
Отговори

Husooo снимка Husooo 14 май 2023 - 15:08

Колеги при мен проблемът е малко различен след като натисна спирачката си спира нормално, но след помпане 1-2пъти и започна да задържам спирачката педалът става доста твърд и спира много трудно. Колкото повече напомя спирачката толкова по-твърд става даже и не спира от какво може да е? Opel Astra H Z19DTH
Мнението беше редактирано от Husooo: 14 май 2023 - 15:12
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 14 май 2023 - 17:20

 Husooo, на 14 май 2023 - 15:08, каза:

Колеги при мен проблемът е малко различен след като натисна спирачката си спира нормално, но след помпане 1-2пъти и започна да задържам спирачката педалът става доста твърд и спира много трудно. Колкото повече напомя спирачката толкова по-твърд става даже и не спира от какво може да е? Opel Astra H Z19DTH

Вакуумния усилвател на помпата.
Отговори

Husooo снимка Husooo 14 май 2023 - 19:30

 dusty rain, на 14 май 2023 - 17:20, каза:

Вакуумния усилвател на помпата.

Къде се намира точно този вакумен усилвател на помата?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 май 2023 - 20:08

 Husooo, на 14 май 2023 - 19:30, каза:

Къде се намира точно този вакумен усилвател на помата?

Точно до самата помпа. Точно на помпата отпред. Но трябва да отвориш предния капак. Капака дето е за двигателя.
Отговори

Husooo снимка Husooo 14 май 2023 - 20:23

 Стаевски, на 14 май 2023 - 20:08, каза:

Точно до самата помпа. Точно на помпата отпред. Но трябва да отвориш предния капак. Капака дето е за двигателя.

Съжалявам въпросът ми беше неточен. Аз знам къде е вакуум помпата , но незнам къде е вакуумния усилвател на помпата. Това какво ще рече цялата помпа или някъв друг част от помпата за да знам какво да поръчам.

Също искам да добавя на изключен двигател след като напомпя спирачката като се втвърди и като запаля омеква много трудно трябва да отпусна първо и след това вече се нормализира :-)
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 май 2023 - 21:21

Онова голямото тумбестото пред помпата. Напиши в Гугъла и чети.
Като е спукана мембраната прави така. Пробвай с маркуча на вакуума дето отива към него дали е херметичен. Дърпаш с уста. Трябва да държи вакуум. Може и нещо да се е извадило по маркучите. Сцепено... т.н.
Доста теми има. Чети, па после питай.
Най-вече за това се спичат колегите във форума. Не ги съди. :icon_wink2:


П.С.
Става въпрос за усилвателя на помпата. Самата помпа не е вакуум помпа.Усилвателя ползва вакуум ...
Мнението беше редактирано от Стаевски: 14 май 2023 - 21:24
Отговори

Husooo снимка Husooo 14 май 2023 - 22:06

 Стаевски, на 14 май 2023 - 21:21, каза:

Онова голямото тумбестото пред помпата. Напиши в Гугъла и чети.
Като е спукана мембраната прави така. Пробвай с маркуча на вакуума дето отива към него дали е херметичен. Дърпаш с уста. Трябва да държи вакуум. Може и нещо да се е извадило по маркучите. Сцепено... т.н.
Доста теми има. Чети, па после питай.
Най-вече за това се спичат колегите във форума. Не ги съди. :icon_wink2:


П.С.
Става въпрос за усилвателя на помпата. Самата помпа не е вакуум помпа.Усилвателя ползва вакуум ...

Сега вече ми е ясно благодаря ти за отделеното време и отговора. :-)
Отговори

Husooo снимка Husooo 15 май 2023 - 20:08

 Стаевски, на 14 май 2023 - 21:21, каза:

Онова голямото тумбестото пред помпата. Напиши в Гугъла и чети.
Като е спукана мембраната прави така. Пробвай с маркуча на вакуума дето отива към него дали е херметичен. Дърпаш с уста. Трябва да държи вакуум. Може и нещо да се е извадило по маркучите. Сцепено... т.н.
Доста теми има. Чети, па после питай.
Най-вече за това се спичат колегите във форума. Не ги съди. :icon_wink2:



П.С.
Става въпрос за усилвателя на помпата. Самата помпа не е вакуум помпа.Усилвателя ползва вакуум ...


Днес поръчах това. https://m.avtochasti...mi-r-a/18287502

Това е усилвателя нали не съм поръчал нещо грешно:-)
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 15 май 2023 - 21:45

Даже не четеш с разбиране!
Ясно е написано, че това е клапан на усилвателя, а не самият усилвател.
Горещо ти препоръчвам да се обърнеш към доказан специалист за ремонта на спирачната система!
Това са спирачки, от които зависи животът и здравето на всички на пътя и извън него!
Така, че не започвай да се учиш да ремонтираш автомобил точно от тези важни възли.
За начало вземи прочети поне Ръководството за експлоатация на твоя модел автомобил.
По постовете ти съдя, че нямаш ни най-малка представа от устройството на автомобила.

Успех!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 15 май 2023 - 21:48
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 май 2023 - 21:51

И аз тва казах, пък той ми се нацупи....
Отговори

Husooo снимка Husooo 15 май 2023 - 22:10

 Gena_bs, на 15 май 2023 - 21:45, каза:

Даже не четеш с разбиране!
Ясно е написано, че това е клапан на усилвателя, а не самият усилвател.
Горещо ти препоръчвам да се обърнеш към доказан специалист за ремонта на спирачната система!
Това са спирачки, от които зависи животът и здравето на всички на пътя и извън него!
Така, че не започвай да се учиш да ремонтираш автомобил точно от тези важни възли.
За начало вземи прочети поне Ръководството за експлоатация на твоя модел автомобил.
По постовете ти съдя, че нямаш ни най-малка представа от устройството на автомобила.

Успех!

Споко ще науча каквото трябва всичко с време и практика. :-)

https://m.avtochasti.../sidat/10381575
За това ли става въпрос?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 16 май 2023 - 07:11

Изгледай го цялото! ЦЪК
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg