Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем!

bannkick18 снимка bannkick18 05 януари 2010 - 16:10

колеги от известно време почнаха да ми светят лампите че не ми зарежда динамото , а ходих да ми го мерят всичко си е нормално и като дам газ изгасват някой знае ли от какво можи да е това.Блягодаря ви предварително.
Отговори

Kodjeikov снимка Kodjeikov 05 януари 2010 - 16:11

Алтернатора. Преди няколко дена го оправих тоя проблем след мноооого мъки. :icon1_mrgreen:
А и отиди когато ти светят лампите!
За да могат да определят проблема ако не е от алтернатора.
Мнението беше редактирано от Kodjeikov: 05 януари 2010 - 16:12
Отговори

kpg87 снимка kpg87 05 януари 2010 - 18:10

 bannkick18, на 05 Jan 2010, 16:10, каза:

колеги от известно време почнаха да ми светят лампите че не ми зарежда динамото , а ходих да ми го мерят всичко си е нормално и като дам газ изгасват някой знае ли от какво можи да е това.Блягодаря ви предварително.

Щом лампата не гасне сама, а трябва да даваш гас за да изгасне съм на същото мнение като колегата Kodjeikov- провери си алтернатора.

Успех!
Мнението беше редактирано от kpg87: 07 януари 2010 - 01:14
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 05 януари 2010 - 19:41

Ами ако не ти боксува ремъка , значи динамо (по точно диоде блок и четки)
Отговори

bannkick18 снимка bannkick18 05 януари 2010 - 20:35

ама аз ходих да ми го видят и ми казаха че всичко си е наред зарежда си всичко е наред
Отговори

PVCecoTuning снимка PVCecoTuning 05 януари 2010 - 20:38

Колега,проверете и ел.връзките към алтернатора-може да има хлабави ! Поздрави!
Отговори

bannkick18 снимка bannkick18 05 януари 2010 - 21:06

колега да ти кажа много много не ми е ясно кое е точно алтернатора...можи ли да ми поясниш
Мнението беше редактирано от siegfrid: 06 януари 2010 - 10:50
Причина за редактиране:: Цитат на предходно мнение не е необходим.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 05 януари 2010 - 22:41

колега това алтернатора ти е нещото,което ти зарежда акумулатора.Най-вероятно проблема е в четките на алтернатора
аз моите ги сменях обаче целия четкодържач с четките ми се видя скъп и купих само четки и ги запоих на стария четкодържач.Проблема обаче може да е и да ти е сваршил колектора на ротора на алтернатора.Най-добре е да се свали и да се провери какво е састоянието
Мнението беше редактирано от Rodjero: 05 януари 2010 - 22:45
Отговори

bannkick18 снимка bannkick18 06 януари 2010 - 01:13

точно че и аз сам ги сменял и ме съмнява да не е от това което ти каза хлабави връзки можи да има.
Отговори

Kodjeikov снимка Kodjeikov 06 януари 2010 - 23:18

Отиде ли да го проверят когато светят лампите?
Само тогава могат да определят от какво е.
Отговори

bannkick18 снимка bannkick18 07 януари 2010 - 14:37

казаха ми че е от инсталацията нещу тогава като го гледаха.
Отговори

2.4I снимка 2.4I 07 януари 2010 - 14:47

Четки. Възможно е и хлабава или замърсена връзка , но при мен и двата пъти бяха четките.
Отговори

Kodjeikov снимка Kodjeikov 07 януари 2010 - 16:12

На мен много теории ми разправяха, смених куп неща, проверявали са почти всичко... При мен излезна алтернатора :icon_wink2:
Четките и сменихме - не стана.
Беше ми отхлабен ремъкът - обтегнахме го, не се оправи.
Сваляхме алармата - все още не зареждаше.
Изчистих масата - пак не се оправи.
Измервахме десетки пъти и само когато се прибирах и аз го измервах само тогава не зареждаше акумулатора (мноо ядове от това).
Акумулатора ми беше в гаранция и ходих да го мерят - не беше в него проблема.
Изръсих се с 50 лева да ми оправят алтернатора и нямям проблеми сега зарежда си както трябва.
Ама това беше при МЕН.
При теб не мога да кажа от какво е :mhihi:
Мнението беше редактирано от Kodjeikov: 07 януари 2010 - 16:13
Отговори

Kodjeikov снимка Kodjeikov 09 януари 2010 - 19:27

Оправи ли го проблема?
Отговори

bannkick18 снимка bannkick18 13 януари 2010 - 22:35

 Kodjeikov, на 09 Jan 2010, 19:27, каза:

Оправи ли го проблема?


ами не съм мисля да я карам да ми я закачат на компютър да я видят така ще ми кажат от какво е проблема
Отговори

Aleksii снимка Aleksii 20 януари 2010 - 10:36

Колега, за диагностиката и решаването на твоя проблем е достатъчен само един мултицет(не е необходимо да се ходи чак на компютърна диагностика).
Мериш напрежението при работещ двигател и липса на консуматори, и при максимално натоварване(всичко включено). Напрежението нетрябва да пада под 13V и да надвишава 14.4V. Ако си извън тези граници хората са ти написали възможните причини, и твойта е някъде из тях.
На компютърната диагностика нищо поразлично няма да ти кажат, единственото което ще изкарат е проблем с напрежението, а от какво и защо списъка го знаеш. :mhihi:
Лично аз бих почнал със свалянето на алтернатора, почистване на колектора и съот
ветно проверка състояние на четките. Това обаче ако няма проблем с оптягането на 
ремъка и това нереши проблема. 
Мнението беше редактирано от Aleksii: 20 януари 2010 - 10:41
Отговори

XIXOXAXO снимка XIXOXAXO 20 януари 2010 - 13:34

Имах абсолютно същия проблем като дадеш газ ем угасва лампата ем каточели по силно започваха да светят фарове и табло ... типично по Ганьовски си мислех,че няма проблеми и щом дам газ нещата се оправят но уви след като прецаках 2 акомулатора се реших да ида на жичкаджия и се оказа че СТАТОРА на алтернатора е ЧАО ... обадиха ми нещо от рода наа 100лева нов и 40-50лв 2ра употреба с гаранция сложих с 2ра употреба и работата заспа такаче изобщо не се занимаваи с диагностики и тн а направо си иди на някои ДОКАЗАН жичкаджия защото на днешно време всеки разбира от всичко и най-много положението да стане още по зле ....

пп.Успех
Отговори

Blaze 2.0 16V снимка Blaze 2.0 16V 20 януари 2010 - 14:19

И при другата ми кола имах същия проблем.Карам още Пежо 605 SRi и при него проблема ми идва от там че явно някак си съм разлял масло в/у ролката и ремъка си буксува ли буксува.Стягах го мъчих го ама НЕ та НЕ.И накрая като отидох на сервиз да го видя к`во е,майстора и той първоначално се чудеше ,но накрая се сети.Изчисти всичко и готово.
Провери,може и от това да е проблема.Дано не е нещо сериозно.
:mhihi:
Отговори

bannkick18 снимка bannkick18 22 януари 2010 - 14:10

 Blaze 2.0 16V, на 20 Jan 2010, 14:19, каза:

И при другата ми кола имах същия проблем.Карам още Пежо 605 SRi и при него проблема ми идва от там че явно някак си съм разлял масло в/у ролката и ремъка си буксува ли буксува.Стягах го мъчих го ама НЕ та НЕ.И накрая като отидох на сервиз да го видя к`во е,майстора и той първоначално се чудеше ,но накрая се сети.Изчисти всичко и готово.
Провери,може и от това да е проблема.Дано не е нещо сериозно.
:pardon:


мерси за инфото колега
Отговори

Blaze 2.0 16V снимка Blaze 2.0 16V 25 януари 2010 - 15:28

Моля моля. Надявам се да съм бил полезен.
:icon_rolleyes:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg