Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Избор на Масло

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 септември 2019 - 14:41

Тя гарнитурата я остави, кажи какво са правили (ако изобщо някой ти е казал), защото има значение. Ако са сменили само гарнитурата - нищо не са направили. Принципно главата се оглежда и ревизира, ако има нужда и се шлайфа, има начин за проверка.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 септември 2019 - 14:44

И свещите чисти ли са?
Отговори

Ergo снимка Ergo 03 септември 2019 - 15:04

 Д-и-м-о-в, на 03 септември 2019 - 14:41, каза:

Тя гарнитурата я остави, кажи какво са правили (ако изобщо някой ти е казал), защото има значение. Ако са сменили само гарнитурата - нищо не са направили. Принципно главата се оглежда и ревизира, ако има нужда и се шлайфа, има начин за проверка.


главата е ревизирана и шлайфана, също така са сменени и гумичките

 ufer, на 03 септември 2019 - 14:40, каза:

Имах подобен проблем с ежедневното ми магаре като твоето, само че 1995 г. Изби гарнитура, смених я, направих ревизия на главата и понеже се бяха разчукали хидравличните повдигачи, сложих Bardahl 10W40 (полусинтетика). Повдигачите веднага спряха да чукат и вече 2 години не се обаждат. Карам вече само с него и може би съм попаднал на истинско, а не на менте. За горене на маслото - гори умерено (250 мл/1000 км), но като я настъпиш на магистралата гори повече масло. Това е скромно моторче, но за ежедневни нужди е прекрасно. Ако ти е наред компресията (до 10 бара бива, но ако е 7-8 бара си за основен ремонт), карай и доливай, докато можеш...



кажи от къде мога да си набавя истинско масло, и благодаря за съветите.

 Ne6to Smisleno, на 03 септември 2019 - 14:38, каза:

Хаха, май бая теми си пуснал. Ами смени маслото и пробвай. Купи си оригинално ГМ от автофар или авто казаков примерно или друго проверено място и пробвай. Най-добре 10/40.


GM вече не струва.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 септември 2019 - 15:06

 Ergo, на 03 септември 2019 - 15:03, каза:

главата е ревизирана и шлайфана, също така са сменени и гумичките



А клапаните претъркахте ли :) Преди гореше ли масло или сега е почнала?

Казах ти - автофар Люлин. Аз от там вземам не ми го пипат колите на ГМ. Най-евтино и сигурно дето знам. 38 лв мисля е 10/40.

Имаше едни авто казаков от тях доста колеги са вземали също без оплаквали.


Имаше и някакви тигри максНЕЩОси или не помня тея дето даваха гаранция за качество на маслото, но не помня как точно се казваха. Там е най-евтино и от там доста колеги вземат.

Като не струва ГМ си карай с масло от кауфланд. Аз от там си вземам дойченмаркенбутер.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 септември 2019 - 15:07
Отговори

Ergo снимка Ergo 03 септември 2019 - 15:10

 Ne6to Smisleno, на 03 септември 2019 - 15:06, каза:

А клапаните претъркахте ли :) Преди гореше ли масло или сега е почнала?

Казах ти - автофар Люлин. Аз от там вземам не ми го пипат колите на ГМ. Най-евтино и сигурно дето знам. 38 лв мисля е 10/40.

Имаше едни авто казаков от тях доста колеги са вземали също без оплаквали.


Имаше и някакви тигри максНЕЩОси или не помня тея дето даваха гаранция за качество на маслото, но не помня как точно се казваха. Там е най-евтино и от там доста колеги вземат.

Като не струва ГМ си карай с масло от кауфланд. Аз от там си вземам дойченмаркенбутер.


незнам дали клапаните са претъркани, но маслото пак си опипваше и доливах отвреме навреме. Тези от Автофар Люлин пращат ли по куриер?
Отговори

ufer снимка ufer 03 септември 2019 - 15:12

кажи от къде мога да си набавя истинско масло, и благодаря за съветите.

Не бих искал да звучи като реклама, но го вземам от представителството на Бардаал в Бургас и нямам намерение скоро да се отказвам от него, освен и ако не го прецакат нещо...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 септември 2019 - 15:13

Масло съм вземал от Казаков , включително и ГМ-ско 5/30 - няма проблем. След основен ремонт с такова "разтиквахме" една кола, няма грижи. Продължава с такова да си кара човека.

Вземи един Бардал XTC 10/40 и виж как ще е
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 септември 2019 - 15:14

Обади се и питай, другите пращат със сигурност.

Аз не доливам от смяна на смяна на 4 коли. Значи маслото е добро за читави мотори. Ако ти го гори значи не е в него проблема, а е и евтино за доливане. Ако искаш ще ти кажа от къде да си вземеш мотул, но цените са коренно различни. Ако така го доливаш няма да ти хареса.

Бардал е също изключително популярно сред опел средите. Също препоръчвам. Не знам как са цените.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 септември 2019 - 15:14
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 септември 2019 - 15:19

Грес да сложи и няма да го пипа много! Двигателят е за ремонт ОЧЕИЗВАДНО! 25 години служба е изкарала все пак. Има тема за масла и Ви моля най-учтиво да се преместите там, защото много се разводнява така. Ако всеки тръгне да си пита за неговата кола ще падне сървъра от претоварване :kinggrin: Моля, новоизлюпения да прочете и СПАЗВА правилата тук, преди да пуска теми за щяло и нещяло! Темата е докладвана към Модератор.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 03 септември 2019 - 15:20
Отговори

Ergo снимка Ergo 03 септември 2019 - 15:22

 Д-и-м-о-в, на 03 септември 2019 - 15:13, каза:

Масло съм вземал от Казаков , включително и ГМ-ско 5/30 - няма проблем. След основен ремонт с такова "разтиквахме" една кола, няма грижи. Продължава с такова да си кара човека.

Вземи един Бардал XTC 10/40 и виж как ще е



ok, ще пробвам и с Бардал. Благодаря за препоръката.

 Ne6to Smisleno, на 03 септември 2019 - 15:14, каза:

Обади се и питай, другите пращат със сигурност.

Аз не доливам от смяна на смяна на 4 коли. Значи маслото е добро за читави мотори. Ако ти го гори значи не е в него проблема, а е и евтино за доливане. Ако искаш ще ти кажа от къде да си вземеш мотул, но цените са коренно различни. Ако така го доливаш няма да ти хареса.

Бардал е също изключително популярно сред опел средите. Също препоръчвам. Не знам как са цените.



Благодаря много.
Отговори

Ergo снимка Ergo 03 септември 2019 - 15:27

 IvailoM, на 03 септември 2019 - 15:19, каза:

Грес да сложи и няма да го пипа много! Двигателят е за ремонт ОЧЕИЗВАДНО! 25 години служба е изкарала все пак. Има тема за масла и Ви моля най-учтиво да се преместите там, защото много се разводнява така. Ако всеки тръгне да си пита за неговата кола ще падне сървъра от претоварване :kinggrin: Моля, новоизлюпения да прочете и СПАЗВА правилата тук, преди да пуска теми за щяло и нещяло! Темата е докладвана към Модератор.



търсих къде е темата за маслата но не успях да я намеря. И тъй като съм новоизлюпен Ви моля да ми кажете къде е и ше продължа да пиша там.

Имайте малко уважение към новите членове.
Отговори

Ergo снимка Ergo 03 септември 2019 - 15:46

дайте мнения за Политрон 10-40, мисля да налея такава на моята астра ф
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 септември 2019 - 22:54

Политрон не е ли онова "златно" масло което се сменя на 50000км? Няма смисъл от Бардал, Политрон и други скъпотии. За твоята си е достатъчно GM 10W40, ако се съмняваш в предлаганото от широката мрежа магазини си го купи от представителство на Опел. С такова масло съм карал 17 години и 350000км E16NZ като никога не ми е горяло масло, два пъти в началото смених с Арал и Кастрол и в двата случая се разтракаха компенсаторите като Арал-а си го и гореше. Синтетика не слагай защото корковите гарнитури хич не я обичат, то не че ще намериш истинска синтетика де ама все пак.
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 септември 2019 - 22:57
Отговори

emoned снимка emoned 04 септември 2019 - 06:25

Още един глас за масло GM. Не е върхът на сладоледа разбира се. Но пък съм убеден, че и Кастрол например, също не е най най. Един приятел изследва преди време в лаборатория няколко масла, между които беше и някое на Кастрол. Оказа се че Кастрола е на ръба на заявените параметри. Всяко масло е произведено да покрива определени параметри. Ако маслото е оригинално разбира се. За инфо, аз си купувам маслата или от ТехКо или от Интеркарс и съм доволен.

Поздрави
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 септември 2019 - 06:45

Колега, каква е клиентската цена на ГМ 10/40 в тех-ко?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 септември 2019 - 06:45
Отговори

emoned снимка emoned 04 септември 2019 - 06:51

GM в ТехКо не се предлага. Там има Репсол, Кастрол и някакво друго, май Шампион.GM го купувам от Интеркарс. Там цената за клиент е 38лв за 5л - 10W40 и 59лв за 5W30 dexos2.
Мнението беше редактирано от emoned: 04 септември 2019 - 06:54
Отговори

ufer снимка ufer 04 септември 2019 - 07:29

Bardahl 10W40 е доста по-скъпо: 5 л - 65 лв.; с отстъпка, ако имаш - 58 лв. У нас се очертават 5-6 вида хубави масла, а всичко останало си е въпрос на жив късмет... :25:
Отговори

esil2 снимка esil2 04 септември 2019 - 10:39

 Д-и-м-о-в, на 03 септември 2019 - 15:13, каза:

Масло съм вземал от Казаков , включително и ГМ-ско 5/30 - няма проблем. След основен ремонт с такова "разтиквахме" една кола, няма грижи. Продължава с такова да си кара човека.

Вземи един Бардал XTC 10/40 и виж как ще е

От Турция ли го внася този Казаков
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 септември 2019 - 10:41

 esil2, на 04 септември 2019 - 10:39, каза:

От Турция ли го внася този Казаков


Това хубаво или лошо трябва да значи :confused: Трябва да видя това дето аз го зимам какво пише на него.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 04 септември 2019 - 11:07

 Ergo, на 03 септември 2019 - 13:54, каза:

здравейте колеги, какво масло ще ми препоръчате за астрата, помагайте колеги че вече съм пробвал почти всички видове масла и много пипа маслото. колата не пуши и няма теч на масло.


Колега, ако измериш компресията и е по-висока от нормалната това също е сигурен признак за проблем със сегментите. Остави го тоя боклук North Sea. Бардала XTC 10W40 е много хубаво масло , но не е от тези, които намаляват разхода. Ще ти гори пак - убеден съм.

Колегите препоръчват GM, защото са го пробвали. Аз ти препоръчвам Eneos Premium 10w40. Също хубаво масло и на горе-долу прилична цена около 42 лв за 4 литра. Следващото ми масло като марка съм се спрял на точно такъв Eneos. Омникар го внасят по принцип.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg