Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

devailo снимка devailo 21 юни 2018 - 07:21

Чистено е, ДПФ-а само е регенериран насилствено с оп-ком-а. Дали няма да се оправи ако се резетне адаптацията на скоростната кутия? Като дам газ и 1 секунда въобще не реагира и после изведнъж сменя предавка а дори по някога и 2 предавки а не съм и натиснал толкова силно педала. Чак ме стряска. Утре ще се пробва това да се резетнат разни настройки и адаптации. Може би турбото като е напълно здраво сега и да реагира по малко по различен начин ?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 22 октомври 2018 - 21:01

Здравейте,
За близо 3 месеца и изминати около 2500км, от които близо половината са извънградско, OIL Life ми е паднало от 100% на 56%. На предишната Инсигния A20DTH 160 4х4, правех 10-11к от смяна до смяна (през 1г), като процентите гравитираха около 5-8% при смяната на маслото. Според мен сега пада бързо. Разхода на колата е 6,8-7,5 извънградско и близо 15/100 в града на много къси разстояния с много задръстване (ср.ск. 14км/ч.). Според вас на какво може да се дължи?
Поздрави,
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 22 октомври 2018 - 21:04
Отговори

BOz снимка BOz 23 октомври 2018 - 09:18

На вида каране. Този "брояч" взема доста неща предвид и решава с колко да ти смъкне живота на маслото.
В това конкретен случай маслото го "изяждат" градското ти каране и съответния разход, най-общо казано.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 23 октомври 2018 - 19:12

 BOz, на 23 октомври 2018 - 09:18, каза:

На вида каране. Този "брояч" взема доста неща предвид и решава с колко да ти смъкне живота на маслото.
В това конкретен случай маслото го "изяждат" градското ти каране и съответния разход, най-общо казано.

Вероятно си прав, макар че на предишната ми Инсигния при същото каране падаше 2пъти по бавно.
Отговори

BOz снимка BOz 25 октомври 2018 - 10:10

Не ми се вярва да е падало два пъти по-бавно, честно казано.
Аз понеже си записвам всички параметри при всяко зареждане имам съпоставка при какви условия колко му се "яде" от живота му.
И има доста голяма закономерност, почти линейна от средната скорост и общия разход (изразходвано гориво) за определени километри.
Пример - при среден разход от ~11-12/100 в града 15% от живота на маслото ми спадат за около 500 км. Ако обаче разходът ми е по-нисък, да кажем 6.5/100 на извънградски стил, тогава за 1300 км. маслото ми спада с 5%.
И всякакви междинни варианти. За това ти казвам, че маслото ти го "убива" толкова бързо градското каране.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 25 октомври 2018 - 11:38

Има и нещо друго - на А20DTH правени за западна Европа като базов пробег за смяна дават 30 000 км, (колко по рано ти дава брояча), на DTRа мисля че този пробег беше 20 000, а ако е правена за България - може да е зададен на 15 000 и съответно да ти дава че пробега пада по бързо
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 25 октомври 2018 - 20:52

 Hotblooded, на 25 октомври 2018 - 11:38, каза:

Има и нещо друго - на А20DTH правени за западна Европа като базов пробег за смяна дават 30 000 км, (колко по рано ти дава брояча), на DTRа мисля че този пробег беше 20 000, а ако е правена за България - може да е зададен на 15 000 и съответно да ти дава че пробега пада по бързо

От Германия я взех и като и гледам сервизната книжка и история, маслото са го сменяли през 30000 км.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 25 октомври 2018 - 21:10

На моята вече 3 пъти сменям чорбата през 15-16 000 км, все е между 51 и 54 % remaining oil life. Но градско почти не карам.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 януари 2019 - 12:22

Сменях и аз прословутото уплътнение. Не беше втвърдено, нито деформирано, само една лека дупчица (скъсано) на свивката.... Как се стигна до смяната - като паднаха температурите (беше - 7) паля и чувам тракане на повдигачи(миналата зима и на - 15 не го е правила), което след 10-15 секунди изчезна... След това няма проблеми, след няколко дена пак същия номер, но се задържа по дълго, не чаках да утихне, не тръгнах изобщо, изгасих, викам си ще мисля от какво може да е... Та не го мислих много, викнах репатрака и в сервиза. Общо взето - навреме. Лагерите не са увредени. Нова уплътнителка, нов силикон, ново масло на двигателя и кутията и до края на седмицата ще сме на пътя.
Та колеги, обръщайте внимание на всеки шум от този не толкова лош, колкото капризен мотор...
Отговори

devailo снимка devailo 03 януари 2019 - 13:43

А заради тая дупчица ли е било това тракане? заради самото уплътнение? и мен от време на време сутрин на студено като паля колата звучи по малко по различен начин..дори не мога да го нарека тракане ама след 10 секунди изчезва(и не съм сменял уплътнениет) от 2 сервиза(единия официален) ми казаха че докато не се появи съобщение за ниско налягане на маслото нямало да е проблемно и дори щяло да е безмислено да се сменя. Аз все пак всяка година посменвам някой по скъп консуматив или нещо ей така за по добра поддръжка и то не останаха много нещата май вече. Едно хубаво почистване на дпф-а мисля чрез сваляне и може би това уплътнение за да се избегне и най малкия риск.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 януари 2019 - 13:48

Нямаше от какво друго да е. Обаче сменяй, че ако ти го изпише някъде на майната си (а не пред вас и просто да викнеш такси) - ще е неприятно, а ако го изпише в движение - минимум биелни лагери ще хвърлиш....
Отговори

devailo снимка devailo 03 януари 2019 - 13:58

Как да разпозная това тракане на повдигачи ? Аз това което съм чувал до сега 2-3 пъти зимата и предната зима на студено палене е .. звука на двигателя както си трака дизела нормално с някаква лека разлика само и се нормализира бързо. невеж съм и си го обяснявам като докато се раздвижат частите и се смажат добре.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 януари 2019 - 14:55

Чува се точно както си го описал, като звука идва от горната част на двигателя. Все едно стар дизелов двигател пали на студено, или дълго не е бил пален.
Отговори

devailo снимка devailo 03 януари 2019 - 16:07

shit.. ще се ослушвам пак и скоро ще сменям и аз, няма да го рискувам :D
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 03 януари 2019 - 17:19

Виждал съм да извеждат манометър за следене на налягането, може да спести доста главоболия.
Отговори

devailo снимка devailo 07 януари 2019 - 09:00

service ESP - светва по някога като запаля колата .. 4-5 пъти годишно и след 1 мин каране изчезва лампичката. Това значи ли че компа си прави тестове и проработва или продължава да не работи въпреки че не свети лампичката?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2019 - 16:30

Като не свети- работи. Дали обаче когато потрябва ще работи правилно (или изобщо ще работи) един господ знае.
При теб щом свети известно време значи е хванал нещо, което не е наред, но после се оправя, или нещо от рода.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 януари 2019 - 21:44
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 24 януари 2019 - 09:28

Колеги тъй като 2.0 мотора, форсираната версия се предлага с 160 к.с. преди фейса, а при фейслифта го има във варианти с 163 и 170. Каква е разликата между трите? При 163 и 170 оправен ли е проблема с уплътнението на маслената помпа или пак се препоръчва да се смени? Предполагам, че мотора не е само софтуерно надут, а има и конструктивни разлики. 170 к.с. го водят дори шептящ дизел, може ли да се каже същото и за 163 к.с версията?
Отговори

преслав снимка преслав 28 януари 2019 - 23:04

Колега относно майстора във Варна Свилен ще кажа че долу-горе разбира само от метанови зафири.Прави само таксита от 2-3г. защото переди това е бил бакшиш.В съседния сервиз до него , майстора го е учил да ги прави.Разбрах че много лъжел с ремонтите,надувал цените на частите.Та за 2-3г. как се става голям майстор от бакшиш,не знам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 януари 2019 - 14:47

 Dechkko, на 24 януари 2019 - 09:28, каза:

Колеги тъй като 2.0 мотора, форсираната версия се предлага с 160 к.с. преди фейса, а при фейслифта го има във варианти с 163 и 170. Каква е разликата между трите? При 163 и 170 оправен ли е проблема с уплътнението на маслената помпа или пак се препоръчва да се смени? Предполагам, че мотора не е само софтуерно надут, а има и конструктивни разлики. 170 к.с. го водят дори шептящ дизел, може ли да се каже същото и за 163 к.с версията?


2.0 никога не е имал нещо общо с "шептящия дизел". Така наричат още по-новия 1.6 CDTi. Объркал си двигателите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg