Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Програмиране на "Дневни Светлини"

stei снимка stei 13 март 2015 - 16:34

За Вектра Ц 2005 г. вариянта да светят халогените за дневни светлини става. Вариянт 4 е и светят халогени отпред и габарити отзад. Това е за най високо ниво COSMO обурудване колата е Швейцарка.
Мнението беше редактирано от stei: 13 март 2015 - 16:35
Отговори

survivor снимка survivor 13 март 2015 - 17:07

Това значи ли, че за този вариант е пипано не само в UEC, а и в REC? И още един въпрос - откъде може да се смени кода на държавата и дали става без секюрити кода, защото аз го нямам. Интересно ми е дали ако от Италия се смени на Швейцария или Великобритания, ще се сменят и вариантите за дневни светлини.
Отговори

valentindb снимка valentindb 05 ноември 2015 - 16:20

Здравейте колеги.аз съм с вектра ц 2005 октомври фейслифт. При мен вариантите за оп кома на светлините са 4 за отпред и отзад. Искам при някой от вариантите като запалил колата без да пипам ключа на фаровете да ми се изгасят осветлението на таблото- на километража.има ли такъв вариант с някой от 4 те или отделно такава функция моля ако някой знае да сподели как става. Поздрави.
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 ноември 2015 - 09:16

valentindb, по спомен на 4 не свети нищо по таблото...
Отговори

valentindb снимка valentindb 06 ноември 2015 - 10:08

Привет Жоро,

При мен както казах опциите са 4.До колкото разбрах в дискусиите при по новите от моята вектра има общо 5 опции.Онзи ден вклювах светлините на Астра Н 2006 и там опциите бяха общо 5, като 5-та опция беше идентична като при мен само че при мен е 4. Т.е. явно има някакво разминаване в софтуера на колите.При мен на 4 не става да изгася таблото, както и на която и да е друга опция.Освен това забелязах, че примерно ако запаля колата и програмирам примерно: 1 вариант, после 2-ри и после трети става някакво объркване в софтуера и трябва да загася колата и да запаля пак за да се случи програмирането коректно.Т.е. според мен си иска на всяка нова програма и смяна на вариант да изгасям колата за да се случат пълноценно нещата.
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 ноември 2015 - 10:29

Не си разбрал правилно, аз поне не съм виждал Вектра с 5, има го само при Астра/Зафира. Моята е 2008 и съм с 4ри, но има настройки и в REC и в UEC...

Да след всяко програмиране излизаш, гасуш колата и пускаш на ново!!! Аз така си бях блокирал фаровете да ми светят и на загасена и заключена кола.
Отговори

valentindb снимка valentindb 06 ноември 2015 - 10:53

Да и аз успях да ги блокирам :) Виж това не съм го пробвал след всяка програма да гася.Още днес ще се пробва :)

Поздрави,
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 ноември 2015 - 11:05

Да, гасиш вадиш ключа и с начала...

 Жоро, на 06 ноември 2015 - 09:16, каза:

valentindb, по спомен на 4 не свети нищо по таблото...

Сега се загледах при мен. Оказа се, че точно таблото с уредите свети, примерно касетофона и тем подобни не...
Отговори

valentindb снимка valentindb 06 ноември 2015 - 21:04

Да именно свети.Добре нека да уточним и да говорим само за таблото за да не става объркване.т.е. за някои от 4-те варианта при теб Жоро или някой от колегите има ли начин таблото да не свети или свети при всеки от 4-те варианта ?
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 07 ноември 2015 - 09:27

Мисля, че на всички им свети таблото дори и без да са вкл. фаровете. Аз съм със Зафира Б и съм на 5тата опция със преден включен сензор за светлина а отзад изключен.Копчето е в положение авто и през деня светят само отпред фарове без габарити, отзад габарит и само таблото без уредите. А на тъмно се включват всички светлини и уредите.
Отговори

serpentiny снимка serpentiny 07 септември 2018 - 09:17

Привет колеги. Малко да съживя темата. Станах собственик на Astra H 2004 с Xenon/Bi-xenon фарове. Интересува ме има ли начин да се активира DRL на късите и както един колега по-назад беше питал да светят дневните светлини при Auto бутон и когато стане тъмно да светват ксеноните?
И един малко страничен въпрос относно активиране на BC. Колата е с CDC40 Opera, но няма бутон BC и нямам възможност да виждам показанията за разход и т.н., възможно ли е да се активира тази опция и как? Мерси предварително.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 септември 2018 - 10:45

Ами дневните са ти късите, така който и вариант да се избере ще ти свети ксенона докато работи двигатателя.
По другия въпрос- ако дисплея ти е поне триредов и нагоре се активира борд. Управлението може да стане с ново лостче за чистачки с бутоните.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 септември 2018 - 10:48
Отговори

Dtm снимка Dtm 07 септември 2018 - 11:04

Че аз като гледам, CDC 40 си имат бутон BC. На астра H не му трябва лостче за чистачките. Само активация с OP COM
Отговори

sdonio снимка sdonio 07 септември 2018 - 11:11

Не мисля, че има вариант да си настроиш дневните светлини на Auto защото това положение е вързано към "окото" на предното стъкло.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 08 септември 2018 - 14:23

Програмираш си дневните светлини, при което ще ти светят крушките в късите светлини. Ключа за фаровете го оставяш в положение AUTO и забравяш за него. Така при свечеряване или преминаване през тунел датчика ще ти включва всичко друго, което не свети при дневни светлини.Само нощтно време, ако искаш да използваш халогени или фар за мъгла ще трябва да преместиш ключа в положение КЪСИ. Системата е проверена и работи, при мен е така.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 08 септември 2018 - 14:25
Отговори

serpentiny снимка serpentiny 08 септември 2018 - 21:56

Благодаря за отговорите, колеги. Относно BC бутона да объркал съм се има си CD-то ми така, че само ще трябва да ми го отключат, че сега само ми показва някакъв таймер. А идеята за късите ми светлини е следната. Аз съм с ксенони/или както ги водят Би-ксенон без AFL/, но аз искам да не ми свети ксенона като дневни (за да го щадя), а дългите (ако е възможно на 30%), и затова искам на AUTO да се включват дългите и светлинния датчик също да е активен и при преминаване в тунел или като стане тъмно да се гасят дългите и да си светнат ксеноните както си е нормално, дори да се наложи да слагам някакво тъпо реле :)
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 09 септември 2018 - 21:10

Това което искаш за дневните светлини няма как да стане с фабричните настройки на автомобила, за програмиране на въпросния скандинавски пакет. Можеш да го постигнеш с допълнителен DRL модул, който да ти командва дългите светлини. Тогава датчика ще ти е активен, ще ти пали нормално късите и ще ти деактивира DRL модула за дългите светлини, които всъщност ще са ти дневните.
Аз ли нещо не разбрах, но ти не писа ли по-горе, че си с биксенон? Това не означава ли, че си с ксенон и на дългите? Ако е така, не мисля че можеш да ги редуцираш на 30% ,както си го замислил.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 09 септември 2018 - 21:12
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 септември 2018 - 22:03

Доколкото виждам е писал точно това- ксенон/биксенон. На ксенона не може да се редуцира нищо.
Отговори

serpentiny снимка serpentiny 10 септември 2018 - 09:23

Написал съм ксенон/биксенон защото така се водят(в спецификациите на автомобила и самите фарове), а реално са с магнитни повдигачи на късите светлини (ксенона) когато пуснеш дългите, които са си отделни крушки H7. Така, че идеята ми е за дневни светлини точно на тези h7 крушки, но да явно ще добавя един прост DRL модул за целта. БТВ, имах БМВ 2002 година, което си я имаше тази опция фабрично, но различни марки различни идеали :) И малко оффтопик - не знам как да разбера дали ми работят моторчетата за регулиране на ксеноните, когато колата се натовари или т.н. кантар, някаква идея как да проверя?
Мнението беше редактирано от serpentiny: 10 септември 2018 - 09:26
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 септември 2018 - 10:25

Да, това при теб става с монтаж на отделен модул.
За проверката на "кантара" можеш с опком да се види, може и някой тест да има, но ако няма грешки значи си работи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg