Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Програмиране на "Дневни Светлини"

serpentiny снимка serpentiny 23 октомври 2018 - 09:31

Монтирах си модул дневни светлини и всичко сега е както трябва. На Auto, светят дългите на 20% и при слаба светлина светват късите и обратно. Сега обаче имам следния проблем/недостатък. Независимо в кой режим е колата къси/дълги/габарити/без светлини ВИНАГИ свети номера и стоповете, като или няма такава опция или човека с OPCOM-а не разбираше достатъчно. И нещо странично колата е с CDC40 Opera има BC бутон но не е активен, след като го натисна отива на меню за star/reset. Има ли начин да се активира BC и това с стоповете. Както и колата не се заключва при тръгване.
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 24 октомври 2018 - 09:54

Аз съм със Зафира Б и съм програмирал дневните на вариант 5. Програмирал съм и сензора за светлина да е работи заедно с дневните светлини. Копчето е на АУТО и през деня когато е светло светят само късите отпред и габарит отзад, таблото и уредите заедно със светлините на задния номер не светят. Когато се стъмни или мина през тунел автоматично се вкл. фарове, габарит отпред о отзад, свет. номера всички уреди и табло. също така през деня кога натисна копчето за халогени или отзад за мъгла отново се вкл. всички светлини вътре и отвън( като нощен режим) Също така за който не знае при нужда или желание да се изкл. дневните светли копчето за фаровете се слага на позиция 0 и бързо се завърта до позицията за запалени фарове и отново се връща на позиция 0. По този начин се изкл. и вече при палене няма да се задействат. Ако отново желаете да задействате авт.дневни светлини правите същото от 0 до фарове и обратно бързо!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg