Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

почистване радиатор

dan4060 снимка dan4060 30 юли 2013 - 07:58

Имам Вектра 98 г 2000к 16 в 84 к .Питането ми е .Може ли водният радиатор който е алуминиев да се почисти и с какво .явно ми е запушен
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 юли 2013 - 08:07

С вода от маркуча. Сваляш и промивка ако.
Отговори

Miro снимка Miro 30 юли 2013 - 11:29

Сваляш, киснеш с оцет и кислол 1:1 за оклоло 2 часа, преди да изсипеш слагаш сода за хляб 10-тина грама и оставяш само 1 отвор отпушен защото ще шупне сместта. Изчакваш 20-тина минути. Изплакваш обилно с вода и монтираш. Успех.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 септември 2021 - 22:43

 Miro, на 30 юли 2013 - 11:29, каза:

Сваляш, киснеш с оцет и кислол 1:1 за оклоло 2 часа, преди да изсипеш слагаш сода за хляб 10-тина грама и оставяш само 1 отвор отпушен защото ще шупне сместта. Изчакваш 20-тина минути. Изплакваш обилно с вода и монтираш. Успех.


Не знаех къде другаде да напиша, но се опитах да направя същото. След като сипах смесените кислол и оцет на свалено радиаторче след минута видях как всичко изтече....Вярно излязоха мизерии после(след 1-2 минути с кислол в радиаторчето), които само с гореща вода не излязоха, но си е рисковано. Утре съм за ново радиаторче. Нямах голям проблем , а просто на празен ход топлото намаляваше, докато не дам газ и изходящия маркуч ставаше много по-малко топъл от входящия, когато е пуснато парното.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 30 септември 2021 - 17:19

По какво прецени че е запушен?
Ако нещо се запушва по системата то първо е радиаторчето на парното,ако колата се кара само с антифриз "червен" в случая .
Сменяван поне на 5г. и прецеждан при източване по каквато и да е причина няма никога да се запуши а ще протече от старост.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 септември 2021 - 23:48

 vektra1, на 30 септември 2021 - 17:19, каза:

По какво прецени че е запушен?
Ако нещо се запушва по системата то първо е радиаторчето на парното,ако колата се кара само с антифриз "червен" в случая .
Сменяван поне на 5г. и прецеждан при източване по каквато и да е причина няма никога да се запуши а ще протече от старост.


Може би не е сменян преди аз да я взема колата. Не, че беше лошо парното, но не духаше достатъчно горещо и изстиваше на празен ход. Сега е по-добре с новото радиаторче. Слава богу е същото като фабричното (DOOWON). Да, карам с червен антифриз и го сменям на 2-3 години.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg