Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra H - бял пушек; проблем с картерната вентилация?

userofopel снимка userofopel 21 юни 2015 - 00:06

Здравейте! Искам мнение относно проблем с Astra H. В един мартенски ден изведнъж зад мен започнаха да излизат облаци бял пушек. Ама наистина се образуваше облак! Закарах я на майстор и се оказа, че ми е изгорило почти цялото масло. От капака на клапаните илиза един маркуч за картерните газове, който отново се връща отдолу в двигателя. Долният край на този маркуч го извадиха и го затапиха, така че вече не се връща обратно в двиателя. От тогава не е имало пушек и не забелязвам никаква загуба на масло. Предполагат, че може би някаква мембрана/филтър в капака на клапаните (откъдето излиза горният край на маркуча) се е скъсала и от там е пропускало масло. Уж трбвало да се вземе нов капак на клапаните, защото тази мембрана в горния край на маркуча нямало как да се смени. А един капак струва 450 лева! Аз обаче доста се съмнявам дали проблемът наистина идва от този маркуч за картерните газове и ме е страх да не хвърля тези пари напразно. Моля да споделите дали има някой, който се е сблъсквал с такъв проблем или е запознат по въпроса.
Между другото, имам усещането, че след тази случка колата не се движи като преди, но може и да се бъркам...
Отговори

Коцето снимка Коцето 21 юни 2015 - 08:14

А сега представи си че някой иска да ти помогне, ми трябва да хвърля боб ли или да ходи на гледачка за да разбере с какъв мотор е твоята Астра Н, ми те са поне 10. Кат се регистрирате не четете ли правилата на форума, в профила си, там където пише Астра Н трябва да попълниш и вида (кода) на двигателя, така отпада нуждата всеки път като пускаш тема колегите да те питат с кой мотор ти е колата
Мнението беше редактирано от Коцето: 21 юни 2015 - 08:15
Отговори

userofopel снимка userofopel 21 юни 2015 - 10:54

Ееех, вчера си мислех да не забравя тая информация и пак съм я пропуснал.
Стаава дума за Astra H twinport 1.6 , бензин, двигател е Z16XEP.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 21 юни 2015 - 12:24

В мобилната версия на форума тази информация не излиза така че е хубаво всеки път като пуска тема с даден проблем да се описва информацията за колата за да може повече хора да помогнат за решаването

По проблема, мисля че това затапване не е правилно, няма как да диша картера, затова е картерна вентилация, ако мислиш че проблема е в капака потърси по-добре такъв от морга, а не да даваш пари за нов
Отговори

kanaziir снимка kanaziir 30 юни 2015 - 21:28

Точно под капака където е маркуча има един сепаратор чисти се с нафта
Отговори

Plamentp снимка Plamentp 04 септември 2019 - 11:39

А ако изхода на капака остане отворен ща имали проблем да се кара докато се смени с нов капак.
Мнението беше редактирано от Plamentp: 04 септември 2019 - 11:42
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg