Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

не върви на газ

ivanmitev снимка ivanmitev 27 март 2013 - 06:08

здр колеги.Ето и проблема който имам...смених кабелите и свещите и след няколко дена забелязох че на газ колата набира до 50 км. на втора предавка и после е като ограничител....двигателя влиза в критичните а не върви повече от 50 след като сменя от втора на трета пак е така самоче до 80 км. и пак двигателя в критични до като не сменя скоростите.реших да пробвам на бензин как ще е и няма проблеми..набира си много добре...на втора до 80 а на трета до 120 и така останових че само на газ го прови това....междо другото имам проблем със гарнето(изгнило е и е леко пропаднало) мислих си дали може да прави и от там някакви парчета...самата газова е на година и 2 месеца....изпарителя е чисто нов както и всичко по газовата...съмняваме за една год да се е прецакал....преди да сменя кабелите и свещите бях на газаджия даже той ми каза да ги сменя защото тогава прекъсваше и не искаше да пали на газ и тогава го питах за изпарителя и каза че е добре и че нищо му няма...според вас проблема може ли да е от гарнето или някви други идей...ще бъда много благодарен ако ми помогнете да го оправя без пари или поне по-малко.колата е тази от профила астра ф Ц14НЗ
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 27 март 2013 - 08:34

Здр,
в газовия клапан май има филтър. Провери го или ако не е смебяван го смени. Или пък може нещо сондата(или нещо друго в бутилката) да се е прецакало. При колата на баща ми сложихме газ. И пътувах веднъж по-далечко до София и имаше същите признаци като при теб, само че изглеждаше, че е свършила газта, заредих за 5лв и пак същото, после отворих багажника и гледам стрелката на нивомера, че играе леко, но буйно :), та спрях газта и след няколко секунди се успокои и след това като я пуснах и си вървеше колата без проблеми :) но тя бутилката и сондата са стари. А при теб не вярвам за 2 год да се скапе.
А филтъра е напълно възможно да се задеъсти, защото на моята кола след 100км се беше... от мръсна газ.
Отговори

lukas снимка lukas 27 март 2013 - 10:01

Клега не си написал дали газовата ти е инж. или обикновенна.
Освен това което те съветва колегата провери и херметичноста на смукателния колектор.
По-принцип при новите уредби е необходимо първоначално по рано да се сменят
филтрите.Имал съм случай когато изпарителя не е монтиран като хората да се пълни
с масла и секакви гадости от отдушника на мотора и конденз.Признаците които
споменаваш говорят за недостиг на гориво.
Отговори

ivanmitev снимка ivanmitev 27 март 2013 - 16:38

 lukas, на 27 март 2013 - 10:01, каза:

Клега не си написал дали газовата ти е инж. или обикновенна.
Освен това което те съветва колегата провери и херметичноста на смукателния колектор.
По-принцип при новите уредби е необходимо първоначално по рано да се сменят
филтрите.Имал съм случай когато изпарителя не е монтиран като хората да се пълни
с масла и секакви гадости от отдушника на мотора и конденз.Признаците които
споменаваш говорят за недостиг на гориво.



юа недостиг на гориво ме съмнява защото ако го има оборотите ще играят и вобще няма да набира а тя набира до 50 и после няма по вероятно е филтъра който каза колегата по горе...с една дума пак ще трябва да хода на газаджия....а колко пари е тоя филтър...някаква преблизителна цена....иначе газовата е моно...до колкото знам на този мотор не може да се слага пълна но не съм много сигорен
Мнението беше редактирано от ivanmitev: 27 март 2013 - 16:40
Отговори

Toto2 снимка Toto2 27 март 2013 - 17:59

Здравей,колега.Това с недостиг на гориво не го изключвай.Имах подобен проблем и докато разбера,че сондата,която засмуква газта в бутилката се е позавъртяла и разстоянието между дъното и сондата се е увеличило,голямо ходене по мъките беше.Значи наливах 20 литра газ,пътувам от Русе до Свищов,колата е пушка.На връщане,мале мила.Не върви и това е.Като при теб.Наливам газ и се оправя,докато пак стигне до критичното ниво.Така че и това е вариант.Но преди да стигнеш до подобни ремонти,опитай да развиеш тройника с половин оборот,дори и с цял,само за проба.Ако няма подобрение,връщаш го пак,както си е бил.Тогава чистиш филтърчето на магнит-вентила.И преди това не е лошо да капнеш малко газчица,за да отпадне варианта със сондата.Успех.
Отговори

ivanmitev снимка ivanmitev 27 март 2013 - 18:27

 Toto2, на 27 март 2013 - 17:59, каза:

Здравей,колега.Това с недостиг на гориво не го изключвай.Имах подобен проблем и докато разбера,че сондата,която засмуква газта в бутилката се е позавъртяла и разстоянието между дъното и сондата се е увеличило,голямо ходене по мъките беше.Значи наливах 20 литра газ,пътувам от Русе до Свищов,колата е пушка.На връщане,мале мила.Не върви и това е.Като при теб.Наливам газ и се оправя,докато пак стигне до критичното ниво.Така че и това е вариант.Но преди да стигнеш до подобни ремонти,опитай да развиеш тройника с половин оборот,дори и с цял,само за проба.Ако няма подобрение,връщаш го пак,както си е бил.Тогава чистиш филтърчето на магнит-вентила.И преди това не е лошо да капнеш малко газчица,за да отпадне варианта със сондата.Успех.


колега и тая сонда(кадето показва колко газ има) съм е сменял...60 лв ми взе газаджията за нея...каза ми че била италянска и че ми дава гаранция...добре де възможно ли е например ако е запушено гарнето да прави пак ядове
Отговори

Toto2 снимка Toto2 27 март 2013 - 20:18

При запушено гърне би трябвало и на бензин да имаш проблем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg