Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

малко помощ

bisrvas снимка bisrvas 07 юни 2011 - 17:31

возилото е вектра В 22Y DTR при диагностика изписва грешка 1590 8-висок входен сигнал ??????
сменени са уплътнителите на дюзите и е сервизирана помпата (подменни са всички уплътнители и семерината)
но продължава да набива грешката след заработване на двигателя, не знам какво да гледам и да търся
подменени са и горивопроводите от филтъра и обратно до към него за излишната нафта
сутрин когато пали повъртява малко 3-4 сек. и припалва все едно че има малко въздух??????
ако някой е имал подобен проблем да пише
А подсказаха ми за някакво реле К114??? къде да го търся знае ли някой
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 юни 2011 - 07:52

тази грешка я има при половината вектри Б с този двигател, като описание в аутодата е захранващо напрежение извън границите, интересното е че по схема помпата се захранва през някакъв вентил за прекъсване на горивото, които от своя страна се захранва от реле за прекъсване на горивото, но на мен нещо не ми се връзва понеже ако помпата се захранва през каквото и да е няма да функционира най-малкото защото клапа за впръсканото количество работи с пиков ток 16-20 ампера и този ток едва ли ще мине ако има нещо друго във веригата освен ако то не е със съпротивление 100-ни от ома което още повече неми се връзва...и на мен ми е интересно 'аджеба' от къде се получава този проблем, забелязал съм също че част от вектрите с тази грешка не искат да палят на загрял мотор без подгряване...
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 08 юни 2011 - 09:30

когато е топла само да помирише ключа и пали, само когато е студена върти една идея в повече. Акомулатора е 70 ампер часа не знам дали не е от него т.е. недостатъчни стартови обороти???казаха ми че по каталог би следвало да е поне 80 Ah????
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 юни 2011 - 08:05

не е вярно, 70-75Ач ти е напълно достатъчен, по-голям искат астра Г и вектра Ц заради електрическата помпа на хидравликата на волана, а не толкова заради голения стартов ток...
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 13 ноември 2011 - 23:23

може ли да е свързана тази грешка 1590( 8 ) със силово реле
и кое е това реле? къде се намира би следвало да изключва системите при старт или при недостатъчен ток
когато пали колата не зарежда генератора първоначално след изфорсиране започва да зарежда
дали има някаква връзка с тази грешка
Мнението беше редактирано от bisrvas: 13 ноември 2011 - 23:24
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 14 ноември 2011 - 22:54

SO, hier mein Ergebnis:

Stecker ab, Messgerät an Stecker (kabelseitig), Zünung ein -> 6,6V-> Fehler kann nicht gelöscht werden.

Stecker ab, Messgerät an Stecker (kabelseitig), Zünung ein, Motor an -> 14,2V-> Fehler kann gelöscht werden.

Ventil raus, Widerstand gemessen -> 4,2kOhm
Venil schaltet mit 12V nicht, aufsägen hat auch nicht funktioniert, wollte sehen was drinnen so los ist.....

220Ohm Wiedersatdn mit 160mA Sicherung an Stecker (Kabelseitig) angeschlossen -> Zündung ein -> Kein Fehler!!!

Fehlerursache:
def. Ventil

Teilenummer:
244 352 69 OE
860 486

Jetzt muss ich nur noch günstig eine herbekommen :-)

hier noch mal der Übeltäter:

Angehängte Grafiken Angehängte Grafiken

Dateityp: jpg 20100615_005.jpg‎ (69,1 KB, 11x aufgerufen)
Dateityp: jpg 20100615_001.jpg‎ (94,4 KB, 11x aufgerufen)
Dateityp: jpg IMG_4399.JPG‎ (100,5 KB, 15x aufgerufen)

кой е този клапан дето го пишат??????
http://www.opel-prob...des-seite2.html
за 30 евро си решили проблема
но не мога да го намеря по този продуктов номер Teilenummer:244 352 69 OE 860 486
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 25 ноември 2011 - 08:32

никой ли не чете немски? щото аз съм бос пък само с преводача нещо ми се губи
:sad-smiley-046:
Отговори

rumen1980 снимка rumen1980 25 ноември 2011 - 10:42

244 352 69 OE
860 486
това е регулиращ клапан за налягане на турбината
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg