Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

0-100км/ч за колко ги правите

Тази тема е заключена Next »

zdravkop снимка zdravkop 10 декември 2011 - 22:18

Колега, Калки наистина говори глупости, но кофтито е, че си вярва. Той на първа вдига 100, а на трета, предполагам, че 300. :mhihi: :smile3560:
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 11 декември 2011 - 00:09

Човека ти казва ,че при 100км/ч е вкарал първа ти си повтаряш,че е дигнал 100 на първа.Чукча писател.
Отговори

kalkki снимка kalkki 11 декември 2011 - 11:41

 borochvoro, на 11 декември 2011 - 00:09, каза:

Човека ти казва ,че при 100км/ч е вкарал първа ти си повтаряш,че е дигнал 100 на първа.Чукча писател.

E добре че Борочворо ме разбира. И ставаше въпрос че старата ми кола е една аскона С16НЗ, на която и се бях ядосал и бях включил 1ва на 100км. На астрата не си правя такива експепименти, последствията може и да са пагубни за мотора. А за 200 коньова калибра турбо мисля че до 100 няма да и се дам, няма нужда да се доказвам пред сички.
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 11 декември 2011 - 15:33

Astra F Carawan C20XE 7.5сек. до 100

и

Corsa B C20XE 6.6сек. до 100 мерени по Г-Тек
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 11 декември 2011 - 18:00

Е най-накрая си влезнахте в темата... Относно въпроса дали имам клип - влезте в http://vbox7.com/user:s6lqp не се вижда много, но ориентировъчно това е вървежа... Малко под 8 сек до 100 с ф16вр(уйад ратио-дълга за незнаещите без % шпер)Наскоро направих клип до 180, но не ми хареса как съм снимал, че се умотах малко с грешната ръка тръгнах... ;) Не съм решил да го кача, мисля да заснема по-добър и тогава да 'ъплоудвам', но ако някой има интерес ще го кача... Колата няма някакви подобрения, само от първите ецу, на който прекъсвача им е над 8к рпм. За сметна на това филтара е скапан(мн 'дирт') и гумите са леш, та и зимни на всичко отгоре... :)
За умните изказвания от предишната стр. - имам приятел(познат), тези от плд го знаят... към момента кара хонда цивик седан 1.6в-тек с няколко мода и прави до 100, от място за 7.0сек(Г-тек) на 402.33м е за 14.9, за терминална нз... Автомобила му тежи 1300кг на кантар, за тези, който казват че всички цивици са под тон ;)
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 11 декември 2011 - 20:11
Отговори

kalkki снимка kalkki 11 декември 2011 - 18:50

E браво колега с това С18ХЕ,направо изби рибата. Сигурен съм че ако сложиш и сликовете ще вдигнеш 100 и за 5сек.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 11 декември 2011 - 19:09

[warning]Ако темата продължи да се развива в посока "нямам какво да кажа, но ще го кажа тука" ще бъде изтрита![/warning]
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 11 декември 2011 - 20:09

 kalkki, на 11 декември 2011 - 18:50, каза:

E браво колега с това С18ХЕ,направо изби рибата. Сигурен съм че ако сложиш и сликовете ще вдигнеш 100 и за 5сек.

Какво не ти е ясно..?! Не видш клиповете?! Искаш да видиш клипа с ускорението, че да мирясаш?! Баш ти, който те плюха напред назад по темите, сега плюеш други... Смешен си и не се обиждай, нищо лично, просто се държиш като пълен селянин... За сликове говори, твоята масларка с сликове м'ки бие ли... Кавал смешен си! С добра гума ще падне с 0.1-0.3 до 100, да не е голяма разлика?! Като гледам нз възможностите на малкото хе, и не си въобразявай, че като си пресадил вътрешноста на х18 нещо си караш ц18хе или нещо по-добро, да по-фаст е, но с тези инвестиции в твоята кола, в друга-18хе,20хе,дори и някое дизелче би било се изтреляло, а здравината няма да я имаш никога... Читаво с чип 18хе върви заедно с сток читаво 20хе(в астра), даже има и доста по-добре настроени, че и 20хе с доработки минава... На бай ти ангел от плд 18хе'то с драг'аджийски чип(маднесс) мачкаше нали?! Аре като не си подготвен не се обаждай! Излагаш се!
п.с. - сори за отклонението от темата... тези детинштини дразнят всеки...
Отговори

kalkki снимка kalkki 11 декември 2011 - 20:31

 ^_fenixa_^, на 10 декември 2011 - 17:13, каза:

По-добре сменете заглавието на темата... Примерно 'чешим си езиците' или 'кой ми сра в устата' ;) Вижте заглавието и после постовете, посмейте се и се изсерете и вие...
п.с. - По темата - с 'борда' на нагорнище - 8.2, на леко надолнище - 7.2, с 3'ма души в колата(около 180-190кг 3мата, колата тежи точно - 1125кг)На равно не съм я засичал, но около 7.6-7.8 предполагам...

Май не усети че те бъзикам и почна да ми се нервиш, нека колегите преценят кой е смешник. 9 сек кола, но твойта е уникална, нищо не е правено дори и гумите са стари и филтъра и е яко запушен, иначе би вървяла още по добре, ха ха. Колега ти да не ни бъркаш тука с децата от детцката градина, нямям намерение да споря и да се заяждам за глупости, айде със здраве и помисли преди да напишеш някоя глупост. И от тия клипове нищо не се разбира.
Мнението беше редактирано от kalkki: 11 декември 2011 - 20:33
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 11 декември 2011 - 21:32

 kalkki, на 11 декември 2011 - 20:31, каза:

Май не усети че те бъзикам и почна да ми се нервиш, нека колегите преценят кой е смешник. 9 сек кола, но твойта е уникална, нищо не е правено дори и гумите са стари и филтъра и е яко запушен, иначе би вървяла още по добре, ха ха. Колега ти да не ни бъркаш тука с децата от детцката градина, нямям намерение да споря и да се заяждам за глупости, айде със здраве и помисли преди да напишеш някоя глупост. И от тия клипове нищо не се разбира.

Какво не разбра от клиповете... Кой фарове на кой са ли?! Утре ако ми остане време, ще ти кача и клипа или ще заснема по-добър, а може и 2'та! Чети по-внимателно, писах и че изключва на над 8к рпм, което за ф16вр не е малко, щото като смениш на 6500рпм, падат на 4 600рпм горе-доло, което е голям минус на мотор, който му идва повера на 5 500рпм и то е някъкви оскъдни 125кончета, който се представят на ниво спрямо автомобили с по-голяма кубатура и до 150к.с. Сега те е яд ли нещо че си налял доста финанси в масларката, а не в 18хе ли?! Не може да те разбере човек тебе...Заядките ти са необосновани и безсмислени! Да - ц18хе прави до 100 за ококо 8 сек... и какво спече ти гомното ли?!? Нищо лично мен - това са факти, има се в предвид, че автомобила не е замерен с апаратура или някъква стабилна измервателна техника, което е написано в предишен пост! Ако не си прочел, значи за пореден път пишеш неподготвен... Филтъра изка пране, не е пран последните 3 години почти, даже известно време се търкаляше в багажника - бях с друг около половин година. Гумите ако искаш ще ти ги снимам - 2'ра ръка от мин зима купувани и са на доизносване, до протектора са. Какво още да ти кажа... А - да олекотена е :Д Свалих и конзолата, щото вентилатора ми е за ремонт, и така и не сам я сглобил, леле - 300гр е по-лека :Д Смешна работа и отиваме главоломно към раздел семейна драма и простотия... Ако иска някой подробности да ми пише ЛС, че само мътим водите. Сори на Модераторите пак, но не мога да си трая при такива непристойни заядки, камули от човек, на който целишт форум се изреди от заяждане и бъзици в собствената му тема...
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg