Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Помощ за четене на грешки

jorkataa снимка jorkataa 10 септември 2017 - 13:51

Здравейте колеги, ако може малко помощ и за моята астричка, че да не отварям нова тема :-)
Дава ми някаква грешка 161450 от теста с педалите. От намереното в нета предполагам е P1614 което пише е нещо за имобилайзера, ама как се оправя и какво е точно - как да разбера? Астричката е H, Z17DTH 100 к.с.
Последната интервенция беше смяна на масло и филтри, и както се предполага след смяната на горивния падна голямо въртене и продължително държеше на контакт уж да подкачва. Не знам това дали има общо но 2- 3 дни след това забелязах грешкта.
Благодаря предварително.
Проблема е решен, било от инспекцията след смяната на маслото.
Мнението беше редактирано от jorkataa: 11 септември 2017 - 13:14
Отговори

SMSV881 снимка SMSV881 09 януари 2024 - 13:26

 nedqlkow, на 04 септември 2017 - 21:18, каза:

Ъпдейт:

Днес, след като ми беше обяснено, че важните са първите 4 цифри от грешките, успях да ги намеря и 4-те. Очевидно е, че трябва да започна с проверка на бобината и смяната й, заедно със свещите, ако се окаже, че там има някакви проблеми. Предполагам, че грешките за твърде богата смес и наличие на проблем в запалването на цилиндър 3 идват именно от там. Остава P0100, което предполагам, че е датчикът на дебитомера и P1700, която изисква да се закачи компютъра на кутията, за да се прочете за какво иде реч.

От гледна точка на това, че има грешка, свързана със скоростната кутия, по-скоро ще изчакам да се прегледа първо тя, за да преценя дали има смисъл изобщо да купувам нова бобина и нови свещи. Ако се окаже, че там трябва да се прави скъп ремонт, до голяма степен се обезмисля да купувам други части, при положение, че не мога да си позволя да ремонтирам кутията. Пействам грешките:


014008 или P0140 - Кислороден датчик след катализатора (1-ви ред цилиндри за V-образен двигател) – няма активност

010002 - или P0100 - Дебитомер – неизправен датчик или прекъсната ел.верига

170000 или P1700 - Да се проверят кодовете в Transmission Control Module

030301 или P0303 - Наличие на проблем в запалването на цилинър 3

Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg