Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Защита при скъсан ангренажен ремък Астра H

Тази тема е заключена Next »

JorkataG снимка JorkataG 03 януари 2020 - 18:04

Момчета вижте датите.
Отговори

FGRC снимка FGRC 03 януари 2020 - 18:39

Ми то това е форум след нас които ще четат да си правят изводи.Не ми харесват хора,които обиждат от рзстояние.Всички сме на пътя и зиме и лете.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 януари 2020 - 18:57

И какво да четат в тема със заглавие "Защита при скъсан ангренажен....."? Като искате да оставите нещо след вас се старайте, а не да се заяждате и да пишете повърхностни мнения, които си нямат нищо общо с темата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 януари 2020 - 02:15

Понеже заговорихте пак за вериги. Горе колега пише че преди веригите държали по 300 000 без проблем. Не знам за кой период говори, но аз ще кажа за една двуредова, на 2.0 дизел на мерцедес, оня с редовата помпа още. И досега(имаме комшия, който има такъв на 1 320 000(километражът й е спирал два пъти да върти), питал съм го лично дали е сменял веригата отговорът беше отрицателен, Имам я казва от 21 години(един от първите донесени беше), била на 8.5 години като я купил(показвала 496 000).... не е сменяна вика... тоя мерцедес продължава да си върви, бая оборот й прави човека. Значи два пъти зъбчатките и червяка на километража са се преебавали и изтърквали, но двигателят пере..
На същата кола, лично съм сменял шарнир, който се продъни на 19-тата година откак е сложен в завода. Повтарям на 19-тата година.
То някой от модулите на днешната електроника не успяват да надживеят първоначалната гаранция на двигателя в километри... за кво говорим.

Та се чудя що за нещо(верига) ще изкара на днешните пълни кошници, такъв ресурс? Някой с предложения ?
Даже точно този същия колега ни е обяснявал за закаляването на днешните подобия на зъбни колела и вериги.. трагедия! Нека го разпита малко "питащият за разлика" (за sathv става дума).

Та за да отговоря на човека дето пита за разликата между "веригите" и истинските вериги, да знае за какво съм писал в тоя пост и да си отговори сам на въпроса "каква е разликата". И не се шегувам за sathv, питай го да ти каже какво става в процеса на обработка при днешните смешки и как са били обработките тогава..
Ще се смаеш какви глупости правят сега и на каква сигурност разчиташ, щото не само металите за вериги и зъбни колела се обработват така, по цялата кола е в същия дух.

Даже това, което ще ти кажа сега, може да изглежда смешно(не ме интересува), но съветвам те ако си купиш чисто нова кола сега, обикновена, компактен или среден клас , просто не я карай с повече от 120-130..и то само на прави участъци. Ако искаш ми се смей или който иска да ми се смее.. не ме интересува.

И да се върна на въпроса с ангренажния ремък. Защитата са ти я казали вече - редовна смяна, защото и там всичко е направено по горната описана схема от мен. Освен ако нямаш на всеки ремък и отделени пари за ремонт на двигател.

Това с афтърмаркет ремъци на по 100 000 и над 100 000 да го сменяш, е пълна смешка. С маслата също пълна смешка - ще ги сменяме на колко? на по 30 000? Те затова всичките дараци от такива смени идват на по 300 000 тук, само че вече нищо не става от тях, издухани като за световно поне 70% от тях. Точно щото масло не се сменяло поне 30 000, щото било измама - напълно НЕсъгласен съм с това. Хубаво че има по-коравки двигатели тук там още(по сегашните втора употреба коли, на по 12-15 години), та може да уцелиш нещо читаво от торбата с плъховете.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 януари 2020 - 02:47
Отговори

fanatic снимка fanatic 04 януари 2020 - 20:49

Няма такова нещо като защита от никакво или ненавременно обслужване. Веригата не означава никога не сменявай. Ако е необходимо ще отворя темата за нещо смислено.
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg