Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Слага ли се някаква смазка на свещите?

Стаевски снимка Стаевски 16 март 2018 - 15:31

"031.1" ти е кода на таблото
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 17 март 2018 - 15:03

Хм, от време на време при студен двигател, от ауспуха се чува едно глухо "п-п-п...", и изхвърля вода. Тогава и двигателя се разтриса, докато се чува това "п-п-п...", въпросът ми е: възможно ли е кондензата от ауспуха да пречи на нормалната работа при студен двигател? Понякога дори светва и "чека", като я угася, и запаля пак, "чека" вече не свети!!!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 17 март 2018 - 20:18

Може и да ме оспорите, но е добре да си дупнеш най-ниските части на генерацията да изтича водата.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 март 2018 - 20:22

Познавам хора, които го правят от години. Доволни са от резултата.
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 17 март 2018 - 21:12

Гледал съм да го правят, сигурно има ефект. Но, не ми се иска да пробивам, няма ли да се изпари или да я изхвърли :sad: .
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 17 март 2018 - 21:46

Корозията хич не ни е чужда с тази влажност около родната река. 3 мм. са достатъчни, без промяна в звука на генерацията. Само катализатора не пипай. Най-гние последното гърне, щото е най-студено. Колко трябва да караш из равното Белене, че да загрееш тръбите до отзад?
Отговори

gerov снимка gerov 17 март 2018 - 22:02

Според мен имаш проблемен испускателен клапан.
Пробвай с едно целофанче (например от цигарена кутия)и я допри до аспуха, ако я засмуче при това паткане значи ,че има някакъв проблем при изпускателните клапани и от там може да идва тресенето на дв.
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 17 март 2018 - 22:15

Хм, лоша работа се очертава, ще пробвам с целофанчето.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 17 март 2018 - 22:25

 Стаевски, на 15 март 2018 - 11:56, каза:

На предишната ми бензинка / механична инжекция / имах проблемен изпускателен клапан. Понякога дърпаше въздух от ауспуха. Получаваше се някаква аритмия.
При теб ако не е това, може и да е ток. С уговорката, че ток ползват и датчиците, компа....всичко.
Няма ли кой да ти я закачи за диагностика? На входа на Свищов е пълно, ама пък пробвай...

Ти това не го ли чете??? Нали писа, че вече мърка като котенце? :icon_wink2:
Тъкмо темата отиваше към някакви добавки за горивото, смяна на филтър миене на резервоар...Пак ли претриса?
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 17 март 2018 - 22:55

Така беше, като промих инжекторите и я запалих, си работеше супер. Тази сутрин, на студен двигател, пак се появи това леко тресене съпроводено с постоянно изкарване на водни капки от ауспуха.
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 18 март 2018 - 11:41

 gerov, на 17 март 2018 - 22:02, каза:

Според мен имаш проблемен испускателен клапан.
Пробвай с едно целофанче (например от цигарена кутия)и я допри до аспуха, ако я засмуче при това паткане значи ,че има някакъв проблем при изпускателните клапани и от там може да идва тресенето на дв.

Даа, когато се появи това тресене на двигателя и "паткане" от ауспуха, засмуква целофанчето. Какво следва сега :helpsmilie: !!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 март 2018 - 11:58

Незатварящ поне един изпускателен клапан. Мин. сваляне на глава. Но ако мотора е с хидравлични повдигачи направи една хубава промивка с добавка в маслото, та ако случайно успееш да изчистиш отлаганията там да се реши проблема. Ако не е... сещаш се- второто изречение горе.

Още нещо се сетих. Мотора с верига или с ремък е? Ако е с ремък как е шайбата на коляновия вал? Ако има луфт спрямо коляновия вал пак е възможно да прави нещо такова, и то от време на време.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 март 2018 - 12:14
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 18 март 2018 - 12:16

Ако се свали само пластмасовият капак на двигателя, може ли нещо да се направи, с повдигачите примерно?! Пак подчертавам, че е само при студен двигател, и то не постоянно. Навежда ме на мисълта, че наистина може да е повдигач на изпускателен клапан, промива ли се с нещо?
Двигателят е с верига.
Мнението беше редактирано от Валери_: 18 март 2018 - 12:17
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 март 2018 - 12:19

Значи идеята ми за шайбата на коляновия вал отпада.
Ако си с хидравлични повдигачи и можеш да ги свалиш е най- добре. Разглобяваш ги и оглеждаш. Ако има отлагания ги накисваш в коресилин и ги измиваш хубаво. Ако нямат пак така, щото и бездруго си ги свалил.
Само се опасявам да не излезе нещо друго и такова сваляне да се окаже безсмислено.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 март 2018 - 12:21
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 18 март 2018 - 12:32

Няма проблем, колега, само обсъждаме. Иначе, този тип двигатели, не са ли само с хидравлични повдигачи? И, без да се свалят (защото ще трябва и разпределителния вал да се свали), не може ли да се раздвижат/почистят?
Отговори

indi снимка indi 18 март 2018 - 12:59

Колега Валери,защо се вкарваш във филми,без да е особено наложително? Твърдя,че около 60 % от всички движещи се по пътищата коли са с твоя "проблем". Що не си караш колата,и да не обръщаш внимание на това "притрисане от време на време на празен ход и само на студен мотор"? Проблема ти е толкова нищожен,че минавайки през цялата процедура,описана от Тишо /която между впрочем е точна/ , може и нищо видимо да не откриеш.Още повече,че тази "аритмия" не влияе нито на разход,нито на вървеж. :unsure: Една от предишните ми коли правеше така, и я продадох след 100 000 км,без да и обръщам внимание,а сегашния и собственик я кара вече 3-та година,без да прави нещо по нея.
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 18 март 2018 - 15:05

А светването на "чека" (от време на време), е очевидно по тази причина, но фатално ли е за двигателя?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 март 2018 - 15:29

По- скоро не.

Обаче нищо не ти пречи да промиеш като сменяш маслото следващия път. Понякога дава резултат. И после караш с хубава пълна синтетика да не отлага гадории.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 март 2018 - 15:51
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 18 март 2018 - 16:11

Преди около седмица сложих GM 5W30, надявам се да е хубаво масло.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 март 2018 - 16:33

А откога проблема ти стана значим всъщност? Да не е около смяната на маслото?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 март 2018 - 17:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg