Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос за подгряващи седалки?

ГостBGNikiPetrov_* 27 февруари 2013 - 12:18

Здравейте. Карам Astra B с 2 врати, прецакаха ми се облегалките и на 2-те седалки и неможех да помръдвам облегалките. Взех си други седалки от моргата, но имаха само от Бертоне. Те разбира се паснаха. Тук идва и въпросът ми : Новите ми седалки имат подгряване и буксите под седалките си правят контакт, но нямам копче от което да ги пусна да подгряват, има ли начин да направя такова копче от което да пускам подгряването, но и да го прекарам през прекъсвача на контакта, така че като извадя ключа и съм забравил да спра подгряването, то да го спира? Благодаря и ако нещо не съм се изразил правилно, ще се опитам да се изясня.
Отговори

borro снимка borro 27 февруари 2013 - 13:13

Какъв модел астра караш?
Отговори

ГостBGNikiPetrov_* 27 февруари 2013 - 13:23

 borro, на 27 февруари 2013 - 13:13, каза:

Какъв модел астра караш?

Мисля че е Astra G 3-врати 1998 1.6 ( Comfort ) ( както ги описват " Полицейските но с 3 врати " )
Отговори

titan22 снимка titan22 27 февруари 2013 - 13:34

Това е ASTRA G-1998– Opel Astra B/G/Vauxhall Astra Mk 4/Holden Astra TS/Holden Astra.Провери за окабеляване под седалките.
Отговори

ГостBGNikiPetrov_* 27 февруари 2013 - 13:49

 titan22, на 27 февруари 2013 - 13:34, каза:

Това е ASTRA G-1998– Opel Astra B/G/Vauxhall Astra Mk 4/Holden Astra TS/Holden Astra.Провери за окабеляване под седалките.

ами има те са си на букси. Букса от купето и там има всичките буксички и другия комплект букси е от седалките, на старите ми седалки нямаше всички комплекти, а явно само тези за Airbag-а, сега има всичките. И като смених седалките включвам буксите една в друга тези от купето и тези от седалките и те си пасват без проблем и не ми остават празни букси от тези дето идват от купето както преди. ( Това ли имаш в предвид ? )
Отговори

titan22 снимка titan22 27 февруари 2013 - 15:00

Това е добре че имаш инсталацията,но не съм сигурен дали е като при Астра Ф,на Ф-ката копчетата са във легенчето под ръчната,провери и на твоята дали има там букси и ако има си търси легенчето заедно с копчетата.
Отговори

ГостBGNikiPetrov_* 27 февруари 2013 - 16:16

 titan22, на 27 февруари 2013 - 15:00, каза:

Това е добре че имаш инсталацията,но не съм сигурен дали е като при Астра Ф,на Ф-ката копчетата са във легенчето под ръчната,провери и на твоята дали има там букси и ако има си търси легенчето заедно с копчетата.

А това легенче за което говориш са самите букси за подгряването, в които трябва да включа прекасвача ( копчето ) за подгряването, нали? Имам предвид единия край на буксите е под седалките и се включват с кабелите от седалките, а другия край на кабелите от купето, предполагаш че има отворен край за включване само на прекъсвач, някъде около ръчната? Ако е така изглежда ще стане много лесно, дано да го има, ще проверя тия дни, че колата не е при мен сега, благодаря за предложението.
Отговори

titan22 снимка titan22 27 февруари 2013 - 16:43

Ето една тема за теб-Моята връзка
Мнението беше редактирано от titan22: 27 февруари 2013 - 16:52
Отговори

ГостBGNikiPetrov_* 27 февруари 2013 - 22:18

 titan22, на 27 февруари 2013 - 16:43, каза:

Ето една тема за теб-Моята връзка

Мерси братле, утре ще проверя за такива кабели и ако има направо ще ида до моргата от където взех седалките да си взема и бутоните :) ако още са там. Благодаря за сега пак ще пиша ;)
Отговори

titan22 снимка titan22 27 февруари 2013 - 22:48

Дано намериш всичко и да си направиш тази екстра работеща щото е голям кеф зимата.
Отговори

Silencer снимка Silencer 27 февруари 2013 - 23:13

Определено мога да кажа,че бутоните на Астра Ф и Г не са еднакви-на "ф" са бутони,натискаш и почва да грее.
На Астра Г обаче копчето представлява ролка-т.е. копчето е като ролка,въртиш колелце което съответно регулира степента на подгрев.
Съответно може да засилиш до край,може на бутнеш на някаква средна степен или слабо да грее.Както и вариации от посочените.Тези копчета стоят пред скоростният лост на колата.
В Плевен,и по-точно в морга в Индустриалната зона има Опел Астра Бертоне 2/3 врати златист металик,ударено зверски,но със страшно много шукарии-кожен салон,подгрев,климатроник и др.
Пиши ми едно лично ако искаш да ти съдействам за намирането на копчета и други работи,тъй като постоянно ги обикалям за разни простотии за моята кола.
Отговори

ГостBGNikiPetrov_* 28 февруари 2013 - 00:16

 Silencer, на 27 февруари 2013 - 23:13, каза:

Определено мога да кажа,че бутоните на Астра Ф и Г не са еднакви-на "ф" са бутони,натискаш и почва да грее.
На Астра Г обаче копчето представлява ролка-т.е. копчето е като ролка,въртиш колелце което съответно регулира степента на подгрев.
Съответно може да засилиш до край,може на бутнеш на някаква средна степен или слабо да грее.Както и вариации от посочените.Тези копчета стоят пред скоростният лост на колата.
В Плевен,и по-точно в морга в Индустриалната зона има Опел Астра Бертоне 2/3 врати златист металик,ударено зверски,но със страшно много шукарии-кожен салон,подгрев,климатроник и др.
Пиши ми едно лично ако искаш да ти съдействам за намирането на копчета и други работи,тъй като постоянно ги обикалям за разни простотии за моята кола.

Мерси брато, ще видя утре дали има врътка ( знам как изглежда ) в едната морга и ако не намеря ще ти пиша да видим какво може да измислим. Пък и плевен е близко до Луковит :)
Отговори

Samo снимка Samo 03 март 2013 - 14:21

Колега може ли да ми намериш телефон на тая морга, че и мен ме интересуват разни дреболии?
Отговори

ГостBGNikiPetrov_* 03 март 2013 - 19:59

Здравейте. Направих си подгряването и си полирах и фаровете. Като хванах колата видях дали има инсталация и се оказа, че имам инсталация за подгряване, седалките има и както ми казахте да си търся копчета и ходих до моргата от където си взех седалките и имаше панела и ролките и ми дадоха и буксите, мисля че беше скъпичко, но екстрата никак не е лоша и прецених че си заслужава 20 лв..... Кофтито беше че панелчето което купих беше напръскано със сив спрей и имаше дупка по средата ( голяма колко да си мушна малкият пръст ). ( ненаправих снимка преди да го оправя, но направих след това и разликата е направо уникална ) Стана като панелчето което си беше на колата. Благодаря за съветите и сега ще ви кача снимки да ги видите. ( Ще кача и снимки и на полирането на фаровете, но в друга тема :) )

http://prikachi.com/...76/5945576L.jpg - 1

http://prikachi.com/...76/5945576L.jpg - 2

http://prikachi.com/...78/5945578M.jpg - 3

http://prikachi.com/...89/5945589B.jpg - 4

http://prikachi.com/...90/5945590X.jpg - 5

http://prikachi.com/...91/5945591I.jpg - 6

http://prikachi.com/...92/5945592M.jpg - 7

http://prikachi.com/...93/5945593D.jpg - 8

Благодаря!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 03 март 2013 - 20:05

Браво!Получило се е страхотно.
Отговори

Samo снимка Samo 04 март 2013 - 15:59

Колега, колко ги взе копчетата?
Дали може някой с Астра Г и с фабричен подгрев да щракне отдолу кабелите които са под седалката?
При мен влизат в самата седалка 2 кабела, оранжев и черен.
Мнението беше редактирано от Samo: 04 март 2013 - 17:23
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 04 март 2013 - 16:50

А има ли някакъв шанс, след като имам инсталацията, но нямам копчета, в самите седалки да си има реотани, и само да сложа копчета?
Или си мечтая за небесни краставици...
Отговори

Silencer снимка Silencer 04 март 2013 - 17:41

 Георги Йотов, на 04 март 2013 - 16:50, каза:

А има ли някакъв шанс, след като имам инсталацията, но нямам копчета, в самите седалки да си има реотани, и само да сложа копчета?
Или си мечтая за небесни краставици...

Не,няма как.Инсталацията се оставя във връзка с това какво изпълнение е колата(на астра Г не ги знам,но на по-старите опели например са GL,GLS,CD),и по-късно собственика монтира екстрата без проблеми.Инсталация имаш,но за да си сигурен,че някой не ти е сменял седалките и случайно ти е сложил такива с подгрев,трябва да погледнеш седалката отдолу и да потърсиш кабели,които да ИЗЛИЗАТ от седалката.Дори да са отрязани кабелите,поне малка част от тях е прибрана навътре.За това търси.Ако няма-значи нямаш и стелката с реотаните,които всъщност са подгрева.

За другия колега,който иска номера на моргата-само за справка да ти кажа,че за коженото бяло рекаро във въпросното Бертоне което споменах в по-горният си пост ми искаха 200лв(за предните и задните седалки),а Рекарото беше леко протрито.Прави си сметка.Телефон нямам,а обикновено те не ги вдигат или вдига шефа,който пътува и нз още какво праил и щял да пита,ама така не се случва.

Давам координати на тази морга-Индустриална зона гр.Плевен,в съседство с завода за храни Сторко(от дясно на завода е моргата,голяма е).

Това е с което мога да помогна.
Поздрави.
Отговори

StoyanovZ снимка StoyanovZ 13 февруари 2018 - 21:06

Колеги, тези копчета стават ли на Vectra B? Трябва да сменям моите и доста ще се изкефя да мога да ги нагласям - в момента или моржувам, или се сварявам, няма средно положение :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg