Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Метализация на рефлектори

bugatti снимка bugatti 01 декември 2005 - 18:13

Намерил съм един човек който прави на ново метализацията на рефлектора и пича ми поиска за един чифт рефлектори 80лв обаче каза че ако се сабереме повече хора ще свали цената. Ако има хора който има желание нека пишат операцията трае 3-4 дни и стават като нови. Моля хоратата които са съгласни да са на 100% сигурни за да мога да поискам цена за общата бройка :D
Отговори

Cesar снимка Cesar 01 декември 2005 - 18:53

Звучи интересно :kinggrin: , кога смяташ да задействаш работите ?В смисъл, колко дена имам за да дам конкретен отговор ? :clap:
Отговори

bugatti снимка bugatti 01 декември 2005 - 19:23

Ми най важното е да се сабереме повече хора за да падне цената че 80лв са много за тая работа иначе ще го обсъдем точния момент с другите кандитати
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 01 декември 2005 - 21:00

Обмислете го, защото ако е тая цената, не си заслужава твърде... поне за астри и вектри. Имам впредвид, че едни чистак-бърсак нови фарове Депо може да излезнат към 100 или 100 и съвсем малко. Аз си взех два перфектни употребявани оригиналдъ фара за 70 кинта.
Отговори

bugatti снимка bugatti 01 декември 2005 - 21:01

Ами аз за това искам да се събееме повече хора да ни излезе по тънкана ;)
Отговори

estranged снимка estranged 01 декември 2005 - 21:44

Първо си отворете фаровете и се опитайте да почистите покритието на рефлектора. Аз преди няколко месеца по неволя ги отворих и ги почистих и мога да кажа че станаха отлично. Веднага си личи като се погледнат колко са чисти. Свалянето е лесно само че се налагаше свалянето и на мигачите.. незнам защо но мисля че някой от 3-те болта беше крепежен и за тях. Кабелите са с букси и може да си ги почистите на удобно място. Стъклото се сваля с 6 ламаринени щипки. После внимателно с памук и медицински спирт рефлектора, стъклото отвътре със водичка и след това си прибирате 80 кинта обратно в джобчетата доволни от ремонта. :)
Отговори

bugatti снимка bugatti 01 декември 2005 - 22:27

estranged, на Dec 1 2005, 10:44 PM, каза:

Първо си отворете фаровете и се опитайте да почистите покритието на рефлектора. Аз преди няколко месеца по неволя ги отворих и ги почистих и мога да кажа че станаха отлично. Веднага си личи като се погледнат колко са чисти. Свалянето е лесно само че се налагаше свалянето и на мигачите.. незнам защо но мисля че някой от 3-те болта беше крепежен и за тях. Кабелите са с букси и може да си ги почистите на удобно място. Стъклото се сваля с 6 ламаринени щипки. После внимателно с памук и медицински спирт рефлектора, стъклото отвътре със водичка и след това си прибирате 80 кинта обратно в джобчетата доволни от ремонта. :)
<{POST_SNAPBACK}>

Лошото че пробвах и не става затова иначе кой не предпочита да си прибере 80лв :kinggrin:
Отговори

estranged снимка estranged 01 декември 2005 - 22:55

Значи съм късметлия. Но ефект определено има. Моите са на GM
Отговори

Cesar снимка Cesar 02 декември 2005 - 11:24

Karaibrahim, на Dec 1 2005, 07:00 PM, каза:

Обмислете го, защото ако е тая цената, не си заслужава твърде... поне за астри и вектри. Имам впредвид, че едни чистак-бърсак нови фарове Депо може да излезнат към 100 или 100 и съвсем малко. Аз си взех два перфектни употребявани оригиналдъ фара за 70 кинта.
<{POST_SNAPBACK}>


Да също така, чистак бърсак нови фарове за сенатор Б струват 650 лева парчето , ако работата е качествена ще се бръкна пез замисъл :kinggrin:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 02 декември 2005 - 12:28

C30SE, на Dec 2 2005, 12:24 PM, каза:

Да също така, чистак бърсак нови фарове за сенатор Б струват 650 лева парчето , ако работата е качествена ще се бръкна пез замисъл  :kinggrin:
<{POST_SNAPBACK}>


Да, точно затова писах астри и вектри. В твоя случай си е оферта, както и да го погледнеш! B)
Отговори

radok снимка radok 02 декември 2005 - 18:17

Рефлекторите, ако не са налющени разбира се, се почистват най добре с амоняк. Амоняка дори избелва и връща блясъка на пожълтели такива.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 02 декември 2005 - 22:25

Незнам сега колко струва възстановяването на рефлектора, но преди около 4 години ми взеха по 10лв на фар. Вярно, че фаровете бяха по-малки от вектровите. Качеството беше много добро. Единият фар е супер, в другия обаче влиза вода и в долния край, където се събира водата вече няма лъскато покритие.
Отговори

bugatti снимка bugatti 04 декември 2005 - 15:58

PeteRHR, на Dec 2 2005, 11:25 PM, каза:

Незнам сега колко струва възстановяването на рефлектора, но преди около 4 години ми взеха по 10лв на фар. Вярно, че фаровете бяха по-малки от вектровите. Качеството беше много добро. Единият фар е супер, в другия обаче влиза вода и в долния край, където се събира водата вече няма лъскато покритие.
<{POST_SNAPBACK}>

Къде и кой ти е правил рефлекторите зашото тази цена е добра и да провериме и там!!!
Отговори

Vasskata снимка Vasskata 04 декември 2005 - 21:49

bugatti, на Dec 4 2005, 03:58 PM, каза:

PeteRHR, на Dec 2 2005, 11:25 PM, каза:

Незнам сега колко струва възстановяването на рефлектора, но преди около 4 години ми взеха по 10лв на фар. Вярно, че фаровете бяха по-малки от вектровите. Качеството беше много добро. Единият фар е супер, в другия обаче влиза вода и в долния край, където се събира водата вече няма лъскато покритие.
<{POST_SNAPBACK}>

Къде и кой ти е правил рефлекторите зашото тази цена е добра и да провериме и там!!!
<{POST_SNAPBACK}>



пич на вектра А единиа фар струва ниакаде около 50 лева нов.просто не си заслужава.
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 декември 2005 - 08:24

C30SE, на Dec 2 2005, 12:24 PM, каза:

Karaibrahim, на Dec 1 2005, 07:00 PM, каза:

Обмислете го, защото ако е тая цената, не си заслужава твърде... поне за астри и вектри. Имам впредвид, че едни чистак-бърсак нови фарове Депо може да излезнат към 100 или 100 и съвсем малко. Аз си взех два перфектни употребявани оригиналдъ фара за 70 кинта.
<{POST_SNAPBACK}>

Да също така, чистак бърсак нови фарове за сенатор Б струват 650 лева парчето , ако работата е качествена ще се бръкна пез замисъл :kinggrin:
<{POST_SNAPBACK}>

А аз пък бях чел, че то било голяма астра :thu: :clap: :thu: Ама явно фаровете са му различни
Отговори

bugatti снимка bugatti 05 декември 2005 - 11:34

По принцип нямам нищо лошо да исползваш евтини части за автомобила си но просто вече започва един компромис с качеството и който каквото иска да ми каже немога да се съглася че един фар на бош който струва примерно 200лв е същия с този турски примерни на който цената е 50-70лв ...... това е мое мнение и не го налагам на никого ако някой не е съгласен нека поговори с факти а не с празни приказки :D :kinggrin:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 05 декември 2005 - 15:54

bugatti, на Dec 4 2005, 01:58 PM, каза:

Къде и кой ти е правил рефлекторите зашото тази цена е добра и да провериме и там!!!
<{POST_SNAPBACK}>

Една будка пред КАТ в Дървеница, ама вече се били преместили. Но къде, незнам.
Отговори

bugatti снимка bugatti 05 декември 2005 - 19:14

Еми да говориме си за един и същи човек само че от известно време не я прави точно тази работа и за това аз го издирих тука с едни връзки и трябва да събереме поне 10 чифта за да стане тънкана работата.
Отговори

Cesar снимка Cesar 06 декември 2005 - 12:36

Този който ги възстановява за по 10 лева, го прави с едно лъскаво фолио (лепи го по рефлектора) резултата е ужасен,затова е и толкова ефтино.
Ако този които търси 80 кинта наистина пръска рефлектора с каквото трябва смятам ,че си заслужава :D
Отговори

bugatti снимка bugatti 06 декември 2005 - 13:20

C30SE, на Dec 6 2005, 01:36 PM, каза:

Този който ги възстановява за по 10 лева, го прави с едно лъскаво фолио (лепи го по рефлектора) резултата е ужасен,затова е и толкова ефтино.
Ако този които търси 80 кинта наистина пръска рефлектора с каквото трябва смятам ,че си заслужава  :D
<{POST_SNAPBACK}>

Спокоино бе хора, човека ми каза че първо го пръска после 36 часа го пече и става като нов ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg