Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

български газов инжекцион

naisto снимка naisto 13 май 2008 - 08:34

Колеги в много от темите чета за това кои инжекционни системи са по добри, но като цяло се сравняват само италиански, а те са с цени 1500-1700лв ( в Добрич и Варна). Наскоро приятел ми предложи да си сложа български газов инжекцион за 1200лв с бутилка на мястото на резервната гума и каза че за моя мотор и пробега който изминавам за година (около 15000км) това е най добрия вариант.
ТА ВЪПРОСЪТ МИ Е КОЛКО СА ДОБРИ БЪЛГАРСКИТЕ ИНЖЕКЦИОНИ И КАКВИ СА ИМ МИНУСИТЕ СПРЯМО ИТАЛИАНСКИТЕ АКО ИМА ТАКИВА
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 13 май 2008 - 09:57

Здравей, колега
От повече от година карам с такава газова уредба (само че на мен във велико търново ми излезе 950 лв. с бутилката) и честно казано съм доволен, съдейки по следните показатели:
1. Разходът ми сравнение с на бензин се качва с до 10% в зависимост как карам, а цената на газта е 2но по-ниска.
2. Динамиката на колата съвсем лекинко е променена - надолу, ако така мога да се изразя ;) Което всъщност е нормално.

Приликите и разликите с италианските:
1. Изпарителят е италиански, ама дебиш забравих му марката и модела.
2. Компютърът и газовите клапанчета за цилиндрите са български. Бутилката също.
3. Компютърът на газта не се връзва към компютъра на бензина, а се връзва към кабелите на инжекциите и дефакто получава сигнал от тях кога бензиновият компютър е изчислил да пусне бензин. Това е главният минус в сравнение със скъпите газови инжекциони, понеже те (поне така съм виждал на холандски АГУ-та) се връзват към компа на бензина и получават информацията "сурова" от всички датчици, сонди, бла и т.н. и могат истински да си изчислят кога да пуснат газ в цилиндрите.

Това се сещам като прилики и разлики.
Иначе как го правят:
Пробиват ти малки дупки на смукателните тръби (долните, ако ти се разделят, близко до главата), слагат ти едни щуцерчета в дупките, за тях хващат едни маркучета, които пък влизат в газовите клапанчета, които седят на нещо като рейка (аз поне така го определям :)). Слагат ти нейде газовия комп, слагат ти изпарителя, който има 2 филтъра (имайки предвид колко ни е мръсна газта) - 1 за газта от бутилката преди да влезе в изпарителя и 1 за изпарената газ. Връзват ти изпарителя с бутилката и тая рейка с клапанчетата. Заголват ти кабелите на инжекцията, връзват за тях кабелите от газ-компа и си готов. И на тая рейка с клапанчетата има един датчик за налягане - като ти свърши газта или падне налягането заради някъв проблем, да ти превключва автоматично на бензин. Иначе то е нагласено автоматично да си пали на бензин и да прехвърля после на газ. Има си и ключ за тая цел също.

Проблеми, които съм имал:
Обикновено тоя датчик за налягане е доста недъгав - аз смених 3 и всичките ми пускаха газ. Съответно сложих един маслен датчик от лада и всичко се оправи. Само дето нещо не ми прехвърля като свят.
Филтърчетата за газта се задръстват като стой та гледай - само че това е от газта. Обикновено това като ти се случи и има проблеми с първоначалното прехвърляне на газ - гасне пущиняка. Ако стане нещо такова - дебнеш да почне да прехвърля и яко стъпваш на педала на газта и така държиш няколко минути, докато си загрее водичката, да изпарява газта по-добре, или просто си почистваш филтрите. А можеш и да си купиш нови.

Обещавам в обедната си почивка да отида да снимам и да дам снимков материал ;)
Дано съм бил полезен.
Отговори

opelomegab снимка opelomegab 13 май 2008 - 11:29

Къде във Велико Търново е въпросния газаджия.За колко време иснталират газовата.Гаранция?
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 13 май 2008 - 11:57

 opelomegab, на May 13 2008, 12:29 PM, каза:

Къде във Велико Търново е въпросния газаджия.За колко време иснталират газовата.Гаранция?

Беше горе на самолета, но май са се преместили, ще питам и ще ти кажа. За около 1 час я слагат. Чат пат добре пипат, доволен съм. 1 година е гаранцията.
Отговори

opelomegab снимка opelomegab 13 май 2008 - 12:29

 VooDo0, на May 13 2008, 11:57 AM, каза:

 opelomegab, на May 13 2008, 12:29 PM, каза:

Къде във Велико Търново е въпросния газаджия.За колко време иснталират газовата.Гаранция?

Беше горе на самолета, но май са се преместили, ще питам и ще ти кажа. За около 1 час я слагат. Чат пат добре пипат, доволен съм. 1 година е гаранцията.



Супер,ако им имаш и телефона за връзка.
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 13 май 2008 - 14:01

 opelomegab, на May 13 2008, 01:29 PM, каза:

 VooDo0, на May 13 2008, 11:57 AM, каза:

 opelomegab, на May 13 2008, 12:29 PM, каза:

Къде във Велико Търново е въпросния газаджия.За колко време иснталират газовата.Гаранция?

Беше горе на самолета, но май са се преместили, ще питам и ще ти кажа. За около 1 час я слагат. Чат пат добре пипат, доволен съм. 1 година е гаранцията.



Супер,ако им имаш и телефона за връзка.

Имам ГСМ-то на човека, който е шеф на сервиза им тука:
Ицо - 0897999333
Номерът ми е даден от шефа им във Велико Търново преди 1 година, надявам се все още да е актуален. А за сервиза им във ВТ - по-нататък ще се опитам да ти дам някаква информация.
Отговори

naisto снимка naisto 13 май 2008 - 20:06

И още едно въпросче : Има ли значение обема на двигателя при 4 цилиндъра тъй като местните газаджии ми дават различни цени за различни кубатури при мотор 4 цилиндъра :opel_forever:
Отговори

Piron45 снимка Piron45 13 май 2008 - 20:50

Колега , погледни на този сайт и ще останеш доволен.
Минал съм повече от 15 хил. км. без проблем с корсата от аватара. За мен това е най доброто решение на газов инжекцион. Успех

http://www.fobos-bg.com/index.php?l=3
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 14 май 2008 - 09:46

 naisto, на May 13 2008, 09:06 PM, каза:

И още едно въпросче : Има ли значение обема на двигателя при 4 цилиндъра тъй като местните газаджии ми дават различни цени за различни кубатури при мотор 4 цилиндъра :unsure:


Мисля, че не. Разликата в цената идва от броя на цилиндрите само заради клапанчетата.
Между другото забравих да кажа, че газовото ЕКУ има 3 режима на настройки - Стандартно, Икономично и Спортно. Но не съм ги пробвал дали имат няква разлика.
Това е. Успех.
Отговори

zandor снимка zandor 15 май 2008 - 12:30

Един много добър приятелски съвет - каквото и да става пойскай да ти дадат кабел и софтуер като ти сложат ГИто.
Отговори

ASTRED снимка ASTRED 16 май 2008 - 17:08

Здравейте! След 50 000км на бензин реших и аз да сложа ГИ. От днес съм екипиран с фобос. Резултатът е повече от добър. В ниските обороти ускорява по-добре от на бензин, но ме посъветваха да не ползвам другите режими, а човека който го монтира и настройва наистина си разбира от работата и е перфекционалист. Така че според мен обоса е много добър избор.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 16 май 2008 - 17:22

 ASTRED, на May 16 2008, 06:08 PM, каза:

Здравейте! След 50 000км на бензин реших и аз да сложа ГИ. От днес съм екипиран с фобос. Резултатът е повече от добър. В ниските обороти ускорява по-добре от на бензин, но ме посъветваха да не ползвам другите режими, а човека който го монтира и настройва наистина си разбира от работата и е перфекционалист. Така че според мен обоса е много добър избор.


Честито колега, срещу 100лв можеш да си вземеш от тях и интерфейсния кабел и софтуера за газовия комп. Много е полезен защото освен възможностите за настройка ти показва много данни и за работа на бензин.Върши чудесна работа, а и от сайта им можеш да си сваляш последната версия на софтуера.
Отговори

markony_28 снимка markony_28 17 май 2008 - 14:39

 Piron45, на May 16 2008, 06:22 PM, каза:

 ASTRED, на May 16 2008, 06:08 PM, каза:

Здравейте! След 50 000км на бензин реших и аз да сложа ГИ. От днес съм екипиран с фобос. Резултатът е повече от добър. В ниските обороти ускорява по-добре от на бензин, но ме посъветваха да не ползвам другите режими, а човека който го монтира и настройва наистина си разбира от работата и е перфекционалист. Така че според мен обоса е много добър избор.


Честито колега, срещу 100лв можеш да си вземеш от тях и интерфейсния кабел и софтуера за газовия комп. Много е полезен защото освен възможностите за настройка ти показва много данни и за работа на бензин.Върши чудесна работа, а и от сайта им можеш да си сваляш последната версия на софтуера.

мдааа..много е добър ..и аз сложих,страшно ....няма думи за сравнение,доволен съм7,5 на 100 газ при 130-140 км/ч.. :unsure:
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 04 юни 2008 - 23:18

колко време отнема монтирането на ГИ в Фобос в Плевен????
Отговори

MoHKaTa снимка MoHKaTa 05 юни 2008 - 06:25

 GK_Power, на Jun 5 2008, 12:18 AM, каза:

колко време отнема монтирането на ГИ в Фобос в Плевен????


Един приятел преди 2дни си монтира въпросният "ГИ" в точно този сервиз на Фобос (в Плевен), честно казано мога само да хваля работата която свършиха момчетата там, НО доста бавно стана всичко! Като се има предвид, че отидохме към 9:30 сутринта чакането ни продължи до 16:30...не знам дали има голямо значение на какъв автомобил слагат самият "ГИ" тъй като моят приятел кара "Nissan Almera Tino". От както му е монтиран "ГИ" момчето не може да се нарадва & разлика м/у бензин & гассссс НЯМА (като изключим цената им), а по отношение на вървежа найстина има малко по-засилено ускорение! Разходът е както го пише & казват от самата фирма 10% по-голям от този на бензин...
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 03 юли 2008 - 13:39

Колко е цената на монтаж на газовия инжекцион при пичовете в Фобос?
Отговори

opelomegab снимка opelomegab 03 юли 2008 - 15:02

 Звезделин, на Jul 3 2008, 02:39 PM, каза:

Колко е цената на монтаж на газовия инжекцион при пичовете в Фобос?

1150 лв.Скоро ще отворят сервиза в София.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 03 юли 2008 - 17:25

 Звезделин, на Jul 3 2008, 02:39 PM, каза:

Колко е цената на монтаж на газовия инжекцион при пичовете в Фобос?


1180 в Плевен с узаконяването. Там я монтираха моята. Времето за монтажа е един работен ден. Закарваш я сутринта в 9ч и си я взимаш вечерта. На Корсата се поозориха момчетата с тази теснотия при мотора, но се получи чудесен резултат.
Отговори

mmaks снимка mmaks 09 юли 2008 - 11:37

И аз си я слагах в Плевен - от 9.30 до към 17 ч. Колата е VectraB 1.8 16V. Минал съм около 5000 км и до момента проблеми не съм имал. Така че за Фобос само добри впечатления имам. Иначе 1180 лв дойде с узаконяването
Отговори

nanio снимка nanio 15 юли 2008 - 22:15

Аз мога да добавя един глас за SimGas. Днес ми сложиха на Пежо 306 1.8 16v с пластмасови колектори. Ходих във Фобос и там ми казаха, че е много сложно да се монтира инжекцион на тази кола. Питах на още няколко места и се оказа, че майсторите не са много компетенти. Трябваха ми по-специални инжектори, с по-бързо впръскване и по-голям дебит - HORIZON. Те се предлагат само от SimGas. Тук имаме много кадърен майстор който си свърши добре работата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg