Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Insignia или Opel astra j

arisvt снимка arisvt 06 август 2019 - 16:38

Здравейте! Макар че много е писано по темите искам и аз да попитам.Насочил съм се към Opel Astra J 1.7 cdti 110 k.с или Insignia 2.0 cdti 131 к.с.Някой може ли да ми каже като обслужване как са, като подръжка цени и евнтуално имат ли някакви болежки за които да се внимава? По склонен съм към insignia. И за какво трябва да се внимава при избора на автомобила?Имат ли някакви фабрични дефекти?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 август 2019 - 17:41

Това са автомобили от различен клас и не можеш да ги сравняваш по нищо . Първо си избери и после търси инфо има доста теми и за двата автомобила купуваш си биричка и сядаш да четеш гарантирано занимание за цяла нощ.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 06 август 2019 - 17:42
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 август 2019 - 19:55

Имаше вече такава тема, за човек, който искаше да дава 13 бона за Астра J , но както го посъветвахме и там, за тия пари има Инсигнии. Та място за сравнения няма, защото едното е среден клас, другото високия клас.

Исузуто (понеже си се засилил към 1.7) е малко по-капризно и леко някой неща са по-скъпи за него като части, отколкото за 2-ката, но пък 1.7-цата е малко по-икономичен.
Двойката има един основен проблем с уплътнението на маслената помпа, но ако е сменяно на всеки 80-100 хиляди да кажем, проблем там няма (струва 25-30 лева и има видео в нета как и какво се прави). Може да се провери(ако хората от автокъщата позволят), защото и те го знаят със сигурност.

В Астрата не знам Исузуто каква горивна система има, дано да е Бош като по-старите Астри, но 2.0 със сигурност е с БОШ.

Относно 131 коня, ще са ти леко малко(освен ако няма да правиш ремап), затова се предпочита 160-ка.

Като обслужване 2-ката ако става дума за ангренаж и масла там филтри, си е като на стария 1.9, то дефакто това си е същия мотор, с малко недомислици направени като въпросното уплътнение. Разлика в цените с 1.7 няма, на кантар са за тези неща и е в рамките на 300 лева ангренаж комплект..
Маслото зависи какво е, но в рамките на 100-тина лева и за него+ филтъра.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 август 2019 - 11:23
Отговори

arisvt снимка arisvt 07 август 2019 - 07:32

Благодаря за информацията! По принцип съм се насочил към insignia много ми харесва като дизайн, като визия изглежда ми доста сигурна и стабилна, но говорих с няколко човека и ми казаха че точно 131 к.с. "хвърляли" мотора.А автомат не ми се кара.
Отговори

arisvt снимка arisvt 07 август 2019 - 07:51

Но всичко е въпрос на късмет с кола втора употреба според мен.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 август 2019 - 07:58

Няма значение колко коня е , двигателят е един и същ с различни мощности.

Мотора се "хвърля" точно поради това уплътнение, защото се опича и налягането на маслото пада, от там мазането страда. Та затова такъв мотор взема ли се, се проверява какво е положението в картера, смъква се поне един биелен лагер да се види в какво състояние е . Ако му няма нищо, едно ново уплътнение(така и така е отворено) и газ. От там нататък се знае. Някой си правят уред за показване на налягането на маслото. Това се прави защото ако колата покаже съобщение за това, значи вече нещата са "заминали". Тя пак може да го покаже, понеже датчикът се е прецакал, но това е хубавият вариант.

Общо взето нищо страшно ако се провери преди да се купува.
Отговори

arisvt снимка arisvt 07 август 2019 - 08:30

Благодаря ще прегледам обявите и няма да се нахвърлям на първата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 август 2019 - 11:29

 arisvt, на 07 август 2019 - 08:30, каза:

Благодаря ще прегледам обявите и няма да се нахвърлям на първата.


Важното е да не вярваш ако някой почне да ти казва "ама знам го това, ама сменено е като я внесохме". От автокъща ли е - никаква вяра, докато не го видиш с очите си в сервиза (по-добре дай 200-300 лева да го видиш, отколкото 12-13-14 хиляди и да си имаш проблеми после).
Ако е от частно лице, е много по-вероятно да е сменено уплътнението, защото почти всеки иска да се застрахова преди да кара. Много отдавна се знае тоя проблем и е тотално известен. То това му е и хубавото, защото се знае и има какво да се направи срещу не голяма сума.

Другото е че имат малко по-кекав колянов вал от 1.9-ките, но ако не се правят експерименти с ремапи и т.н. - няма грижа.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 август 2019 - 11:32
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg