Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Работа по цилиндровата глава.

Сашо снимка Сашо 07 юни 2009 - 17:25

Не знам,преди години,когато на един приятел му се спука главата,ходихме къде ли не,ма къде ли не,и като вадехме главата от чувала в отделните сервизи,отговорът винаги беше-НЕ става!Е да,намерихме решение в Княжево,там по една павирана уличка :icon_wink2: ,та после той прави и моята глава и нема ядове,знам и за теб Генчо,че правиш главите,така че,ако някой има проблем,по-добре да не си прави експерименти.С едни момчета правихме глава за 20ХЕ,но поне имаше откъде да се гледа,вече 10к км държи.
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 10 юни 2009 - 17:19

Здравейте ,

От няколко дни не съм писъл в темата. Просто ме хвана яко коцуза. Взичко от няколко седмици върви само на разсипия.

Първо си взех главата от маисторчетата (викам му така на Светлъо щото не му знам името) и като я налях с нафта за проба тя текна като лейка. Връжах я за допрепасване на клапаните. То се оказа че тези хора са си оставили ръцете в гъза и ско са ми правили главата направо незнам. Като са слагали и сваляли клапаните там с онази ми машина дето свива прожините са ми наранили няколко от леглата на хидро щоцовете и 4-5 повдигача просто не изкат да влезнат. Колко си играх да ги оправя само аз си знам. Отделно със "специалният нож за бегачки" като са ми райберовали леглата са ми наралили и ръбовете на горивната камера. Абе много зле работата. Думи нямам.

Съвет към всички колеги с притенций (като мен): Не оставяйте главите си в някви измислени провинциални работилнички, просто нестава. Пращайте си ги на Иво Фантацията или там каде си намерите в Шопландия и това е... Изход няма. Това все пак си е България.

И след всички перипети с главата накрая взех да я затяхам уж и.... на последното натягане превъртях болт. И то не болта се оказа праблема а резбата на блока. Нартаво "внезапна смърт". Сега наново двигателя долу ходи по стругари глупости. Не ми се приказва. И това още не съм опрял до Ф28-цата. Там къв кур ша ма чака просто незнам.

Тематични снимки:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Работилница на петият етаж:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение


Поздрави
Кирил
Мнението беше редактирано от FEAR_BG: 11 юни 2009 - 06:23
Отговори

doolettle снимка doolettle 10 юни 2009 - 19:26

КОлега, малко е некоректно да определяш всички майстори като некадърници. Наистина е доста често явление но измежду тях има по някой свестен на когото можем да разчитаме. Само се чудя от какъв зор си я дал да ти напасват клапани след като имаш всичко необходимо?

Що се отнася до резбата, предполагам е 10х1.5 (аго греша ме поправи) си купуваш 4 метчика и въобще няма да сваляш мотора. Зора е да намериш метчизи с ремонтни размери но в специализираните магазини ги потдържат. Само да вметна ако блока алуминиев да внимаваш много с навиването на резбата щот алуминия е мн мек и задира на връщане. мажи обилно с масло и завъртай метчика на много малки ъгли. Успех и продължавай със снимките, полезни са :newsm05_41:
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 26 юни 2009 - 23:10

Здравейте Колеги,
Време е да размърдам малко темата въпреки че вече не става въпрос за работа по цилиндровата глава. Надявам се да не ми се сърдите че разводнявам темата.
Проблема с превъртялата резба го реших като си купих нов болт с резба 12х1,75 и навих нова резба с този размер. Поради разликата в размерите на резбите (оргиналната е 11х1,25) новата станалеко хлабава така да се каче но за всеки случей му сложих и малко лепилце да държи там. Мисля че стана добре но само времето ще покаже.
Жалко че нямах фотоапарад тази седмица да ви покажа за какво говорим точно.

Съвет към всички който имат остра нужда да си гледат буталата по два три пъти годишно (като мен впрочем): ако имате възможност задължителноси купете кита шпилки на ARP, 130 паунда не са малко но спестява дертове.

За другият блок съм замислил някакъв вид хоум мейд шпилков кит. Давидим.

Мотора малко по малко заприлича на нещо. Жалко че няма да хукне за събора но ще дойда с другият Орел.

Ето няколко снимки от тази вечер:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

А това съм аз в любимата Астра малко преди "Инцидента":
Публикувано изображение
Ще се радвам да се запознаем с всички на събора в Калояново другата седмица.

Поздрави
Кирил
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 14 юли 2009 - 07:52

Здраейте Колеги

Понеже темата почна доста сериозно периодично да се разводнява от мен, което не ми харесва.
Пускам нова тема за историята на Астрата в раздел "Коли на потребители"
http://www.opelclub-...showtopic=60517

Нека тази тема си остане само за работа по цилиндровата глава.

Поздрави
Кирил
Отговори

kaloian kolev снимка kaloian kolev 16 декември 2009 - 19:58

Крайно време е да раздвижим малко темата. Ето го и следващия ни проект. Главата за съжаление отново не е от Опел но и тов ще стане някой ден. Главата е от BMW M-Power 2,0 16v. 88г., дойде с размазани легла на клапаните и се наложи да ги извадим и 16-те. След това се оказа че е спукана между всички EX легла и се наложи заварка. Заварихме я и набихме нови 16бр. металокерамични легла. В момента полирам клапаните. До тук сме стигнали до сега. Ето и малко снимки.
snimki
Отговори

Zender снимка Zender 25 декември 2009 - 12:42

Давай още фото....

После ке почнем аз да давам на мойта нова тиква!
Отговори

kaloian kolev снимка kaloian kolev 25 декември 2009 - 20:00

Първо се извинявам за качеството на снимките но просто ги правих с телефона си. А сега по темата на снимките се вижда полирането на клапаните и началото на полирането на портовете и камерите. Има снимки и от последната проверка за пукнатини която главата издържа успешно на надуване на 4 бара. Ето ги и снимките.
http://x20xev.snimka...452545.16567698
Отговори

kaloian kolev снимка kaloian kolev 28 декември 2009 - 18:25

Здравейте колеги. Главата вече е събрана и реголирана. На коледа получи подаръци - нови спортни валове, пружини, талерки, подложни шайби и контрички. Всичко е на SCHRICK. Естествено се оказа че валовете са с много големи гърбици и се наложи да я качим на борщангата за да не опират в главата. Остана само да и чуем гласа. Ето и последните снимки.
снимки
Отговори

angi снимка angi 20 януари 2010 - 21:02

здравейте колеги.
в момента си стягам едно ХЕ и сега работя по главата,по точно я портвам сам.
ето някои снимкиPicValley.net - FREE anonymous photo hosting and photo sharing PicValley.net - FREE anonymous photo hosting and photo sharing
крайния резултат мисля да е такъв
PicValley.net - FREE anonymous photo hosting and photo sharing
засега в проекта знам че ще е с рисе 280 градуса и колектор 4в1.
чудя се с оригинални водачи ли да я оставя или с бронзови.
вие какво ще кажи те.


поздрави.
Отговори

Zender снимка Zender 21 януари 2010 - 09:52

Служи бронзови като гледам си с КС глава 11.03 мм са за нея! Много големи ми се струват тези отвори каква ще е хранителната система?
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 21 януари 2010 - 11:31

Мали, Ачо, много големи портове си завъртял. Направо ме кефят :icon_razz2:
Дай още малко инфо за проекта. За тез големи дупки нещо дросели на 46 или ще слагаш, Вебер 45 ли ?
Кадета направо ще отлита :devil-smiley-019:
Отговори

angi снимка angi 21 януари 2010 - 15:02

трябва да има вятър :devil-smiley-019:
главата е стягам за тази корсаPicValley.net - FREE anonymous photo hosting and photo sharing
още не сам сигурен каква ще е хранителната система
но клона към колектори понеже не мисля да сменям електрониката.

добре с какво бронзовите водачи са по добри?
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 21 януари 2010 - 23:13

Ами ето една тема.
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...%EE%E4%E0%F7%E8

Моят скромен опит се изчррпва с това. Доколкото ми е извесно и до ден днешен Астрицата си работи без никакви проблеми.

А за корсицата си мисля че ако ще са колектори то трябва да са задължително кустъм мейд с много големи тромпетки, дори Лексмал няма да ти свърши работа с такива портове. Моят съвет е ако не ти се зайграва с електроники, забий и едни Вебери и едни агресивни валове и си супер. Кеф ти вятър, кеф ти бензин.
Мнението беше редактирано от FEAR_BG: 21 януари 2010 - 23:25
Отговори

angi снимка angi 22 януари 2010 - 20:31

 FEAR_BG, на 21 Jan 2010, 23:13, каза:

А за корсицата си мисля че ако ще са колектори то трябва да са задължително кустъм мейд с много големи тромпетки, дори Лексмал няма да ти свърши работа с такива портове. Моят съвет е ако не ти се зайграва с електроники, забий и едни Вебери и едни агресивни валове и си супер. Кеф ти вятър, кеф ти бензин.


ако ще е колектор то задължително ще е къстъм,но не знам до колко ще успея
да се справя сам а пък и още се заглеждам в старите ми снимки :pardon:

PicValley.net - FREE anonymous photo hosting and photo sharing
PicValley.net - FREE anonymous photo hosting and photo sharing
PicValley.net - FREE anonymous photo hosting and photo sharing
голяма мания са дроселите,но с тези стендалони е доста тегаво.
не знам още.ще го мисля,до лятото има време.другото което е
мисля да праскам и азот а дроселите ще усложнят доста ситуацията.
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 25 януари 2010 - 20:52

И аз след като се здобих Хе се захващам с портването.....На сегашния мотор лятото му правих ревизийка Ц16СЕ сегменти с портване на главата доста живна за 1.6.....
Днес разглобих главата на ХЕ-то и започва здравото търкане ще пусна и аз някоя друга снимка
Отговори

Slavko_16V снимка Slavko_16V 16 февруари 2010 - 19:13

за да не пускам нова тема пиша тук проблема е следния имам две глави кс 700 и двете са спукани
та въпроса ми е дали има някой който може даги направи и колко пари ще струва да ли си заслужава да се занимавам.
Отговори

Zender снимка Zender 16 февруари 2010 - 19:48

 Slavko_16V, на 16 Feb 2010, 19:13, каза:

за да не пускам нова тема пиша тук проблема е следния имам две глави кс 700 и двете са спукани
та въпроса ми е дали има някой който може даги направи и колко пари ще струва да ли си заслужава да се занимавам.


350 lv. броя! Ако са две - 600 лв.

другата оферта - 400 лв. със пълно обслужване на главата!
Мнението беше редактирано от Zender: 16 февруари 2010 - 19:51
Отговори

Slavko_16V снимка Slavko_16V 16 февруари 2010 - 20:33

 Zender, на 16 Feb 2010, 19:48, каза:

350 lv. броя! Ако са две - 600 лв.

другата оферта - 400 лв. със пълно обслужване на главата!

Поне сигорнолие че повече няма да има този проблем и това пълно обслужване кaкво включва щото това сие сериозна цена кaто се има в предвид че цяла обурудвана главa е горе долу толкова.
Отговори

Zender снимка Zender 16 февруари 2010 - 20:46

гаранцията е 100%! Ревизията е 4лно главата, шлайфане напасване на клапаните, нови гумички и така...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg