Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на X16XEL

VencityYy снимка VencityYy 12 септември 2009 - 22:34

Понеже и на сегашния ми мотор съм с ЕГР ,когато го затапя наистина има ефект и то в ниските , но може би ,защото мотора имаше проблем започваше да припатква и пуши черен дим . ЕФЕКТ има !
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 септември 2009 - 08:17

Карам 16XEL на газ.Направих следното.Изпилих шаибата на кол. вал,тази със зъбите,така,че двигателя работи със 15 градуса повече аванс.Кнок сензора обаче започна да се включва активно във запалването-разхлабих го малко и спря :flag: .Последно преместих смукателния вал един зъб напред.От тези работи имам един много пъргав мотор,с много сила...до 4500 об.Гумите са големички-195/65/15,но на 1-ва на всякаква настилка ги завърта стабилно само с припомпване не газта.На бензин вървежа продължава до 6000 об,но започва по-късно.Разхода си остана същия -10/100 при душманско каране.Сега,на смяна на ремър,ще си играя и със изпускателния вал :flag: .Разбира се,ЕГР затапен :19a:
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 13 септември 2009 - 13:25

Интересно но малко страшно ми изглежда да пиля шаибата на коляновия вал ,но пък това което описваш си заслужава. Аз само съм затапвал ЕГР и наистина има едно пробуждане в ниските . А колега kalin09 след всичко това бутали ти масло повечко или пак си е както преди ?
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 13 септември 2009 - 15:04

Ами колега от този мотор толкоз не може да постигнеш кой знае какво , с парите който ще хвърлиш по добре е да вземеш друг мотор , а този го продай.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 септември 2009 - 15:18

 VencityYy, на 13 Sep 2009, 01:25 PM, каза:

Интересно но малко страшно ми изглежда да пиля шаибата на коляновия вал ,но пък това което описваш си заслужава. Аз само съм затапвал ЕГР и наистина има едно пробуждане в ниските . А колега kalin09 след всичко това бутали ти масло повечко или пак си е както преди ?

Разхода на масло си остана същия-около 1л на 7-8000км
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 13 септември 2009 - 16:53

Колеги извинявам се ,че така се сложих в тази тема все едно аз съм я пуснал :newsm05_41: :mhihi: . Но моята цел е да си махна 1.2 мотора след което да сложа що годе мотор които е с много по голяма кубатура и можощ(1.2 45к.с. ,1.6 101к.с.) а и купето ми е бая по лекичко от на вектра Б и гси корса , мотора е със затапени екологиии , къса кутия и ще е изцяло нова изградена генерация която ще е с по голямо " Ф " от оргиналната за този мотор ,според мен ще върви много по добре сравнена с Вектра Б . Извинявам се за повторението но неискам да спамя темата нека продължим по съществото на темата какво друго може да се направи по този двигател за да живне .Никои не говори да го правим с много по голяма мощ ,но поне да е малко по пъргав в ниските ,споделете вашите виждания :pray: . А можели да питам някои колега с такова моторче, вектричка или астра доло горе как се справя със скороста ускорява ли в големите добре и колко сте дигали с него :kuku:


P.S. Питам в тази тема защотото моята която бях пуснал за този мотор не беше правилна и админите нея харесаха .
И ако може някои да сподели как трябва да се процедира след основен ремонт ?
Отговори

privaileg снимка privaileg 14 септември 2009 - 22:33

VencityYy ;
да ти кажа ускорението е добро след 3000 об./мин. аз лично съм вдигал 200км/ч на равен път до 190 ускорява сравнително бързо за този двиг. и това купе ,след тва от190 до 200 бавничко все пак max speeda по каталог е 188км/ч
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 15 септември 2009 - 14:58

От всичко написано в темата си личи колко хора са карали и познават този мотор и 1.6 като цяло - точно николко. Тва с пиленето на шайбата и разхлабването на нока - без коментар.
Първото нещо, което трябва да направиш е да махнеш смукателя и да сложиш долна част от х14хе или х16хе най-добре. За горната част или може да си направиш или готова от и-бей. Оргиналния дросел с пласмасовата тръба 2 метра дълга отпада - може да ползваш дроселова клапа с16se пълната инжекция 8в по-голяма е и става лесно.
Фабричните валове са различни - единия е с 0,5 мм по високи гърбици - намери си един вал и ги направи еднакви.
Бензинова помпа - сложи си нова ако оргиналната не бива.
Регулатор за 3.5-3.8 бара да ти прави на пълна газ.
Изпусктели 4-2-1 - аз си купих втора ръка някви маркови.
Ще бъдеш потресен на какво е способен този мотор дори и с фабричния екотешки комп без никакъв чип.
Отговори

Оги снимка Оги 15 септември 2009 - 16:42

 WaffenSS, на 15 Sep 2009, 03:58 PM, каза:

Ще бъдеш потресен на какво е способен този мотор дори и с фабричния екотешки комп без никакъв чип.


:mhihi: :newsm05_41:

И спомени само за какви пари говорим .. илиза ли 100 лв на кон подобрението или как?
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 15 септември 2009 - 17:09

 Оги, на 15 Sep 2009, 05:42 PM, каза:

:mhihi: :newsm05_41:

И спомени само за какви пари говорим .. илиза ли 100 лв на кон подобрението или как?

Сигурно като пари е излезнало колкото едно ХЕ, а вървежа ще е колкото на 20NE...
no comment..
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 15 септември 2009 - 20:59

Ееее пак някой иска безплатни коне май ми карай си НЕ-то колега и си представяй, че си почти на ХЕ!
Посочените неща са възможно най-евтините и лесни за промяна неща стига да си наясно от къде се хваща ключа!
Вал втора ръка е 80-100 лв. Регулатор също може в рамките на 100 лв да намериш. Смукател от x16xe съм купувал за 60 лв. Поръчковия смукател е вече цифра - 200-350 лв. Изпускател 4-2-1 втора ръка - 80 евра от Джърмани. Дросел си имах.
Една тръба с конусен филтър също не са кола пари, а се отразяват чудесно на мотора.
Въобще не споменавам афтърмаркет чипове, валове и електроники защото на този мотор сериозния вървеж идва от тях, но вече са наистина скъпи ъпгрейди.
:newsm05_41:
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 16 септември 2009 - 02:36

 WaffenSS, на 15 Sep 2009, 09:59 PM, каза:

...

Малко Офф-Топик.. Колега имал съм ХЕ сега имам и НЕ, но аз упражнения за луди не правя, знам че и да налея пари в тоя куция кон няма да върви с ХЕ, и да завърви няма нито разхода, нито сигурността ще е на нивото на едно ХЕ, затова аз си знам урока, сабират се пари и се взема направо дадения двигател ХЕ, а че НЕ-то е куцо , вярно си е, но XEL-а с тези доработки ми е интересно дали ще върви дори колкото НЕ... Това е.. нито се заяждам нито нищо.. Затова като се купува даден автомобил, първо се мисли за какво ти е тая кола, за фън(рацинг), за работа или за семейството и прочие и прочие.. И не всичко вече опира джоба, защото говорим за 15+ годишни коли вече , на които разликите в цените са минимални.. Това е .. Затова човек първо решава и след това купува.. а в България практиката е обратната, първо купува после се чуди как трабанта да стане феррари...
Мнението беше редактирано от Звезделин: 16 септември 2009 - 02:38
Отговори

Prilo снимка Prilo 16 септември 2009 - 07:31

За ЕГР-а:

От една страна имам горчив опит с изолацията на ЕГР на тоя мотор. От друга страна не твърдя, че няма да се намери начин да стане. Но мисля, че точно електрониката му е тази, която пречи на това.

За икономичността:

Този, чието ЕГР изолирах си гореше като ламя откак го купиха и хич не вървеше. Бих го 3 дължини с Кадет 1.6 моно на разстояние 300 метра. После го вкараха за ремонт по мотора в сервиз. Не казаха какво са му правили но наистина цифрите 5.5 извънградско и 10 градско се оказаха реални.

Преди година и половина мой колега се оказа със същият мотор на Вектра Б и на него му гореше по една цистерна на ден. И той влезе в сервиз. И на него му даде след сервиза такива ниски разходи. Чак се очудих. Само дето ремонта му струваше 1000 и няколко лева. То за тия пари друг мотор щеше да сложи. Но явно е възможен този разход с този мотор.

За тунинга:

По принцип.... 1.6 си е 1.6. Още като го чуеш и си викаш "икономичен". Но всъщност като махнеш електрониката с ЕКО простотийте и, това си е 16 винтилов мотор с пълноинжекторно хранене. Известен потенциал е налице. Има си железа като на другите 16В машини. Един проличен порт и сервизиране ще го отпушат.
Откъм горивна с-ма едва ли ще има недостатъци.
Откъм изпускателна, един хубав изпускател ще е добре дошъл.
Всмукателната е много келева наистина. Оптимизирани всмукатели ще дадат много. От там ще трябва сигурно един бензинов регулатор да насмогне на въздуха. Едва ли ще се стигне до смяна на дюзи, па камо ли на помпа.
Електрониката според мен, определено трябва да се смени. Точно тя е тази, която го прецаква. Мега сложи, но да не е тази.

Много ми е интересно какво ще се получи накрая.
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 16 септември 2009 - 08:17

Аз от автомобила и мотора не се оплаквам. Незнам защо тая кола никога не ми е горила масло, а я карам зверски. Пробвал съм много неща, чупил съм го неколкократно и съм достигнал до съответните изводи. С изброените неща колата вярно няма да стане ХЕ, но е несравнимо различна със стандартната. Ако сложиш повече пари доста ХЕ-та ще хукнат по сервизите да си правят диагностика я кабел нещо ще излезе избил я дюза мръсна... :newsm05_41:
Този мотор спокойно се вкарва в 7400-500 със стандартните биели и бутала и съответен чип. С късата ф15 кутия Не-тата имат шанс до средата на втората понеже на първа се въртят много гуми.
Тая кола на мен ми е предимно за фън. За семейна си имам друга турбо астра така че много добре съм си мислил като съм купувал. Стига с този скептицизъм по отношение на 1.6 колеги. С тротъли монтиран на корса а мотора прави под 14 секунди. Това е много добър и ценен мотор и не случайно е втората по популярност тунинг база в Англия. Е айде да не казвам голяма дума че те много обичат и фордовете там. Най-хубавото е че е масов и евтин. Зимата си стегнах едно ХЕ че ко става въпрос за пари само за едно добро сервизиране 1500 минимум ти трябват, а за сериозни тунинг китове с буталата му и всичко цифрите са много по сериозни. Цената на 1.6 мотор с дюзи, рейка датчици без динамо стартер е 500 лв по вчерашни цени. Пазарих си едно за части.
Мнението беше редактирано от WaffenSS: 16 септември 2009 - 10:37
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 16 септември 2009 - 10:41

http://cgi.ebay.co.uk/C16XE-throttle-bodie...id=p3286.c0.m14

Ето примерно 1.6 на тротъли в корса А какви ориентировъчни спецификации има. Това предполагам е около стейдж 2 понеже първи е със стандартните железа на мотора до към 150-160 к.с.

А забравих да напиша по-горе за маховика - фабричния екотешки е много тежък, може да се ползва от старите мотори по лек и съответно да се поизпразни моя го докарах до към 6.4 кг. Също не изсиква много средства.
Мнението беше редактирано от WaffenSS: 16 септември 2009 - 10:43
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 16 септември 2009 - 15:17

колега напълно съм съгласен с мненията ти :newsm05_41: явно разбираш точно от този мотор , малко са такива като тебе , повечето като чуят х16хеl и го отписват, горял масло и т.н , е , и моя гори масло ама като го намачкам на 1 и 2 се кефя максимално , много точно каза че на първа само върти , аз не знам с коя кутия съм , но предполагам и моята е ф15 , точно заради късата кутия има толкова бърз старт , карал съм и c16nz и разликата в ускорението е осезаема както и c20ne впечатленията при него са ускорението от летящ старт , вярно , по-пъргав е но нека се придържаме към темата , ако се намери някой колега наблизо да ми затапи егр-а ще съм му много благодарен , но и така съм доволен от количката , като изключим разхода на масло , но и това не е болка за умиране ..
още веднъж благодаря на waffen за полезната информация :mhihi:
Отговори

privaileg снимка privaileg 17 септември 2009 - 01:26

така от всичко изчетено до тук ме сведе до мисълта че този егр много пречи
именно за това не върви както трябва
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 17 септември 2009 - 01:49

 privaileg, на 17 Sep 2009, 02:26 AM, каза:

така от всичко изчетено до тук ме сведе до мисълта че този егр много пречи
именно за това не върви както трябва


Затапваи го лесно се прави изрязваш една ламаринка по шаблон на гарнитурката му и готово и сподели ефекта после .
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 18 септември 2009 - 15:24

Колега разхода на масло съм убеден, че ще секне ако се сервизира мотора с нови сементи и гумички. Случва се между другото гумички на клапаните да не са поставени като хората или да се дефектни или некачествени и почва да пуска масло в цилиндрите.
Друго нещо, което точно на 16xel трябва да се направи е да се отстранят пъпките за изгорели газове в изпускателните отвори. Процедурата става най-лесно при свалена глава с едно борче с дрелка или някаква друга машинка. Много по-прецизно и качествено става. Аз съм го правил и направо на колата само колектора се сваля, но е по-изморително и неудобно. След това се преработва и самия колектор. Той има един общ канал, който събира изгорели газове от всички цилиндри и през вътрешен отвор в самата глава стига до ЕГРа, който вече ги прехвърля в смукатела. На гарнитурата за изпускателя с една замба после се отрязват пъпките. С това се слага край на ЕГР хардуера. С това отворите на изпускателите на 1.6 стават абсолютно идентични по големина с тези на С20ХЕ....
Пак казвам най-кофти на този мотор е елекрониката, която по принцип е направена така, че да работи взимайки предвид ЕГРа и цялата система, супер муден аванс и някакви ЕКО норми има вградени явно често се случва понякога без причина мотора да не върви като хората дори без да отчита никаква грешка. Тези компове имат и някакви самообучения и въобще е много капризна и рестриктивна.
Между другото този мотор /c16xe 1.6 16в на корса, но хеl е 99% същия без ЕЦУ-то/ е даден като пример в книгата на Греам Бел "Modern Engine Tuning" за потенциал, който има сериен мотор с друга електроника и фабрични вътрешности.
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 21 септември 2009 - 12:38

Е добре от прочетеното бая неща се разбира , но искам да знам какво да правя така и така съм го отворил целия и го ревизирам някои друга тънкост да споделите ? Аз лично не смятам че XEL e kato C16XE сякаш са поне малко различни и в смукателите има разлика има и по голям въртящ момент или въртящия момент се определя от компа ?
Мнението беше редактирано от VencityYy: 21 септември 2009 - 12:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg