Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Повдигащи тампони за омекнали задни пружини

Hevy снимка Hevy 21 януари 2010 - 17:23

Цеко ето кво се получава. Нарочно я вдигнах малко щото ми опира отзад като сложа гуми х65 вместо по х60. И в оригиналния вариант има една недомислица - хода от буфер до буфер е 110 мм, значи всъщност ограничител ти е калника. Това е защото отдолу е само подложка, няма буфер. Сега стана баш, 80мм....

Публикувано изображение
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 21 януари 2010 - 23:07

А тези тампони дали стават и за комби ????
Отговори

HellRell снимка HellRell 22 януари 2010 - 07:56

Колко търсих такива тънки тампони /подложка/ :pardon:
Единият ми се беше прецакал и нещо потропваше отзад, ходих на 10 майстора и всеки различни идей /всички над 50-100 лв./
И накрая един случаен майстор ми каза да го проверя този тампон подложка за изолиране на купето от амортисьора и всичко се оправи за 15 лева и 3 дни търсене на тънкия тампон

Извода е, че майстори много - разбирачи малко.

А оносно повдигащите тампони - то те са супер и вършат чудесна работа. Много добре става с тях.
Мнението беше редактирано от HellRell: 22 януари 2010 - 07:56
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 13 февруари 2010 - 23:32

няма ли кой да ми каже дали става за комби !!!!
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 03 март 2010 - 19:27

:mhihi: :mhihi: :61:
Май тази тема вече не се гледа :newsm05_41:
Отговори

panchoni снимка panchoni 04 март 2010 - 16:22

Колега playpoycho колата на русин ,момчето,което пуската темата е комби!!
Отговори

sergo38 снимка sergo38 18 април 2010 - 15:06

здравеите аверчета и аз също искам да си сложа на моята омега б комби 2.5 тд.но искам да я повдигна и отпред ако става по някъв начин пишете . предварително благодаря :61:
Отговори

dth_user снимка dth_user 18 април 2010 - 20:25

sergo38, 

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 19 април 2010 - 11:20

Някой да има идея от къде мога да купя такива в Стара Загора за vectra A.
Мнението беше редактирано от niggaz_nature: 19 април 2010 - 11:20
Отговори

Drift_King снимка Drift_King 28 април 2010 - 11:13

За колегите от Благоевград!
След като днес проверих всички магазини, открих такива подложки в магазина на ъгъла на пресечката за Грамада мототехниката (половината магазин е за мото части, другата за авточасти) продават главно авточасти за руски автомобили.
В другите магазини ме увериха, че такова нещо като по-дебела подложка за Опел не съществува и че от омекнали пружини колата неможе да ми падне, а проблемът е в амортисиьорите :icon_wink2:
А във въпросният магазин продавачката ми предложи такива от Лада, но каза, че в склада имало нещо приличащо на описаното от мен парче гума и след като сам проверих се oказа, че имат около 10 такива подложки, които са там от доста години.
За това колеги търсете в магазини предлагащи части за Лада и питайте и за ладови подложки, ако намерят много е вероятно да има и за Опел явно заедно ги доставят.

П.С. Утре ще ги сменям като пусна задният мост от амортисьорите и ще постна снимки
Мнението беше редактирано от Drift_King: 28 април 2010 - 11:15
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 28 април 2010 - 11:33

Аз си намерих по 5 лв /бр. Сложих си и други пружини че старите ми бяха със счупени намотки . Сега съм много доволен от резултата. С 1,5 см малкопо вдигната е с подложката но на мен така ми харесва и не гоня стабилност при високи скорости.
Отговори

kukoubeny снимка kukoubeny 16 май 2010 - 06:27

Здравеите колеги
Някои да помогне с инфо,къде във Варна мога да намеря такива тампони?
Мнението беше редактирано от kukoubeny: 16 май 2010 - 06:30
Отговори

sdonio снимка sdonio 18 май 2010 - 19:32

 niggaz_nature, на 28 Apr 2010, 12:33, каза:

Аз си намерих по 5 лв /бр. Сложих си и други пружини че старите ми бяха със счупени намотки . Сега съм много доволен от резултата. С 1,5 см малкопо вдигната е с подложката но на мен така ми харесва и не гоня стабилност при високи скорости.

Колеги,
позволявам си да помоля някой от вас за помощ.След като търсих из всички магазини в Шумен се оказа,че никъде няма такива тампони.Та молбата ми към вас е ако може някой да ми купи такива и да ми ги изпрати.Може да ви звучи нахално,но имам голям проблем-колата ми е с метан и задницата ми е много ниска.Благодаря ви предварително
Поздрави!
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 18 май 2010 - 22:13

Пращам почти всеки ден разни неща по Еконт . Така че не е проблем да ти свърша услуга . Пиши ми на ЛС ако не си намерил някой друг.
Отговори

insart снимка insart 23 май 2010 - 13:19

 sdonio, на 18 May 2010, 18:32, каза:

Колеги,
позволявам си да помоля някой от вас за помощ.След като търсих из всички магазини в Шумен се оказа,че никъде няма такива тампони.Та молбата ми към вас е ако може някой да ми купи такива и да ми ги изпрати.Може да ви звучи нахално,но имам голям проблем-колата ми е с метан и задницата ми е много ниска.Благодаря ви предварително
Поздрави!



В Шумен ги има в магазин олимпия 8 лв. бройката.
Мнението беше редактирано от insart: 23 май 2010 - 13:27
Отговори

martyt снимка martyt 23 май 2010 - 14:44

Здравейте,

и аз като silvaro мисля че на Русин му е счупена пружината от снимката и то точно по същия начин като моята.
Сега си търся нови,подсилени и задрави пружини и след като видях и тампони за да е вдигната като 1 време.

Поздрави! :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от martyt: 23 май 2010 - 14:47
Отговори

vladata снимка vladata 08 юни 2010 - 20:24

Никой ли не знае откъде във варна могат да се купят същите тампони?? и евентуално дали са едни и същи горните и долните
Отговори

sdonio снимка sdonio 25 юни 2010 - 15:25

 martyt, на 23 May 2010, 15:44, каза:

Здравейте,

и аз като silvaro мисля че на Русин му е счупена пружината от снимката и то точно по същия начин като моята.
Сега си търся нови,подсилени и задрави пружини и след като видях и тампони за да е вдигната като 1 време.

Поздрави! :devil-smiley-019:


Колега ще ти споделя моя опит-аз съм с метанова уредба и задницата ми беше ниска като на пистарка.Благодарение на тези гумени подложки /niggaz nature от здраве и успехи да не се оттървеш!!!/ и пружини от Астра Г Караван стойката заспа!Задницата се вдигна и вози много по-стегнато и хубаво.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 15 август 2010 - 12:41

Здравейте, има познали - имам счупени пружини :o :icon_wink2: Вече ми бяха доста меки пружините /от това че са счупени ми изглеждаше така/ и реших да ги сменя най на края. По магазините съм чувал че има доста менетета при цени от 60-70лв, а втора употгреба /оригинални/ са от порядъка на 30лв за брой. Но тъй като нашите пружини са чупливи, се намират трудно. Предпоследните навивки са с голям диаметър и тънки и си мисля че в тях е проблема. От форума прочетох че ставали от Вектра А и БМВ Е36 макар и да става вдигната и по-твърда задната част . От автопазара в Димитровград си взех супер изгодно на БМВ Е36 два броя за 30лв. и с ужас установих че са бъчвообразни, а мойте и двете не са. Друг продавач им искаше 35лв така че там ми се стори по-изгодно от колкото моргите тук - искаха ми 40лв за 1бр. от БМВ и 20лв за 1бр. от Вектра А. Сега остава "само" слагане и проба.
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 15 август 2010 - 18:14

Колега защо не пробваш с едни пружини от тип "усилени".Предлагат се доста марки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg